Elektronicke zapalovaní

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sender
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvek od Sender »

Já zkusím měřit šířku impulzu pro přepočet otáček.
Do rozdělovače mám vyfrézovanou clonku viz tohle:
Obrázek
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

No cely cas sa tu bavime otom ze nie rozdelovac a ty ho just pouzijes :D

Ale aby si mal inspiraciu tak tu mas foto
Obrázek
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
expa
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od expa »

mam sprostu otazku, preco sa na tuto remenicu a snimac neda pouzit to zapalovanie co ma Myso/Majo ? posobi to slusne, abo to zapalko ma vstup na uplne iny snimac pre remenicu?
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

1. zapalko z imf pouziva ako snimac hall s otovrenym kolektorom inak povedane spina to k zemi a toto je presne opacne co by sa dalo jednoducho vyriesit invertorom.
2. problem je vtom ze ta remenica nie je pouzitelna na ten algoritmus ktory pouziva imf
3. problem je vtom ze imf zapalko vyzaduje jeden snimac pre kazdu cievku. Samozreme ak sa pouzije obycajna cievka s rozdelovacom tak nie ale potom to uz nie je ono :mrgreen:
4. problem je ten ze verzia ktora vedela budit dve cievky jednym snimacom je prave ta luserska ktora nema dalsie vstupy/vystupy

este nieco ?
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Sender
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvek od Sender »

Protože ho mám hotovej a nemusím nic jinýho vyrábět.Vůli mezi tyčkou a mechanismem nemám žádnou (použil jsem speci tmel).Zkusím to nejdřív takhle a pak se uvidí.

Pokud budu něco dávat na řemenici,použiju dva snímače.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Trevor, nesledujes pokroky na IMF :D , nova verzia uz vie ovladat aj dve cievky http://imfsoft.cz/hardware/produkty/direct-ignition.asp. U verzie, ktoru ma Myso sa da pomocou jednej prepojky tato funkcia aktivovat tiez.
P.S. Mysovi sa remenica so snimacom z 1700i bohuzial nehodi :( , lebo jeho remenova 2105 ma kryt pod remenicou z umelej hmoty.
Roman
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

preco remenica....nou sa daju vyriesit iste veci ako napr...budenie dvoch cievok netreba rozdelovač... iny lepsi algoritmus programu... dalej jednoduchsie riesenie sytenia cievky..netreba driver pre cievku/y presnost ... keby som mal remenicu a veci okolo nej taak by som to skusil... neponukne niekto za slusnu sumu :D
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Roman píše:Trevor, nesledujes pokroky na IMF :D , nova verzia uz vie ovladat aj dve cievky http://imfsoft.cz/hardware/produkty/direct-ignition.asp. U verzie, ktoru ma Myso sa da pomocou jednej prepojky tato funkcia aktivovat tiez.
P.S. Mysovi sa remenica so snimacom z 1700i bohuzial nehodi :( , lebo jeho remenova 2105 ma kryt pod remenicou z umelej hmoty.
:oops: :oops: berem spet nieco mi uz miso pisal vraj tam staci nejaka prepojka. No vypadlo mi to z hlavy. A to ze miso nevie pouzit remenicu z icka je problem jeho motoru :lol: Vtip je ale vtom ze by ju nevedeli pouzit aj ini ktori maju retaz a chcu pouzit imf zapalovanie :!:
Dusan píše:preco remenica....nou sa daju vyriesit iste veci ako napr...budenie dvoch cievok netreba rozdelovač... iny lepsi algoritmus programu... dalej jednoduchsie riesenie sytenia cievky..netreba driver pre cievku/y presnost ... keby som mal remenicu a veci okolo nej taak by som to skusil... neponukne niekto za slusnu sumu :D
No prsia mam ale remenicu uz akoze nie
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

halo, ja mam este taky napad ze snimat otacky z vackovky, myslite ze je to blbost? implantacia v mojom pripade by bola velmi jednoducha...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

No krome nepresnosti kterou tam vnasi prevod klika - vacka, je zrada v tom ze se vacka otaci 1/2 rychlosti kliky.
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

no as itak prinos z vacky je as itak +0,00000 nič :D

Nas zaujima poloha piestu...nie otvorenie ventilov :)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

VaSek píše:nepresnosti kterou tam vnasi prevod klika - vacka,
toto ma zaujimalo ze aka je tam nepresnost a ci je velka...hlavne mam remen a nie vydrbanu retaz
VaSek píše:zrada v tom ze se vacka otaci 1/2 rychlosti kliky.
to vsetko mam osetrene, podla toho bude vyzerat aj tienitko, z ktoreho bude snimac snimat, samozrejme ze to je preratane na polohu piestov... teda miesto 2 rozdielnych poli pre hall budu 4 rozdielne polia... na kluke by to bolo 180 stupnov 0 a 180 stupnov 1 a na vacke to bude 90 - 0, 90 - 1, 90 - 0, 90 - 1 ... ak ovsem nie som v inej planetarnej dimenzii...
Dusan píše:no as itak prinos z vacky je as itak +0,00000 nič
pre mna tam prinos je, a to v ovela jednoduchsej montazi tienitka na vackove rozvodove kolo ako na remenicu na klukovke...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

A takto som na to nepozeral "remenaci" tak potom ano... ale opticky snimač radsej nie.. skor hall.

Samara ma tusim rozvodovy remen a rozdelovac na vacke..a ked to nevadi tam nemalo by ani tu.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

pisal som o hall snimaci, to tienitko bolo myslene pren, neviem ako sa to spravne nazyva...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Sender
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvek od Sender »

Měl bych dotaz ohledně programovýho rozpoznávání kdy má dávat jiskru první svíčka.Na tý řemenici jsou dvě drážky hodně blízko sebe (předpokládám synchronizační) ,jak se to rozpoznává programově ?
(nejde mi o konkrétní část kódu,ale o princip)
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“