Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Jirko, rád ti poradím. Musí ti to tam najprv vyschnúť. Aby si nečakal príliš dlho, musíš to opatrne všetko podložiť. Netreba to vyberať a ani sa to nedá len tak, keďže je to v jedno v jednom kuse. Ja som použil drevené hranolčeky. Podložiť to tak aby sa tam dostal vzduch a aby si mohol aj jazdiť. Ja som dokonca uvoľnil aj vredu sedadlo aby sa vzduch dostal aj tam. Nebolo to príjemné a ani bezpečné, takže dávaj pozor ak to budeš tak robiť. Zatiaľ sedadlo uvoľňovať nemusíš. Aj keď som mal auto vonku v lete aj tak to potrebuje asi týždeň na slnku, odhadujem, lebo mne to trvalo skoro tri týždne, kôli zlému počasiu. Ohrievače som na to neťahal. Po vyschnutí daj to do pôvodného stavu a užívaj nejaký čas auto. Potom sa pozri znovu. Ak to bude vlhké, ďalej, je to len na tebe ako sa rozhodneš, keďže auto je v záruke. Ako by som to riešil ja? Určite by som to reklamoval a hlavne by som sa pýtal na to ako odstránili zatekanie cez dvere? To preto aby som mohol prípadne vylúčiť zatekanie okolo blatníkov. Pomôckou ti môže byť aj to, že ak sú vlhké aj šikmé plochy pred nohami, tak sa pravdepodobne nejedná o zatekanie dverani. Zatekať môže aj okolo čelného skla, tie odtoky pod kapotou, nevyzerajú, že by viedli do interiéru. A to je všetko čo o tom viem, takže by som to hlavne čím skôr vysušil, kým je leto a hlavne reklamoval. Ešte mne tá voda vnikala okolo blatníkov kde sú priskrutkované ku karosérii. Natlačil som po celej dĺžke blatníka od vrchu (smer čelné sklo) až po spodok (smer svetlo) acrylový tmel, len toľko, aby zabránil vtekaniu vody pod blatníky. Určite sa ozvi, keď budeš mať niečo nové.
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

V sobotu jsem se vrátil s Chorvatska, spotřeba byla 6,15. Během jízdy začalo něco mastného vytékat vmotorovém prostoru, teklo to na výfuk a smrdělo to jako když se pálí guma. Asi to je nějaký konzervant na dutiny. Když jsem dojel domů rosvítila se kontrolka na panelu pal. kontroly , že je málo oleje v motoru, ale oleje tam bylo dost.
Vaclav

Příspěvek od Vaclav »

Zdravím vespolek. Tak mě ta moje zlatá 2112 procvičuje. Během měsíce vytekly přední tlumiče, odešla baterka stylem "náhlá smrt",je pět roků stará tak má asi nárok a začal téct olej pod víkem na hlavě a nemůžu to utěsnit ani s novym těsněnim. Něco se děje, že by postavení planet osmiventilovýmu motoru nepřálo? :D Vašek
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

vaclave, nic se nedeje, tlumice jsou spotrebni zbozi, baterka - nekdy vydrzi 4 roky jindy 10... unik oleje z motoru je po urcitych km normalni a pokud se tim olej neztraci tak nema cenu pretesnovat motor
btw kolik ze to ma najeto?
me tlumice zacaly tect po cca 50 - 60 tis a jeste 15 se na nic dalo jezdit (samozrejme zadna slava)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

vaclave, nic se nedeje, tlumice jsou spotrebni zbozi, baterka - nekdy vydrzi 4 roky jindy 10... unik oleje z motoru je po urcitych km normalni a pokud se tim olej neztraci tak nema cenu pretesnovat motor
btw kolik ze to ma najeto?
me tlumice zacaly tect po cca 50 - 60 tis a jeste 15 se na nic dalo jezdit (samozrejme zadna slava)
Pravda jsou i jina auta u kterych tlumice vydrzi vic nez 100000 pri slusnem zacazeni a dalnicnim provozu
Vaclav

Příspěvek od Vaclav »

