Relátka na Nivě

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Ondra1,7mpi »

Ok díky moc, jen nechápu proč tam tu pravou pojistku nemám, ani konektory k ní tam v tom plastu nejsou!!!
Relátka mám z nivy to nestačí??? Popis na nich jsem nezkoumal...
Tu jednu 50A na ten ohřev jsem našel, a od plusu baterky jdou 2 tenčí kabliky červenej a černej... Zítra prozkoumám, možná jsou od neustálého nandavání baterky přelomené...( Kéž by)
Ale díky moc, koupím si asi voltmetr :mrgreen:

Jasný taková zkoušečka... :D
Naposledy upravil(a) Ondra1,7mpi dne úte zář 12, 2017 20:28, celkem upraveno 1 x.
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Cory »

Na preskusanie staci ziarovka a 2 kabliky...vlastne aj jeden staci
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Majo »

relatka v Nive su standardne(starter, truba, svetla atd...). Relatka k vstrekovaniu GM SPI(palivove cerpadlo, hlavne rele a rele ventilatora) su nestandardne a nejdu pouzit ziadne ine. Takye ak si ich poprehadzoval, bud vyhadze poistky alebo to len jednoducho nepojde.

Standardne rele ma silove kontakty proti sebe zvislo(30 a 87), a ovladacie kontakty takisto proti sebe vodorovne(85 a 86).
GM rele ma silove kontakty vedla seba a takisto ovladacie... fotku neviem narychlo najst, ale myslim ze popis je jasny..,
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Ondra1,7mpi »

A proč to nejde když to dám tak jak to bylo prvé??? Asi to bude ten kablik, ale moc tenký mi nepřipadá... Jako kdyby ho někdo nahradil silnějším... :(
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Cory »

Pretoze to mohlo zoskratovat a odpalit hlavnu poistku pri baterke. Ako od pocitaca nezistis nic, musis merat.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Ondra1,7mpi »

Ok, dam se to toho!!!! Moc jste mi s Majem pomohli!!! Kdybych měl víc času šlo by to rychleji...
Jen jsem nepochopil ten rozdíl v relátkách, jak je rozpoznám?
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Cory »

Vyvody su oznacene cislami. Vezmi si jedno GM relatko a jedno obycajne a hned uvidis rozdiel
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Ondra1,7mpi »

Ok, diky moc!!!! Kdybychom se někde potkali máte u mě pár piv!!!
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Cory »

ozvem sa ked pojdem okolo :mrgreen:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Ondra1,7mpi »

Jasný!!!! :mrgreen: lze i přespat :mrgreen: mám dvě dlouhý nivky :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Milan_cze
Příspěvky: 39
Registrován: úte črc 25, 2017 14:48
Bydliště: Tábor

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Milan_cze »

Ahoj, prosím o pomoc... Nedokážu identifikovat jedno relé v autě. Mám schémata, ale barevné značení neodpovídá. Potřebuji identifikovat relé z fotky https://img23.rajce.idnes.cz/d2303/14/1 ... .jpg?ver=2 to levé. Barvy vodičů - růžový (silný), růžovočerný (slabý), šedočerný (slabý), sedý (silný). Mám schéma na vstřikování. Celou elektroinstalaci mám taky, ale v šíleně blbé kvalitě. A to jsem postahoval co šlo a brouzdal jsem i na ruských stránkách, ale nic...

Toto relé sepne a vypne společně s kontrolkou checkengine.

Prosím o pomoc.
Lada Niva 1.7 MPi r.v. 2002 s LPG
Lada Niva 1.7 SPi s LPG (rozebraná)
http://tiga.cz/niva.html
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Majo »

Rele palivoveho cerpadla
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Milan_cze
Příspěvky: 39
Registrován: úte črc 25, 2017 14:48
Bydliště: Tábor

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Milan_cze »

Majo píše:Rele palivoveho cerpadla
Dekuju moc!
Lada Niva 1.7 MPi r.v. 2002 s LPG
Lada Niva 1.7 SPi s LPG (rozebraná)
http://tiga.cz/niva.html
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 1195
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Mara »

Procetl jsem a je tu toho dost. Nahodil jsem vosk do podbehů a rozcvakalo se pri nastartovanem motoru relatko za pojistkovkou. Mam tam asi3 (v kuse konektor) 1 je k cerpadlu paliva uprostred a napravo od nej to jedno cvaka a rele je mirne odlisne od tech 2 vlevo. Motor funguje, vse se jevi ze funguje kdyz rele odpojim, taky auto funguje. Pri cvakani to je lehce znat v napeti vozu a na volnobeh to houpe trochu podle cvakani. Zeby to bylo rele k ventilatoru?
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá na spalkach/ disco2
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 1195
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Relátka na Nivě

Příspěvek od Mara »

Tak uz necvaka, ale cim to bylo nevim. Pohebloval jsem draty, at maji prostor kolem sebe a vic jsem nezjistil. Bez toho relatka ventilatory toci (po odpojeni cidla teploty u chladice) a auto jde nastartovat, cerpadlo to taky neni, to je vedle.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá na spalkach/ disco2
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“