Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

Pro ty co vládnou bukvicema jeden z návodů, co provést s novou Ladou desítkové řady.
http://www.zr.ru/article49538.html
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

V tom článku jsou popsané dojmy a zkušenosti majitele nové 112 z Rostova na Donu, než návod co s tím. Protože už jednu 112 měl, teď si se ženou koupil novou s motorem 1.6, chválí zlepšenou kvalitu zpracování, píše, že auto má o něco větší spotřebu než stará 112 s mot. 1.5 16V. Cena nového auta byla 283 tis. rublů (1 Rubl je cca 0,85 Kč)
Dále píše že on netuní, kolik stojí kde olej, za kolik dokoupil plasty a že si na tom autě dělá opravy sám, nevěří svinským pracem v servisech, jaké si vyměnil oleje a že chtěl jinou barvu atd...
Pak zmiňuje že v rychlosti 120-130 km/h propouští u předních dveří vzduch...
Ve finále závěruje že dodělávky ho nestály mnoho... a děkuje všem co to dočetli :-)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

No, taky píše o tom, že vyměnil mřížku spodního vzduchového otvoru k chladiči, protože ta origo zachytí prd a ne to co je na ruských cestách, vyměnil horní kryt chladiče ze stejného důvodu, doplnil těsnění dveří (způsobem obdobným tomu, co zde prezentoval tuším rudo z tavrie) a hlavně po 200 km vyměnil olej v převodovce, protože o tom, co v ní bylo originálně, ví jenom bůh a možná někdo v AVTOVAZU.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

dobrej tip:-)) preventivne vymenit olej v prevodovce..... jen by me zajimalo jestli to bylo na zaklade nejake zkusenosti nebo cista prevence..
me to nenapadlo a kdyz byl termin vymeny oleje tak se musel menit olej i s prevodovkou
:-)
proste dodelej doma....dodelani nevyslo draho, hlavne kdyz se nepocita cas....
kdyz budou ladu prodavat jako stavebnici tak by mohla byt jeste levnejsi ......
vlastax
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 17, 2004 14:14
Bydliště: Ústí n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlastax »

S těma olejema je to fakt,když jsem kupoval Nivu tak mi prodejce doporučil vyměnit VŠECHNY náplně vč.brzdovky,fridexu,diféráků a tak.Doopravdy z toho tekl nějakej mazut či co
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Taky jsem se divil, co to je za sračky ten Tosol, když jsem jej vyměňoval za Fridex G48. Už nemám sílu číst v azbuce ty komentáře k článku "Глазами владельца. ВАЗ - 2112" (jsou z dneška a včerejška) nicméně pisatel článek závěruje: "Если есть вопросы - пишите в обсуждении статьи, постараюсь ответить!"
Omlouvám se za nedostatky, ale moje ruština v onom článku je tak 90%, třeba slovo "бампер" nevím co to je a tak jsem některá důležitá fakta přehlédl.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

bamper je nárazník :wink:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

tak to jsem se fakt neučil :D

A což takhle anglické bumper? S některými slovy si rusové nedělali násilí :D . L.

Anglicky taky moc neumím, jen nejnutnější základy :-) Preferuji němčinu, kterou potřebuji k práci a neustále zdokonaluji ruštinu a to nejen kvůli autu...
Naposledy upravil(a) tavri dne pát lis 03, 2006 07:47, celkem upraveno 1 x.
Dodge Avenger 2.0 VVT
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Zdar chlapci, chci se zeptat, chystám se měnit chladící kapalinu. Je tam někde nějaký vypouštěcí ventil, nebo kde se to dá vypustit? Jakou kapalinu tam mám dát? G48 nebo už tu oranžovou? Kolik se tam vejde(předpokládám, že cca. 8 litrů. Mám 112 16v.
Franta
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Franta: Na chladiči dole je výpustný kohout, naproti alternátoru (doporučuji ho zakrýt). Jiri někde psal, že tam žádný neměl?! Je to obyčejný šroub na konci s plastem podobným kohoutku, který se musí celý vyšroubovat. Kvůli plechu se tam nevejde žádná nádobka, chce to dát pod auto nějaký lavor a do něj to přes ten plech vypustit. Nebo sundat plech, ale to je moc šroubů a bez rampy se to musí dělat blbě. Záleží na místě výměny a tvém osobním přístupu k ekologii :P
Kvůli dokonalému vyčištění chladícího systému jsem to ještě několikrát proháněl hadicí proudem vody. Vytékal humus podobný rozpuštěný hořčici. Koupil jsem v Hypernově 4l kanystr Fridexu G48. Nějak od oka půl na půl jsem to smíchal s destilovanou vodou.
Po 50 km jízdy se pak podělala vodní pumpa. Modrozelená barvička vykoukla na povrch. Nechal jsem dát novou pumpu a od té doby je klid. Dolévám teď max. 1-2 decky ročně, což je přirozený úbytek, myslím.
Obecně se říká, že Fridex je moc agrasivní, hodně lidí tady z pohraničí kupují v Polsku jejich "Borygo".
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Jiri píše:dobrej tip:-)) preventivne vymenit olej v prevodovce..... jen by me zajimalo jestli to bylo na zaklade nejake zkusenosti nebo cista prevence..
me to nenapadlo a kdyz byl termin vymeny oleje tak se musel menit olej i s prevodovkou
:-)
proste dodelej doma....dodelani nevyslo draho, hlavne kdyz se nepocita cas....
kdyz budou ladu prodavat jako stavebnici tak by mohla byt jeste levnejsi ......
To mi připomíná tohle :D
http://uncyclopedia.org/wiki/Lada
Ale ty vtípky jsou celkem ubohý - navíc je znám spíš o škodovkách.
Flipper Tom
Příspěvky: 403
Registrován: úte čer 01, 2004 08:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flipper Tom »

What's the definition of an optimist?
The owner of a Lada with a radar detector.
no hlavně aby tenhle vtip znali policajti - jednou už jsem to pravda takhle ukecal (že jim asi blbě měří radar) :)
Flipper Tom
Příspěvky: 403
Registrován: úte čer 01, 2004 08:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flipper Tom »

ovšem nápis "How do you overtake a Lada ? Walk" si asi pořídím na zadní sklo samary -majitele předjížděných oktávek i baworáků tím jistě potěším :)
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

akoze, dobree, srandicky, pohoda, ale kto napise toto:
What do you call a Lada in the winter?
A freezer.
tak ten nemoze ani len tusit co je to Lada :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

A což takhle to přeložit pro ty, co sice umí číst rodný písmenka Lady, ale exportní nápisy směr západ si nedávají?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“