Fukušima

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

JmJ píše:to by jeden blil. rychle! kopat zemljanku a oblozit olovenymi platy!
Ale no tak!
http://www.hoax.cz/hoax/radiace-z-fukusimy/
:lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Logicky vzato, aktivni zareni (at uz jakekoliv) je ustaleny pohyb castic a k sireni dochazi vsemi smery - nejak nechapu, jak by se mohlo dostat k nam, i kdyby "ozarene" kapky deste nahodou doputovaly az do nasich koncin, pak to nebude za den ani dva a polocas rozpadu izotopu (at uz uranu nebo plutonia) je v desitkach hodin...tyhle panicke zpravy sou vyplodem chorych mozku, prime zareni nas jednoduse zasahnout nemuze a obecne vzato je radiace pritomna kolem nas vsech a vadi to snad nekomu???
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Drobek81 píše:Logicky vzato, aktivni zareni (at uz jakekoliv) je ustaleny pohyb castic a k sireni dochazi vsemi smery - nejak nechapu, jak by se mohlo dostat k nam, i kdyby "ozarene" kapky deste nahodou doputovaly az do nasich koncin, pak to nebude za den ani dva a polocas rozpadu izotopu (at uz uranu nebo plutonia) je v desitkach hodin...tyhle panicke zpravy sou vyplodem chorych mozku, prime zareni nas jednoduse zasahnout nemuze a obecne vzato je radiace pritomna kolem nas vsech a vadi to snad nekomu???
... a bude tady az do te doby, nez aljosa dobrovolne ci nedobrovolen jako posledni clovek opusti tuto planetu :lol:
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Teepee, kdo z toho co má? Ovečky - blbečky. A peníze. Ten první příklad na Hoaxu hovoří za vše. Skrytá reklama na něčí komerční produkty.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Drobek81 píše: ... polocas rozpadu izotopu (at uz uranu nebo plutonia) je v desitkach hodin...

Ti nevím, otázkou je jaká číslíčka jsou u těch izotopů, ale tak růžové to všeobecně asi nebude. http://galaktis.cz/clanek/polocas-rozpadu/ . Kdyby to s tím rozpadem bylo tak dobré nebylo by třeba betonovat, odstraňovat svrchní vrstvy půdy, dělat zakázané zóny a podobné legrace.

Samotné záření nikam neodletí, ale zamořené prachové částice již ano. Koneckonců v Černobylu to vychrlilo velké množství zamořených pevných částic do ovzduší, to je potom to co na tebe spadne spolu s kapkama deště. Naštěstí díky rozptylu v atmosféře není koncentrace tak vysoká. U Japončíků je fajn, že tam nic nepráská, jen decentně utíká.

Toliko tedy názor nevzdělance, laika a poloblba. Případné omyly prosím osvětlit.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

mysleno pripadne "nadopovane" kapky deste :) Samozrejme ze zalezi, kolik atomu bude pritomno ale obecne se k nam prime zareni nema jak dostat, zareni se nenecha zlakat gravitaci.
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Přímé jistě ne, ale zprostředkovaně by toho mohlo být, až až :mrgreen: . Ovšem přímo na stránkách úřadu píší, že ani dávka v roce 1986 byť je označována 10000x vyšší než ten prd co k nám doputoval ze země vycházejícího slunce nyní prý nemohla nikoho přímo ohrozit. Ovšem vzpomínám si jak jsem v ony pohnuté dny šel v dešti ze školy. Nikdo jiný vyjma mne se k ničemu takovému tehdá neodhodlal ... všichni vyrostli, až na mne :lol: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Koko Loko píše:Ovšem vzpomínám si jak jsem v ony pohnuté dny šel v dešti ze školy. Nikdo jiný vyjma mne se k ničemu takovému tehdá neodhodlal ... všichni vyrostli, až na mne :lol: .
vidis, u kazdeho se to projevilo jinak :lol:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Drobek81 píše:
Koko Loko píše:Ovšem vzpomínám si jak jsem v ony pohnuté dny šel v dešti ze školy. Nikdo jiný vyjma mne se k ničemu takovému tehdá neodhodlal ... všichni vyrostli, až na mne :lol: .
vidis, u kazdeho se to projevilo jinak :lol:
My ale máme v okruhu přátel lidi, který mají nějaké podobné znamení, které i lékaři tak nějak označili jako důsledek těch "špinavých" dnů. nedělal bych si z toho úplně srandu... Ale ta dnešní situace je evidentně řádově méně nebezpečná.

