Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Taky s nima nemám problém. Kdysi jsem na Tavrii kupoval někde v Polsku na benzince za pár stovek kabely na Poloneze a taky šlapaly.
Spíš mi auto blbě startuje, jako každou zimu. Stačí teploty mírně pod nulu a je problém. Takže tomu pomáhám s plynem ;-) Nevypozoroval jsem žádnou sovislost mezi suchem, vlhkem... Prostě jen studenej motor a zima.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Lubka320
Příspěvky: 53
Registrován: ned led 28, 2007 17:28
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubka320 »

Ty odkazy fakt dobrý, snad nebudu ještě takových 50000 km potřebovat. Jinak Tavri: jak si to myslel s tím plynem??? Jak pomáháš?? :?:
автомобил ваз 21113
Lada 21113 1,5 GTe 16V - 2002
LPG - :idea:
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

lubka320: Při startu prošlápnu plyn, pak to chytne. Ale asi na úkor životnosti katu, jak se později na emisích potvrdilo.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Skalouš píše:Tonda+Wolf: Dost dobrý!!! Dokonce v Blatný znají Ladu! Nepřekvapilo by mě, že se to od nich vozí do Ruska jako 14" disky od Hayez-Lemmerz. :-)
V Blatný znaj skoro každý auto, těžko bys v tom jejich katalogu něco nenašel, leda nějakej diesel :D :D :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

zelvotron píše:V Blatný znaj skoro každý auto, těžko bys v tom jejich katalogu něco nenašel, leda nějakej diesel :D :D :D
:D Barchettu neznaj :cry: :D . W.
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Že by ještě větší exot než Lada? :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Zdravím vštetkých, niekto tu písal, že to auto nebrzdí a tiež, že nebrzdí ručná brzda. Ten istý problém som mal aj ja. Vymenil som tečúci brzdový valček, premočené brzdové obloženie, ktoré sa zároveň odlepovalo, pre istotu aj regulátor tlaku, ktorý som nastavil ku zdvihnutej náprave do max. polohy a je to OK. Pri zatiahnutej ručnej brzde pri pohýnaní hrabe predok a šmýka zadok. Tak to má byť. Teraz som už s brzdami celkom spokojný. Ten posilovač je na ťažšiu nohu, ale toto na klzkej ceste vydím ako výhodu. Brzdy musia byť 100 percentné a to je jedno, že sú Ruské.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Skalouš píše:Že by ještě větší exot než Lada? :-)
:D Nikoli, pouze lepsi zapalovani, Barca nema vysokonapetove kabely :D . W.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

rudo. píše:Zdravím vštetkých, niekto tu písal, že to auto nebrzdí a tiež, že nebrzdí ručná brzda. Ten istý problém som mal aj ja. Vymenil som tečúci brzdový valček, premočené brzdové obloženie, ktoré sa zároveň odlepovalo, pre istotu aj regulátor tlaku, ktorý som nastavil ku zdvihnutej náprave do max. polohy a je to OK. Pri zatiahnutej ručnej brzde pri pohýnaní hrabe predok a šmýka zadok. Tak to má byť. Teraz som už s brzdami celkom spokojný. Ten posilovač je na ťažšiu nohu, ale toto na klzkej ceste vydím ako výhodu. Brzdy musia byť 100 percentné a to je jedno, že sú Ruské.
Ale o tom to neni, dobre brzdy se nepoznaji podle toho, ze se pri male rychlosti dokazou zablokovat. Ucinek dobrych brzd musi byt u rychlych aut zrejmy i pri vyssich rychlostech, a to i pri opakovanem brzdeni. V zadnem pripade timto prispevkem ovsem nechci polemizovat o tom, zda Lada takove brzdy ma, ci ne. W.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Brzdy si testuju na šotolinové cestě. Zhruba tak dvakrát ročně, přičemž jednou za rok je odvzdušním. Praskne na to většinou jedna butylka Syntholu HD-265, stejně se má jednou za dva roky vyměnit. V prosinci před STK se mi zdálo, že ručka bere až moc nahoře, tak jsem ji na rampě o pár závitů přitáhnul. Auto v provozu při brždění nikam netáhne. Se zadníma jsem nikdy nic nedělal, krom toho, že jsem asi dvakrát sundal bubny, vyčistil a poklepal pakny.
Oproti Tavrii, kde se třmeny neustále zadíraly a vzadu válečky neustále zarezávaly je Lada prakticky bezúdržbová. 8)
Účinek brzd není nejlepší, ale to Lada není taky :D
Dodge Avenger 2.0 VVT
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Wolf, o tom sa tu už polemizovalo. Mal som na mysli funkčnosť a údržbu brzd, zhruba ako popisuje Tavri. Ja sa vždy radšej držím pri zemi. Lietať budem až vtedy, keď na to budem mať. Brzdy so Samary, pokojná jazda... Ale to čo mám, musí fungovať tak, ako má. Toto som len chcel naznačiť, nič viac.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

rudo. píše:... Ale to čo mám, musí fungovať tak, ako má...
V poradku, na to mam stejny nazor. W.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Wolf píše:
Skalouš píše:Že by ještě větší exot než Lada? :-)
:D Nikoli, pouze lepsi zapalovani, Barca nema vysokonapetove kabely :D . W.
No uznávám že hledat auto bez zapalovacích kabelů v katologu výrobce zapalovacích kabelů může bejt trochu problematický :D :D :D :D :D :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Wolf: Jak je to tedy udělané, když tam ty kabely nejsou? Čím je ten proud vedenej? Nebo je cívka někde u svíčky? Prosím, dovzdělej mě. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Skalouš:Zřejmě tam bude nějaká integrovaná zapalovací lišta přímo na svíčkách, něco jako v posledních Felíciích 1,3 a ve Fábiích s motorem Škoda 1,4 OHV.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“