Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Vidim že jediny, kto bol v tom buse v klude bol kameraman
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od jacek »

Honza 21061 píše:O jisté nevýhodě toho, že pauzující řidič není v blízkosti volantu. :? http://www.youtube.com/watch?v=gogPllfBvds
:lol:
Parádní je ten komentář, jen škoda, že se pan průvodce dlouho odmllčel... Ale aspoň si lidi konečně užili trochu adrenalinu, a měli to dokonce zadarmo... Doufám, že to řidič přežil, jinak holt padl na trati. :(
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Nepřežil - už to tu kdysi, myslim, bylo....

Davide, teda já jsem se s otevřenýma dveřma za jízdy eště nesetkal, ale je pravda, že zrovna v narvanej Karose se o dveře opřít netroufnu. Jinak se to taky stalo tam u tý pumpy, akorát jsme jeli k ZČU.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To děláš dobře. O dveře se rozhodně neopírat! Otevřené dveře u Karosy nejsou žádná výjimka, dokonce u nás v DP se používají dveřní rozvaděče EPOD od troubů z Poličské strojírny (jinak se ta banda fušerů nedá nazvat) a ty dokonce dveře zničehonic otevřou i když jsou dávno zavřené a (teoreticky) skončil i proces omezování tlaku a hlídání sevření. Prostě se otevřou a lidi z toho jdou ven.
Na podzim na Pankráci vypadla ta holka a mně se něco podobného stalo, když přišla první den ta kalamita a já jel od Budějovické natřískanej až po střechu. Najednou zezadu křik, v zasněženém zrcátku vidím otevřené dveře a to, že z toho nějaká postava vyskočila naštěstí na nohy, to radši považuju za přelud. :? Kontrolka se nerozsvítila, nic.
Po zátahu jsem to osobně dával do vlastních rukou vrchnímu garážmistrovi, který se tam v noci objevil, naléhavě jsem žádal opravu a druhý den jsem našel dveře ve stejném stavu, i ten zatracenej EPOD nechali stejný.

Nic... domluvil jsem si výměnu EPODu, že možná po letech se kramáři z Poličky chytli za frňák a začali dělat pořádně. Výměna nebyla, zato jsem po poruše dostal zbrusu nový EPOD do předních dveří. A spokojenost?
Z nového kusu zase pro změnu uniká vzduch, takže vnitřní mechanismy jsou vadné a vzduch pořád proudí omezovači (to známé syčení), i když je dávno otevřeno. :evil:
Protože se původní spolehlivé dveřní ovladače montované na Karosy ve fabrice už nevyrábí a jediný dodavatel v ČR je tak pravděpodobně jen Poličská k*rvírna, tak bych si být vámi dal na dveře pozor celorepublikově. :?
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já se neopíral, i když v narvaný 30 to bejvá problém, ale ty zámky znám. Tenkrát se to otevřelo vlastní vahou, ale ne moc. Každopádně kdybych se opřel, tak je ze mě kaskadér, možná i přejetej :D

Mhm, pěkný.

Ty vysouvací sedačky jsme tudíž v Karose neměli, jen v Oase. Neoplanem jsem jel myslim někdy v roce 2001 na Slovensko, dokonce dvoupatrák.

S tím spaním řidiče mě jacek málem zmátl, pacholek jeden :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Honza 21061 píše:Karosa roztahovací sedačky do uličky měla tuším až od typu LC936 od roku 1996. Jestli to měl i předchozí model "lepeňák" LC737 nevím, ale vsadil bych že ne.
Už po pár letech se to většinou zadřelo, jak se to moc nepoužívá.
Autobusy nejsou má výrazná parketa, takže označení typu neznám, ale vzpomínám si, že s posunovatelnými sedačkami jsem se setkal poprvé asi v roce 1991 při cestě Karosou do Itálie. Jenom nevím, jestli to bylo tovární provedení, nebo nějaká úprava provozovatele. Ona ta Karosa byla totiž na tehdejší dobu silně vyšperkovaná a potuněná. Kromě jiného si třeba konkrétně vzpomínám na obrovské přídavné nádrže se systémem přečerpávání paliva. Díky tomu Karosa zvládla celou cestu bez tankování. A podobných vychytávek tam bylo víc. Takže opravdu nedokážu říct, jestli to bylo tovární nebo ne.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Hurikán píše:v roce 1991 při cestě Karosou do Itálie
Nebydlel si v Hošticích? :)
Obrázek
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Karosa :D

Obrázek
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Nechápu :dontknow:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

ikarus v karosáckých barvách :wink:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

zelvotron píše:ikarus v karosáckých barvách
Hm, tak to mě fakt nenapadlo :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Tak promiň, ale vyšší intelektuální podtext ten obrázek neměl :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od jacek »

dmatej píše:S tím spaním řidiče mě jacek málem zmátl, pacholek jeden
:P No to víš, je to tu tak polovážně.... Byl to takový ten rozpor mezi existencí toho "šuplíku" a mými osobními pocity :wink:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

No co si budeme povídat, proto já nerad jezdím vlakem - nevidím na cestu! Já prostě musím vždycky vidět ... akorát občas typicky u MHD narazím na řidiče, kterýho bych nejradši vyhodil od volantu ...
S tetkou jsem si o Oase popovídal, ale komplet jsem ten rozhovor zapomněl, pamatuju si jenom, že jsem říkal, že jsme si na foru zavzpomínali :oops: :lol: Já už mám taky hosip ... :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“