PNEUMATIKY

Moderátor: Moderátoři

narak
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 09, 2006 17:22
Bydliště: Litomerice

PNEUMATIKY

Příspěvek od narak »

Zdravim, chtel bych se poradit - mam moznost koupit ojete Michelinky (500 za kus) a protoze na leto potrebuju nove gumy, premyslim jestli je poridit nebo radsi koupit nove (asi Firestonky, cca necelych 1000 za kus). Ty Michelinky vypadaj docela dobre, hloubka dezenu je kolem 6 mm, ale porad vaham... Co vy na to? :)

PS budu si je davat na stare plechove disky, ma cenu je predtim nejak osetrit? (odrezit, natrit, nevim co..) Nebo vymenit ventilek? Proste co s tim nez pojedu do servisu (asi uz zitra) :oops:
PETR
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Disky je idealni opiskovat a nastrikat praskovou barvou. :wink: Ale pochybuju, ze to do zitra stihnes. Tak aspon odstran korozi z mist, kam dosedne pneumatika, aby to neuchazelo. Jinak s ventilkem si nedelej starosti. V pripade potreby ho vymeni v pneuservisu.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

celkově pokut ty kola nechceš natírat, tak s tím dělat nic nemusíš.. oni udělaj v servise vše potřebné..
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Obnovím toto téma dotazem na váš názor.
Mám takovéto krásné zachovalé gumy, mají pro mne vyhovující rozměr 175/70 R13, nejsou starší 15ti let bo mají nápis MADE IN CZECH REPUBLIC pokud se nepletu, byly v ceně auta a po městě se s tím lítá dobře (jiné jsem nezkoušel, snad jen CHEMLON 165/80/D13 + I151...) a ptám se:
Jak dlouho to propána vydrží než mi to urve zadnici?!

FOTO:
http://tinypic.com/view.php?pic=biebl&s=5
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

ty v..e tak na tom bych se bál jezdit :shock:
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

MartasBrno píše:Jak dlouho to propána vydrží než mi to urve zadnici?!
To ti nikdo neřekne. Jestli máš dost odvahy to zkoušet než to praskne, tak pak poreferuj, pokud budeš v jednom kuse :mrgreen: :D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

OK, dík za názory, budu šetřit rychleji. zatím sem na tom naběhal kolem 1000km po Brně a občas dálku... zatím OK... Kdyžtak dám vědět.
Ale oproti I151 + CHEMLON je to luxusní. :o jen tak si rýpu, viděl sem kolik stran se tu popsalo o gumách :lol:
BTW. napadlo mne udělat jednu zkoušku... no, že bych kolo sundal, dal ho někam za roh, nafoukl na mezní tlak (jo a ten neznám, na BARUM OR21 jsem ho nenašel) a pak bych podle akustických projevů zašel buď pro super věčný kolo zpět, nebo si aspoň vzal disk a strhal z něj zbývající cucky... a zainvestoval do zadního páru...
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nevymýšlej kraviny a šetři na nové, pokud nemáš peněz nazbyt zkus Rosavy, tutaj http://pneumatiky.czveha.cz/ , znám pár lidí co na tom jezdí a žijí.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Marosqo
Příspěvky: 655
Registrován: stř srp 23, 2006 14:13
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marosqo »

Radsej nove pneu lacnejsej znacky ako stare pneu renomovanej znacky...aj ked je super hlbka deznu ,nikdy nevies kolko ta pneu chalanovi stala v garazi a moze byt ztvrdnuta a nebude drzat na ceste....aspon u aas su najlacnejsie Matador a Barum z normalnych znaciek ,max 900sk kus ,co si myslim nieje vela :roll:
ex.VAZ 2102 1974 ex hniloba VS. laminat :P
ex.VAZ 2101 1973 ... od 27.2.2008 minulost : /
ex.VAZ 2105 1984 ... tuned up 2107 gr. A

BMW E46 318i Touring
BMW E30 318IS 1990 Kinder M3 =)
BMW E30 325i Funwagen/Rallycar under construction :D
Lada Niva Urban 2017
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No, tak mám to vzadu... Ale už pomalu šetřím, vím že to věčný nebude.
Renomovaná značka - ono to hned líp vypadá, ale koukal jsem na ty gumy co psal K-L a uvidíme. On s tím bývalý majitel (*1925) v poslední době asi moc nejezdil, ale nijak nejsou slehlý, neskáče to jako kdysi spláclý diagonálky na druhým autě, chová se to "jako guma". Na místě to nestálo nikdy a auto bylo v garážovaný. Proto sem to neřešil, ale teď když občas někoho vezu tak na to víc koukám, no.
Dík za tip a doporučení.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Co se případné exploze té gumy přefouknutím týče, to bys asi musel hodně přehustit.
S destrukcí za jízdy to taky nebude to největší riziko, (mám na vozíku gumy/protektory, které jsem někdy kolem roku 92? vyštrachal někde na vrakovišti, coby staré, stvrdlé, ale málo ojeté, jsou to ještě doagonálky, guma už místy opadala a je vidět chemlon, ale jezdí se s tím jen do lesa na dříví, tak co řešit! A foukám je tak na 3Atm)
Největší strach bych měl, že krutě zklamou někde při pokusu zatočit, nebo zabrzdit na vlhku, či vodě. To je myslím vošajslich :idea:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

MartasBrno, nerieš a ber nové gumy, gumy už sú "nepoužiteľné" (ztvrdnuté) tuším po 7 rokoch, pozri ako som dopadol s autom na "krásnych" ztvrdnutých or34 http://puhi.rajce.idnes.cz/Tukes/ ...viac gumy riešiť nebudem, nikdy viac staré pneu.
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

Nemo píše:S destrukcí za jízdy to taky nebude to největší riziko, (mám na vozíku gumy/protektory, které jsem někdy kolem roku 92? vyštrachal někde na vrakovišti, coby staré, stvrdlé, ale málo ojeté, jsou to ještě doagonálky, guma už místy opadala a je vidět chemlon, ale jezdí se s tím jen do lesa na dříví, tak co řešit! A foukám je tak na 3Atm)
prijemnou zabavu az ti to ustreli ruce pri pristim foukani. od kamosky otec je napul v dlaze a sadre a sesitej na x mistech pote co mu takovahle guma na voziku rupla pri foukani, navic to castecne dostal i strepama z prasklyho rafku kterej to nevydrzel

a k autorovi vlakna - kdybys mel koupit v lidlu protektory za 600 nebo ty cinsky potvory ktery tu prezentoval Marek budes na tom 1000x lip nez na tom na cem jezdis
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Koko Loko píše:Nevymýšlej kraviny a šetři na nové, pokud nemáš peněz nazbyt zkus Rosavy, tutaj http://pneumatiky.czveha.cz/ , znám pár lidí co na tom jezdí a žijí.
Jeté ale slušné Rosavy mám zuté doma. Jezdit se na nich dá, nezklamou, jen na mokru kloužou.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nebo si můžeš kolem kilečka připlatit a místo Rosav koupit Amtely, s letními jsem podstatně spokojenější než s Brilantisy a zimní jsou úžasné, po třech zimách konečně padly pod 8mm (začínají na 10mm) :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“