Mimochodem, když už jsme u té fukušimy, tak u německých sousedů se jistě mají moc dobře, byť k nim nedoletěl ani ten pověstný prd.

http://www.novinky.cz/ekonomika/229732- ... l?ref=boxE
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Prdel si z toho nikdo nedělá, to bylo v podstatě konstatování. Nárůst nádrových onemocnění u nás byl prý zaznamenán. Otázkou je nakolik je to propaganda vypatlaných ekoteroristů, podíl může mít nárůst znečištění z dopravy, chemického průmyslu apod. Jiné a hlavně bez legrace je to v bližších místech k místu tragédie, třeba takové Bělorusko to vyžralo se vším všudy a odraz na zdraví obyvatelstva je dle některých zdrojů strašný.

Co se týče Německa, Angela zjevně zkouší ulovit nějaké politické bodíky za každou cenu. Otázkou je nakolik jsou ty jejich elektrárny ve statních rukách, kde bych čekal záruku priority bezpečnosti před vytvářením kapitálu.

Jen odbočím, včera jsem omylem zapnul bednu a byl ta americký velvyslanec co básnil o tom, že v problematice našich atomovek je Westinghouse pro nás nejlepší ... snad budeme rozumní a udržíme odklon od západního předraženého pozlátka.

Edit: Dle tohoto mi připadá, že vlastně o nic nešlo :) http://www.sujb.cz/docs/Cernobyl_CZ.pdf
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Snad budeme rozumní.
Té Angele asi nerozumím, copak je víc pomatenců, kteří se bojí jádra víc než oxidů síry, kyselých dešťů a spadu z uhelných elektráren, než těch, kteří vidí, že nakupujou elektriku od sousedů, když by si mohli podstatně pomoct sami?

To bělorusko a podobně - jako malej si pamatuju, že tu hromady rodin měli Běloruské a Ukrajinské děti doma, na několik týdnů až měsíců, jestli se nepletu a dělaly se sbírky hraček a i oblečení a podobně. Znečištění z průmyslových zdojů myslím že určitě mění tvar, teda ty nejbolavější emise se určitě už hodně eliminovaly, ale pořád rostou nové. Třeba čoudící nafťáky jsou tu desetiletí a mění složení emisí docela nepříznivým směrem řekl bych. (hahaha, jak dlouho to bude trvat, než sem někdo s TDi napíše, že jsou čistší než benziňák:-D a že řádově drobnější částice, produkované turbomotory, nepohlcené hrubými filtry neprostupují hlouběji do buněčné stavby a nezpůsobují rakovinné bujení a ať se proberu :lol: ) A ten polétavý prach v Židenicích je z čeho? Ze sopečné činnosti?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Od atomu k naftě :mrgreen: . Samozřejmě, že nafta je hnus, bylo přímo prokázáno, že emise vznětových motorů mají vliv na duševní rozvoj dětí. A pohádkám o nikdy nečoudících dieselech nevěřím, na to se moc často pohybuji po silnicích, vidím a cítím. 99 procent dehtožroutů je zjevně čiplých, případně mají zanedbanou údržbu. Už jen ten filtr pevných částic co se "vysype" za městem je k zblití, fuj.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

A ještě k tomu kdo se bojí ozáření : Po výbuchu JE Černobyl jsem si půjčil z chemického skladu dozimetr (Gaigrův počítač) a s kámošema vyrazil měřit radiaci . Víceméně jsme nenaměřili nic co by vykazovalo nenormální hodnoty . Tu a tam ve sluchátkách cvaklo . Prolezli jsme i vjezd do uložiště jaderného odpadu v bývalé podzemní továrně Rychard (kopec Radobýl - u Litoměřic) a i tam bylo vše v normě .
Na boku kožené tašky v níž je přístroj je kovová otevíratelná schránka kde je skušební vzorek slabě radioaktivního prvku . Když se k němu přiblíží snímací senzor začne ve sluchátkách zřetelně praskat a ručička ukáže nějakou výchylku .
Páč jsem byl sklamán že jsme nic výrazného nemaměřili začal jsem si hrát . Jel jsem za Příbram k uranovým dolům a tam strkal sondu do různých děr a lezl na haldy . Tam si již přístroj "zapraskal" více , ale očekávání bylo větší . Dokonce i škvára z elektrárny vykazuje více radiace .
Jaké bylo ale překvapení když jsem namířil sondu na televizní obrazovku :shock: To byl "koncert" cvrčků . Na nejnižším rozsahu kde se provádí kalibrace (tou schránkou) ručička šla za roh . Takže ti kdo se bojí ozáření z Fukušimy "berou si deštník" a sledují upřeně zblízka televizi aby jim nějaká informace neutekla budou opravdu ozářeni :twisted:
Nic tím nechci zlechčovat . Je to opravdu katastrofa , ale naštěstí je to opravdu daleko .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Příspěvek od Jarda »

Saša píše:... Víceméně jsme nenaměřili nic co by vykazovalo nenormální hodnoty . Tu a tam ve sluchátkách cvaklo ...
Souhlas,také jsem tehdy měřil a také nic nenaměřil.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“