Paliho 2103

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Som šialený keď to chcem dať dokopy?

áno
24
31%
nie
42
55%
pre váhavé povahy: možno
11
14%
 
Celkem hlasů: 77

Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

No dneska jsem jel s koprovou ladou z práce a najednou koukám, ručička se blíží do červenýho, tak rychle topení naplno, stahnout okýnka a stejně mě z toho hicu málem trefil šlak. Špatný víčko chladiče umí svoje. Vašátor by mohl povyprávět :-D
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

mayo456 píše:a ja ze ladu sa neda uvarit. mas tam dost chladiacej kvapaliny?
ona nebola doslova uvarená. Ak máš nízky tlak vody, tj menší ako atmosféra, bod varu klesá. A naopak. Preto sa pýtam, ako má to viečko fungovať, logicky by malo udržovať systém pod vyšším tlakom aby var šiel do vyšších teplôt, akurát že mne sa zdá, že to moje viečko práve naopak, udržiava v systéme podtlak :roll:
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Puhi píše:udržiava v systéme podtlak
V urcitych stavoch nastava v systeme aj podtlak, ak je viecko v poriadku...Ak by viecko netesnilo, podtlak by neudrzalo, teda ani pretlak.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

dobre, to som chcel počuť :) pôjdem to celé prezrieť, mám podozrenie na vzduch v chladiči :roll: síce neviem či by toto spôsobil, ale... :lol:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Ve víčku je přece jeden menší ventil / klapka se slabou pružinkou na přisávání kapaliny z expanzky při malém podtlaku, takže při zchládnutí chlazení. Je to tak? A pak celý ten spodek pracuje jako větší ventil, který má větší pružinu a ten by měl být stavěnej na přetlak 0,04 atm. nebo podobný. Myslím že na víčky bývá něco takového napsané. Při přetlaku tak pustí přebytek do expanzky ta větší klapka / ventil.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

MartasBrno píše:Ve víčku je přece jeden menší ventil / klapka se slabou pružinkou na přisávání kapaliny z expanzky při malém podtlaku, takže při zchládnutí chlazení. Je to tak?
potvrdené, ten malý ventil v strede veľkého som si doteraz nevšimol.

v chladiči bolo záhadne málo vody, vrchná hadica bola takmer na sucho a trochu pripchatý bol aj prívod od expanzky, takže po vychladnutí stiahlo hadice. Zase som o trochu múdrejší, teraz by to mal byť ok :axe: :)
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Aha! :) Tak hlavně že se to zdá být vyřešené.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

tak pár noviniek odkedy som tu nebol: nataša má nový hliníkový chladič ala Master sport, zatiaľ spokojnosť. Sahara pri tej príležitosti tiež dostala pekný červený lak :lol: . Ďalej auto dostalo centrál; konečne som sa dokopal aj k opraveniu tej mojej pycovej vyťahovacej antény :lol: ďalšia novinka je, že som sa konečne dostal k rádiu na mp3 čo mi brat sľuboval už pol rok :roll: ale aspoň že som sa k tomu dostal :P
konečne som sa dokopal aj k výmene kohúta topenia za guľový od Master sportu a prišlo tam aj zánovné a premazané lanko z 21044, ovládanie teraz chodí krásne ľahúčko z čoho sa teším :) ale ventil už v živote meniť nechcem :evil:
)dalej, v aute je zasa 4q, pretože v 5q som chcel meniť ložiská a auto trebalo dať dokopy... :roll: takže teraz čaká na stole :roll: a posledná vec, auto dostalo konečne 1.7 s ozónom. Zatiaľ jediný test maximálky sa skončil na 170 tacho, lebo naši šoféri vedia obehovať auto čo ide 90 km/h asi 95kou a potom im to, čuduj sa svete, aj trochu trvá :roll: :evil: takže to je zatim tak všetko, neviem kedy sa tu zasa objavím, lebo tretia firma v poradí, čo mi mala prísť zaviesť inetrnet, sa ešte nedostavila (veď čakám ešte len týždeň :o ) njn, 100 metrov od centra a internet tam proste nikto nevie zaviesť. Ach jaj ten východ :evil:
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

Si zvykaj. To je slovenska realita. stale malo by sa, mohlo by sa stale to "sa" a nikto nic nerobi :P
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

:thumbright: Len tak ďalej. Nech ti to vzkvetá.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Pali píše:... zase hnije...
Sid píše: Nech ti to vzkvetá.
:mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael 4x4 »

Sid píše:Nech ti to vzkvetá.
no tak toto je dobrý dvojzmysel :mrgreen: :lol:
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Co byste řekli na toto? (11.9. 11:00)
Ale už jsem to z auta sundal, škoda laku...
Přílohy
DSC03336b.jpg
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Hippiesácký auto?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Svatební povoz... Pro nevěstu...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“