spotřeba

Moderátor: Moderátoři

jarus
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 05, 2007 22:36
Bydliště: praha

spotřeba

Příspěvek od jarus »

Ahoj. Stal jsem se majitelem Vaz 21061, krasný exemplář, a moje 4. Lada. Při koupi jsem byl upozorněn, že "trochu žere". Nechal jsem ho přestavět na plyn, a bere asi 12 L, Což je hodně moc. Nevíte prosím někdo, jestli mám hledat "hadr" v karburátoru, nebo spíše v odporech podvozku. Hltá tolik na plyn i benzin, ale nevím, jak moc karburátor ovlivňuje činnost brejlí LPG. že by se nezavíral sytič, se mi nezdá, volnoběh je proklatě nízko. vzduch. filtr jsem dal nový.... díky za rady
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Hlavní problém bude asi v celkovém seřízení motoru (předstih + zapalování, karburátor, LPG). Pak ještě hodně záleží na stavu motoru...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
jarus
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 05, 2007 22:36
Bydliště: praha

Příspěvek od jarus »

ahoj, motor se zdá velmi dobrý, je tichy, nebere olej, a celkově je auto velmi zachovalé.Předstih jsem ladívával vždycky jen dle ucha. dá se vůbec na karbeci s lpg něco štelovat?
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Předstih podle ucha? Nejlepší je to udělat přesně podle stroboskopu na 5-7st.
U LPG se na karbu nešteluje krom klapek asi nic, LPG se šteluje na reduktoru a hadici. Ovšem pro správný chod motoru musí být prvně správně seřízen na benzín (respektive doporučuje se to). Pak ještě hodně záleží na membráně LPGčka atd ... Ale o tom už někdo, kdo LPG rozumí víc než já :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Ladit předstih od ucha je trochu silné kafe!!! Zvláště u motorů Lada, které jsou na seřízení velmi citlivé.

Základem všeho problému je jednoznačně to, co už popsal Vašek - celkové seřízení motoru, a to jak na benzin, tak na LPG. Pokud motor nebude správně seřízen na benzin, nikdy nepojede správně ani na plyn!!!!!
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
jarus
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 05, 2007 22:36
Bydliště: praha

Příspěvek od jarus »

ok, díky za rady. tak to zkusím s předstihem a dám všdět jak to dopadlo :idea:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

...no kedze montovali LPG a zerie to aj nan(predpokladam ze ho nastavili) aj na benzin, tak by som sa poobzeral aj po tom podvozku. Pridierajuce loziska prednych nabojov, ci nie celkom odbrzdujuce brzdy dokazu tiez divy...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Hnojar
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hnojar »

Marek píše:Pokud motor nebude správně seřízen na benzin, nikdy nepojede správně ani na plyn!!!!!
ehm. nikdy neříkej nikdy.....budu Tě muset seznámit s mým zeleným letadlem............. :wink:
VAZ 2106 ............... обессмертилься
East Runner БРИГАДА
jarus
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 05, 2007 22:36
Bydliště: praha

Příspěvek od jarus »

taky mám ten pocit. když jedu, něco vrže, asi ložisko na kardanu. přední kola jsem kontroloval(teda zatim jedno) a ložiska jsou v pohodě. za jízdy se ovšem špatně hledá co vrže. motor se mi zdá nepravděpodobný, protože auto skvěle jede i staruje. jenom na plyn startuje špatně teplý, ale to je normální, už jsem auto na plyn měl. Je ale možné, že by jedno ložisko pobralo 2 -3 litry? já mněl nejdřív 2101, to bralo do 8 benzinu, ale to jsem jezdil do 100, pak 2105 LPG přesné 10 plynu, a to jsem ho moc nešetřil, a 1500 prý berou méně než 1300, tak nevim. máte někdo zkušenost s 21061(1500s) na plyn? díky za rady
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Hlavně si zkontroluj brzdy jestli nezůstávají viset a nepřibržďují, mě zatuhlá přední brzda na nivě udělala +3 l/100 km benzínu :evil:
VAZ 1117
jarus
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 05, 2007 22:36
Bydliště: praha

Příspěvek od jarus »

ahoj. tak jsem dneska dal auto na špalky, všechny kola se lehounce točí, tak budu muset řádit v motoru.zítra se na to vrhnu.
Naposledy upravil(a) jarus dne sob bře 24, 2007 16:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

jarus píše:ahoj, motor se zdá velmi dobrý, je tichy, nebere olej, a celkově je auto velmi zachovalé.Předstih jsem ladívával vždycky jen dle ucha. dá se vůbec na karbeci s lpg něco štelovat?
Předstih jsem ladil dřív jen korektorem podle otáček, ještě před dvěma týdny to fungovalo "dobře", jenže. Auto krom škytání ve vysokých a nízkých otáčkách začalo i špatně startovat.

Min. víkend jsem přišel na propálené kladívko v rozdělovači (tj. na jednom kontaktu navařený kopec, na druhém dírka, navíc nešly přímo proti sobě ale tak z 50%), kladívko vyměnil, s pomocí lampy MZ jsem seřídil předstih (pootočení rozdělovače).

Jinak menší průser ... kabely od lampy se i omylem dostaly do větráku a měli jste vidět ten fofr. Někdy si říkám, že mě ten Martin nezabije. :oops:

No, spotřeba šla z 9,9 na 8,7 při jízdě 110-130 km/h po dálnici. A korektorem můžu kroutit jak chci, otáčky se drží pořád stejně i když se předstih mění.

Ještě další věc, po téhle operaci mi ještě netěsnila membrána akcelerátoru, ačkoliv v ní nebyla viditelná žádná dírka. Vyměněná za 55 Kč (celkem drahý na to, jak to vypadá).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
jarus
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 05, 2007 22:36
Bydliště: praha

Příspěvek od jarus »

Tak jsem ještě jednou dal auto na špalky, otáčení kol naprosto lehounce. jenom točit kardanem šlo celkem ztuha. nevíte někdo, je-li to normální? nevím co všechno se v převodovce nastálo točí. mohla by být zatudlá rozvodovka? strašně se mi to nechce rozpojovat. :cry:
ps: neutrál tam byl :? :wink:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ja bych take zkontroloval, jestli se vsechen benzin dostane az do motoru.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
jarus
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 05, 2007 22:36
Bydliště: praha

Příspěvek od jarus »

Tak jsem ještě vyměnil vodní pumpu, neboť slzela, a tiše jsem doufal, že třeby byla přidřená. ale nebyla. Předstih jsem pošteloval dle ucha jako vždycky, a jsem tak na 11,5 litrech.to nic moc. ještě zkusím ventily, ale nevim jestli by to mohly tak takto ovlivnit. navíc motor vůbec nechce do otáček, a víc jak 110 na rovině z něj nevytáhnu. začínám mít podezření jestli mistr přede mnou nepopletl rozvody o zub. nebo by to neběželo bez potkání? :?:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“