Fukušima

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Fukušima

Příspěvek od Luděk Musil »

Hele - Libye Vás zajímá .. a co nedávné zemětřesení, tsunami a jaderná havarie ve Fukušimě?
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

- Smithersi, nemuze to byt ryba od nasi elektrarny?
- tise pane Burnsi. tohle neni ryba od nas, nase ryby nemaji kridla. maji tri oci.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Fukušima je mediálně přefouklá, děje se kulový.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
cackler
Příspěvky: 312
Registrován: stř čer 11, 2008 10:08
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cackler »

souhlasim s Laďušou, pěknej článeček - http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33142
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

No pokud někoho zajímají seriózní info: http://www.sujb.cz/?c_id=1079

Jinak si říkám, ten nápad, že spustí blok kterej byl v odstávce, aby měli šťávu na chlazení, nevím jestli je rozumnej nápad. Protože kdyby se na tom bloku něco nepovedlo, tak sou ve stejný šlamastice jako s ostatníma, protože záložní zdroje to odnesly na všech blocích.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Laďuša...keby ste tam žili, tak by ste odtiaľ utekali až by ste nohy polámali :roll: mám tam uja a sesternicu, nejakých 60 km od tokya, ešte v zime čo tu bol vravel, že práve v tom meste (nechcite odo mňa názov mesta, kto si má tie názvy pamätať) majú najmenej a najslabšie zemetrasenia kôli podložiu, no aj tak, čo teraz volal, vravel, že ani u nich to nebolo ktovie aké zábavné :roll:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak jasný, že v blízkosti tý elektrárny jakási radiace navíc je, to se nesnažim popřít. Je to tam zničený, takže že by se nedělo nic, to ne, ale mají to pod kontrolou a tu radioaktivní páru upustit musí kvůli regulaci tlaku. Při kontaktu vody s horkým povrchem dochází k prudkýmu vývinu páry, což se tam dělo, možná eště děje. Tuten prudkej vývin dokáže pěkně rychle zvyšovat tlak, na tom principu třeba funguje výbuch lokomotivního kotle.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To co se stalo v Japonsku je pro nás myslím velice málo představitelné. Bohužel jediné co zbývá je s Japonci soucítit. Osobně jsem rád, že žijeme v oblasti kde zemětřesení pokud občas jsou tak bývají mírná, více nám s baráky cvičí nákladní vlaky než skřítkové v podzemí.

Co se týče potíží s atomovkou, jistě to nějak ukočírují, ono nic se nejí tak horké jak se v reaktoru uvaří. Dělá se kolem toho mediální bublina ve prospěch "ekologických" pomatenců. V jádru je budoucnost, ať již ta spojená s mírovým užitím, ale je tu také možnost sterilizace Země, až se jednou váleční štváči neudrží a pomačkají čudlíčky.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

Máte někdo představu o jaký typ reaktoru jde ve Fukušimě? Jednou jsem četl nějaký rozhovor s pí. Drábovou a ta tvrdila, že v čechách je úplně jiný typ reaktoru než v Černobylu, takže nehrozí vážné nebezpečí. Něco podobného jsem slyšel i o Fukušimě, ale bylo to sestříhané, takže výsledný význam informací..... :?
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

Taky bych to tak viděl, jak tu někdo píše, evakuace patřičného okruhu je sice na místě, ale rozhodně bych se nebál stejného scénáře, co se odehrál v černobylu.
a) reaktory BWR ve Fukušimě mají tlakovou nádobu ve které je pouze palivo a voda (teda pokud se zrovna nevyvaří) a nějaké to nehořlavé harampádí okolo - neobsahuje grafit, který byl jednou z konstrukčních příčin silného výhozu radiace v černobylu (chytnul a následný požár roznesl podstatně víc radioaktivity, než pára a způsobil rozhodně větší zahřívání než je u BWR vůbec možné)
b) ještě pořád jim to drží pohromadě, kdyby to neměli uchladit, už by to po týdnu poznal každý z nás
c) asi největší nebezpečí je ale paradoxně stejné jako u černobylu - druhotným efektem po havárii byla snaha zbytků aktivní zóny se protavit do záchytného bazénku pod reaktorem - stejný bazének je i u BWR - v ten moment by měl reaktor asi snahu odcestovat na nízkou oběžnou dráhu

Nejsem odborník na JE, ale třeba černobyl mě hodně zajímal a tu katastrofu mám celkem solidně nastudovanou, takže je vcelku logické, že po průseru ve Fukušimě jsem si o těch reaktorech taky něco našel. Pokud mám někde nepřesnost nebo loženou blbost, opravte mě prosím.

Jinak:
http://cs.wikipedia.org/wiki/BWR
Fukušima

http://cs.wikipedia.org/wiki/RBMK
Černobyl

http://cs.wikipedia.org/wiki/VVER
Metelín, Dukovany
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Mně teda zaujala ta možnost shlédnout reaktor letící po oběžné dráze a zda by byl viditelný pouhým okem. :mrgreen:

Ten bazének má fungovat jak? Palivo se postupně protaví, schladí a je pokoj, nebo tam hrkne, odpaří bazének a udělá z něj urychlovač částice větší než malé? To by snad konstruktéři nechtěli...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

Konstruktéři to asi určitě nezamýšleli - resp. ta prostora třeba u RMBK v černobylu byla původně prázdná, jenže tam voda z hašení stekla pod reaktor - a podle nějakého dokumentu (discovery? bbc? už nevim) by hrknutí jádra do takto vytvořeného bazénku způsobilo zážeh, který by zlikvidoval polovinu evropy - pokud na fukušimské reaktory lejou tuny vody, s největší pravděpodobností už tam maj bazének taky. I když kdo ví? Třeba s touhle eventualitou počítali a podloží udělali stylem "Co nateče, to vyteče" - ale to jsou jen polemiky, tohle fakt nevim, na druhou stranu mi něco říká, že ty prostory jsou v rámci kontejnmentu určený pro případ úniku chladící vody mimo reaktor, takže budou asi odspodu vodotěsný.
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Veverka

Příspěvek od Veverka »

ja jsem to pochopil tak,ze bazenek v ČAES byl vypusten vybusninama potapeci specnazu-Zatimco to co zbylo z reaktoru pokojne horelo a skodilo ve vzduchu,coz ale bylo stale lepsi nez hrozici prohoreni/propadnuti hlavnich trosek do bazenu,pres nej by doslo k masivni kontaminaci dnepru-absolutni kolaps ukrajinskeho zemedelstvi.
I tom moznem vybuchu jsem take slysel,rád si necham udelat konecne jasno,jestli to opravdu take hrozilo.


Hlavne me neni moc jasny,jak by voda z bazenu mohla masove kontaminovat reku pripjat?kapalinou se to siri hned?
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

http://www.youtube.com/watch?v=2SBxs9vQpVU (ne ze bych zastaval ten nazor "stop"), ale song je to moc dobry :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

JmJ píše:http://www.youtube.com/watch?v=2SBxs9vQpVU (ne ze bych zastaval ten nazor "stop"), ale song je to moc dobry :-)
Hm,tak já odpovím jiným klipem,který mi přijde jako realita nedaleké budoucnosti.
O když za sebe musím říci,že patřím k zastáncům jádra.
http://www.youtube.com/watch?v=ULZ-KsWFN2s
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“