Diodové osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak jsem se konečně dostal k vyfocení mýho patentu koncových světel 8) Tady to je.
Těch 18 diod na levo jsou mlhovky. Uprostřed 5 diod jsou koncový a na levo 21 diod jsou brzdy.
Přílohy
IMG_1860.jpg
IMG_1861.jpg
IMG_1862.jpg
Naposledy upravil(a) Štěpán dne ned pro 16, 2007 12:22, celkem upraveno 1 x.
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

A další.
Přílohy
IMG_1858.jpg
IMG_1859.jpg
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6514
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Velice nesmela otazka: co na takovou vec povida STK?

mas nejak zjisteno, jestli to ma apson stejnou svitivost, jakou ma puvodni osvetleni? (to se jen ciste zvedave ptam :-) )
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

STK jsem s tímhle prošel na jaře, a ten blb si toho ani nevšiml :D Jinak diody jsou z A5 ze třetího brzdovýho světla ( bylo jích tam 22 ) a jedna dioda odpovídá přiližně 1W světla ze žarovky. 8)
spunt
Příspěvky: 23
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spunt »

Když se podíváš co jezdí na našich cestách za machry se zatmavenejma skoro neviditelnejma bludičkama vzadu nebo Simply Clever 100-130 s vyšisovanejma neprůhlednejma světlama, tak toto je přecejen X krát viditelnější a řekl bych i výraznější řešení. Taky jsem ten nápad kdysi měl, leč zůstalo jen u teorie... Jináče autíčko je to krásné.
Tak už zase v žižulu!
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

neco podobneho bych chtel vytvorit prednich parkovackach.. Stepane mas nejake rady, napady? :-P
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

A jaký rady bys chtěl? Sežeň si diody, vyleptej plošnej spoj a osaď to součástkama a strč to do světel! :D :P
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

heh diky no.. lepe receno ja a elektrika nejsme moc velci pratele..
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Saynerm
Příspěvky: 655
Registrován: úte říj 10, 2006 15:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saynerm »

a mohly byste sem nekdo dat schema na ty diody v prednich parkovackach? a seznam soucastek, jen tak ze zvedavosti
BA3 21061 1700k (pojizdnej plynovej zapalovac) - 15.3.2008 - uz zkoncil
BlackJack used stye
БлацкЯцк

BMW E36 320i ARKTISSILBER METALLIC - 27.1.2011 - ..........

Chatka 12 forever :mrgreen:
Buková drift challenge team
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Když sem někdo hodí rozměry parkovaček pod tím krycím sklem ( myslím tloušťku x šířku x délku a k tomu nějakej hrubej nákres parkovaček v řezu ) tak bych to zkusíl dát na papír a vyfotit to.
Ale stejně co byste chtěli za schéma? Vždyť je to jen sériový zapojení pár diod a odporu na 12V!!!
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

v případě dostatečnýho počtu ledek je předřadnej odpor zbytečnej :D

když se uvažuje 1,9 V na jednu LED diodu (červenou), tak je počet diod 6-7 v sériovým zapojení :wink:
Naposledy upravil(a) EMI dne úte pro 18, 2007 20:17, celkem upraveno 1 x.
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Saynerm
Příspěvky: 655
Registrován: úte říj 10, 2006 15:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saynerm »

Štěpán Getsko píše:Když sem někdo hodí rozměry parkovaček pod tím krycím sklem ( myslím tloušťku x šířku x délku a k tomu nějakej hrubej nákres parkovaček v řezu ) tak bych to zkusíl dát na papír a vyfotit to.
Ale stejně co byste chtěli za schéma? Vždyť je to jen sériový zapojení pár diod a odporu na 12V!!!
no asi proto abych mel podle ceho navrhnout plosnak a vyleptat si to ve skole
BA3 21061 1700k (pojizdnej plynovej zapalovac) - 15.3.2008 - uz zkoncil
BlackJack used stye
БлацкЯцк

BMW E36 320i ARKTISSILBER METALLIC - 27.1.2011 - ..........

Chatka 12 forever :mrgreen:
Buková drift challenge team
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

EMI píše:v případě dostatečnýho počtu ledek je předřadnej odpor zbytečnej :D
3. brzdový světlo na A5 je koncipováno tak, že každý 3 diody jsou zapojený s odporem na 12V, Celkém je jích tam 22 diod. Poslední 4 diody jsou taky zapojený s odporem. Tohle řešení je výhodný v případě, kdy odejde jeden z okruhu do věčných lovišť, pak je totíž zajištěná funkce svícení ostatních uzlů ( z důvodu bezpečnosti ).
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

tak v případě že jsi uved 22 diod tak neni problem udělat 4 paralelní větve po 6 diodach v serii (24 ks) což už bude mít slušnou svítívost a ta spolehlivost bude podle mě dostačující (oproti žárovce) :wink: odpor jsou zbytečný ztráty :P :roll:
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

EMI píše:tak v případě že jsi uved 22 diod tak neni problem udělat 4 paralelní větve po 6 diodach v serii (24 ks) což už bude mít slušnou svítívost a ta spolehlivost bude podle mě dostačující (oproti žárovce) :wink: odpor jsou zbytečný ztráty :P :roll:
To s tebou souhlasím. Já jsem to dělal podle zapojení z A5 proto, že jsem jenom vypájel součástky z jednoho plošňáku a zapájel jé do svýho.
Měl jsem doma diody ze 4 brzdových světel.
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“