Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Jezdím dlouhodobě za 8,5l/100km. Ale tvrdím, že jezdit za o moc víc, už nejde. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Já my slí ty spotřeby pod 6 l ,já jezdím asi za 7,5 a jakž takž dodržuji předpisy, i když s 16v motorem to moc nejde
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Snažím se důsledně dodržovat fyzikální zákony a nezpůsobit průser. Jinak se neomezuju.
Takže jsem se spotřebou 8,5l celkem spokojenej. Nejvíc jsem ujel na jednu nádrž 700km. Tedy spotřeba okolo 5,5l, takže vím, že to jde. Ale je to dost nuda.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Spotřebu už nijak neměřím, ale vždycky tankuju za litra, to když svítí hladový oko a v nádrži se nic nepřevaluje ani v zatáčkách. Za 1000 Kč ujedu v pohodě 500 km. Kombinovaně, přes týden courám jen po městě do práce a o víkendu sem tam za humna. Když jsem ji před dvěma lety naposledy měřil, napočítal jsem 6,1 l/100 km (na dovolené 6000 km). Pečlivě měřeno a zapisováno. 8) Spotřeba je u Lady 211x opravdu velké pozitivum.
Dodge Avenger 2.0 VVT
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Celou noc pršelo a ráno jsem zjistil že mi okolo pátých dveří teče, mám podezření, že je to kolem gumových průchodek na kabely na konci střechy
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Pravou plastovou vaničku v kufru taky pravidelně vylévám. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Vaclav

Příspěvek od Vaclav »

Nastala porucha koncoveho dilu vyfuku u stroje 2112.jestlipak tam pasuje ze Samary,zkousel to uz nekdo?Zdravim vsechny Vasek.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Nafotil jsem prodřenou hadici od plastového krytu pro vzduchový filtr. Ostrou spodní hranou málem prodřela hadici k chladiči. Naposlední chvíli jsem zabránil úplnému proražení hadice obroušením té hrany plastu pilníkem a vytvořil jsem hladký rádius.
Na další fotce jsou dříve zmiňované objímky ze zadních světel.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Další fotka zachycuje uchycení žárovky v parabole potkávacího světla. Problémem je ten hliníkový odlitek a jeho pofidérní vsazení do paraboly.
Následující fotka zobrazuje termostat. Prý ho může "probudit" omačkání hadice v jeho okolí. Povšimněte si těch pitomých ruských sponkových objímek. Při větším utažení dojde k jejímu přestřižení.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

nevim na jaky material a tvar se ty hadice nasazuji, ale ja mam tyhle sponky(objimky) na mym werglu a mel jsem je i na starem a nikdy jsem nemel problem, ze bych tim hadici ponicil nebo ze bych se o to nejak musel starat. cimz nerikam, ze sou ty sponky genialni, jen konstatuju, ze to s nima neni tak hrozny :-)

ovsem ten dekl od filtru, co se prohlodal skrz hadici, to je zavada k pohledani :-(
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

JMJ: Tlakové hadice je třeba řádně dotáhnout a u ruských sponek hrozí přestřižení. Šnekový závit se opírá o 1 mm šířky plechu o tloušťce 0,málo. Třeba tady nahoře to nehnije, ale dole u nádrže, kdy je sponka namáhána korozí a bordelem... nešla ani dotáhnout, málem se rozpadla (to bylo hned po koupi, sáknul tam beňol, u 2,5 roku starého auta!) Dal jsem tam českou s prolisem a je to O.K. Pokud by jednou muselo dojít na výměnu termostatu, koupím si i nové sponky. Tady těm nevěřím.
Jiri by mohl vyprávět... 8)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

tavri píše:JMJ: Tlakové hadice je třeba řádně dotáhnout a u ruských sponek hrozí přestřižení. Šnekový závit se opírá o 1 mm šířky plechu o tloušťce 0,málo. Třeba tady nahoře to nehnije, ale dole u nádrže, kdy je sponka namáhána korozí a bordelem... nešla ani dotáhnout, málem se rozpadla (to bylo hned po koupi, sáknul tam beňol, u 2,5 roku starého auta!) Dal jsem tam českou s prolisem a je to O.K. Pokud by jednou muselo dojít na výměnu termostatu, koupím si i nové sponky. Tady těm nevěřím.
Jiri by mohl vyprávět... 8)
aha, takze se delaji sponky, ktere vypadaji hodne stejne, jen jsou sikovneji udelane? to sem nevedel, omlouvam se, podoba me zmatla. mozna ze mam ty "lepsi" (davali se do werglu az behem jeho provozu).
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Muzu potvrdit, ze tyhle sponky jsou uplne nanic. Nejde to poradne utahnout. Ten pasek hned povoli a sroub se protoci. Lepsi jsou ty, co maji "ozubeni" vylisovany (v tom pasku nejsou diry skrz). Je fakt, ze oba typy vypadaji skoro stejne.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Brandy píše:Muzu potvrdit, ze tyhle sponky jsou uplne nanic. Nejde to poradne utahnout. Ten pasek hned povoli a sroub se protoci. Lepsi jsou ty, co maji "ozubeni" vylisovany (v tom pasku nejsou diry skrz). Je fakt, ze oba typy vypadaji skoro stejne.
tak az vystrizlivim, tak se schvalne podivam, co za sponky v tom svym kramu vlastne pestuju :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Brandy píše:Muzu potvrdit, ze tyhle sponky jsou uplne nanic. Nejde to poradne utahnout. Ten pasek hned povoli a sroub se protoci. Lepsi jsou ty, co maji "ozubeni" vylisovany (v tom pasku nejsou diry skrz). Je fakt, ze oba typy vypadaji skoro stejne.
Přesně ty mám. Jinak na starým autě byl jen takovej kus plechu a ten se navíjel na "prořízlej šroub". To bylo taky k vzteku, ale zase to nic nestřihalo...

Ty objímky jsou teda fakt "geniální", když to vidim, Tavri. Skoro jako když jsem naposled spravoval osvětlení SPZ alobalem (ale aspoň svítí) :happy8:
Objímka na parabole je podobná i u wessemů na 2101, až na to, že to nečumí tak daleko za parabolou a je to z plastu...

Zkrátka, dodělej doma...
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“