Skautská Niva - "Červenáček"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Luděk Musil píše:
skautmalenovice píše:Už vím, který šroub to je. Díky moc. Varianta s destilkou je něco co mi navrhl starší vedoucí. Chtěli jsme to udělat tak, že půlka bude destilka a druhá půlka směs. On to tak prý používal ve staré škodovce.
Šmarjapano :shock: . Ten starší vedoucí je jak starý :?: Mě sice bude přístí rok 50, ale takhle blbý nápady nemívám. Bez urážky.
skautmalenovice píše:Takže teď vypustím směs přes ten šroub pod svíčkou - a vyteče druhá polovina kapaliny? Tu pak doplním kudy?
Přečetl sis po sobě co jsi napsal za (velmi kulantně řečeno) za hloupost :?: Teď rozhodně nevyteče druhá polovina kapaliny - to by musel být okruh chladiče a okruh motoru každý jeden samostatný :idea: . L.

Edit:Páč Honza svůj příspěvek odmázl - tak doplním:
Teprve tím vypoušťákem na bloku vyteče téměř veškerá kapalina. Ale to je jen drobný detail.
Spíše bych se zeptal, jaká kapalina (konzistence, barva, čirost, úsady ... chuť :P ) vytekla a před nalitím nové chladicí směsi ještě řešil případný výplach soustavy. L.
Označení "starší" znamená jen to, že je jen starší než já (34) :wink: . On mi říkal, ať použiji část chladící kapaliny a část destilky. Moje blbost, že jsem to nenamíchal předem a nenašel ten šroub. Já jsem totální amatér. Všechno se učím podle příručky Návod k opravám VAZ 2121 a z Tůmy.

Většinou udělám chybu ve věcech, které jsou pro většinu lidí samozřejmé. Jenže pro mne jsou to úplně nové věci. Vyrostl jsem jako "panelákové děcko", v rodině jsem jediný chlap, dílnu nemám, ani potřebné nářadí. Všechno teprve pořizuji. Mějte se mnou prosím trpělivost :oops:

Psal jsem, že vyteče druhá půlka kapaliny, protože jsem si myslel, že když předtím vytekla jen ta část z chladiče, tak teď vyteče jen ta část z motorové části, když je zavřený termostat.

Výplach provedu takto? : Naplním chladící okruh pouze vodou a přidám do ní např. RADIATOR FLUSH 250ml XERAMIC, zapnu motor a nechám to chvíli běžet na provozní teplotu. Pak to vypustím, nechám vychladnout a nakonec naplním chladící kapalinou?

Z chladiče vytekla: téměř čirá kapalina s jemně žlutým zabarvením, s velmi jemným aroma chladící kapaliny. Obsahovala malé množství usazenin.
Obrázek
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Luděk Musil »

Aha :idea: ... no - pokud je to takto, tak to potom jo. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
KULICAK
Příspěvky: 295
Registrován: pát kvě 17, 2013 12:47
Bydliště: Neratovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od KULICAK »

Chyby a blbosti dělají všichni,jak se říká "CHYBAMI SE ČLOVĚK UČÍ",až budete mít auto nějaký ten pátek,bude zkušenými servisáky.Držím palce z Červenáčkem. :D
Obrázek

Лада - это красивый и верный автомобиль

Obrázek
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

ger007 píše:to ze ti to chcije je mozne sposobene tym ze jak si to zvaral tak sa to zohlo a je to proste vykrivene, aky mas karb? ?? pohladam ti nove viko
Víko už nehledej, na jedné straně víka byly neoriginální matičky, bez "vroubkování". Neustále se povolovaly. Koupil jsem s vroubkováním a už je tam sucho :)
Obrázek
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od ger007 »

ÓK
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Dneska jsem na jedno tábořiště vezl vozík s 1000l nádrží v kleci. Bylo v ní přes 800 litrů vody. Musím říct, že Nivka je opravdu nezdolný stroj. Když si vezmu váhu vozíku, nádrže a vody... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od hush »

Doufám, že sis pořádně prohlédl před jízdou uchycení tažného zařízení.
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Raduz »

Přesně tak tady je to hodně o tažném zařízení :!:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Tažné je zapsané v TP a evidentně dělané na velmi těžké náklady. Takhle masivní konstrukci jsem ještě neviděl. Dřívější ruský majitel Nivku používal na farmě. Měl jsem spíš strach o vozík. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od hush »

Nejde o konstrukci tažného zařízení jako takového, ale o uchycení ke karoserii - Niva nemá rám. Hodnotit musíš podle nejslabšího článku v řetězu ......
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Majo »

Tak, tak. A uchytenie zadneho naraznika je jedna z najslabsich casti.... preto byva tazne uchytene nielen tam, ale aj o nosnik na ktorom su aj tlmice. Pokial to nie je hrdzave nie je problem. Aj ked vacsiu zataz ako tonovy vozik tahany s citom, na toto vytvara tahanie zapadnuteho auta "trhanim", hlavne bez pouzitia dynamickej gurtne ci dynamickeho lana.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Pánové, včera (tábory v plném proudu) se nám objevil dost velký problém. Brzdy přestaly fungovat. Rychle jsme zjistili, že u levého předního kola byla jedna trubka shnilá. Utekla tudy kapalina a zavzdušnilo se to. Dneska jsem v Otrokovicích koupil novou trubku, vyměnili jsme ji a začali dle návodu odvzdušňovat. Jenže to nebylo možné provést, začínat se má u zadních kol a u obou zadních jsou matičky ventilů ohoblované, takže je nejde odtáhnout.

Zvolili jsme tedy alespoň odvzdušnění předních kol a o maličko se to zlepšilo. Jen jsem to z tábora dovezl ke garáži. Co teď s tím? Nejde to odtáhnout ani za pomocí hasáku, óčka atd. To co z matičky zbylo, je neskutečně měkké. :(
Obrázek
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Kopr »

Někdy lze odvzdušnit na trubce k prasátku ,otázka jestli půjde povolit ,neb vyměnit prasátka ,získáš nové odvzdušňováky ...
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
smajchl
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od smajchl »

Pokud se ti povede povolit trubku tak vyndat prase za odvzdusnovak to poradne utahnout do sveraku a pak to povolis pokud ne muzes dat novy prase
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Kopr »

smajchl píše:Pokud se ti povede povolit trubku tak vyndat prase za odvzdusnovak to poradne utahnout do sveraku a pak to povolis pokud ne muzes dat novy prase
Nebo tak no :wink: řešení u tak jednoduchého stroje je vždy :mrgreen:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“