Jasně, má to 90000 km, má to nárok. A tlumiče, jaký tam nadělit, ruský nebo jiný??? Uvidíme. Jo, taky brzdovej kotouček má trhlinu ale zato tam jsou první destičky a nechtěj ubejvat! V.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Hlavne nedavej zadne, co maji neco spolecneho s Fenoxem :) . Mne nevydrzely ani 10 tisic a uz tekl jeden vpredu a pak i jeden vzadu. Pozdeji jsem slysel, ze tycky pro ne vyrabeji v Cine :shock: . W.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

vzhledem k cenam rusky nejsou ani o moc levnejsi nez cokoliv jineho.. cs autolada dodava jako alternativu jen SACHSE. Ale poptal bych se taky v Autekelly nebo v Benexu po tom co se da a za jaky prachy an tohle auto sehnat. 90000km to je na tlumice slusny:-)
u tech ruskejch je to vzdy vetsi sazka do loterie jestli neodejdou behem prvnich 20000km
mam ve predu sachce a vzadu monroe. zatm nemaji najeto tolik aby se daalo ricct ze vydrzi vic ...
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Baterku jsem kupoval před pár týdny přes jednoho dealera od Auto Kelly, 55 Ah, levý plus pól, na objednávku do druhého dne, se záručákem na 3 roky a za pouhých 1099,- Kč. Je to značka Starline.
Původní baterka měla po pěti a půl letech dost.
Na tlumiče, stejně jako na všechno ostatní, zatím kašlu.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Už mám druhou "sadu" ruských tlumičů. První jsem měnil po 90tkm. (Ale spíše preventivně, než že by to bylo nějak víc potřeba. Jízdní vlastnosti se nijak výrazně nezlepšili. Stejně jako u nového auta před čtyřma lety mi po 10000km jeden zadní odešel a bylo to znát při zatáčení ve větších rychlostech. Nechal jsem tedy vyměnit jen ten jeden vadný tlumič. Minule jsem nevěřil výměně jen jednoho tlumiče (a dva mi na záruku dát nechtěli), tak jsem to nechal raději změřit na testeru tlumičů a obě strany se chovali stejně, takže jsem teď zas nechal vyměnit jen ten jeden. 10000km asi nebude mít na opotřebení tlumiče, který je v pořádku, žádný zásadní vliv. Ale abych to shrnul: jeden ze 4 tlumičů z ruska byl vždy vadný. Ale po jeho výměně, mi do 90000km nezačal téct žádný, takže bych šel asi zase do ruskejch, neb ty povedené pak sloužej v pohodě a dlouho a ty nepovedené se v záruce vymění...
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Zdravím přátelé,
stalo se mi, že po zhasnutí světel vypínačem zůstaly svítit světla, přední potkávací. Nevíte o co může jít?
Po chvíli když bylo auto vypnuté už vypínač zafungoval.

Dík Franta
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Presto že díky relátkům toho moc přes spínač světel neteče tak se mi roztekl a taky to blblo. Po výměně spínače vše ok:-)
(potkávací i dálkové jedou přes relátka ale parkovačky a osvětlení SPZ (ono to dá tak na 4A) ne.. nejak se to tam uvnitř speklo ...)
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Zdravím všetkých! Jirko 11, mrzí ma to, ale to tmelenie pod prednými blatníkmi proti vode čo som ti radil je na nič. Zistil som to potom čo som dal dole tie plasty pod prednými blatníkmi a nahradil ich klasickými celými plastami a to aj v zadu. Takže vodu pod prednými kobercami mám znovu, akurát už bez mravcov. Ak máte niekto vedomosť skade sa tam voda dostane, tak poraďte, veľmi by ma to potešilo, keby som vedel ako na to a nemusel hľadať príčinu. Vďaka.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Dneska jsem si namontoval zadní díl výfuku, který jsem si minulý týden koupil v Praze na Koněvovce. Jedná se o repliku za 1200,- Všechno pasuje a nikde nic není křivého, snadná montáž, takže doporučuji. Originál ruský stojí 2300,- a finský 2500,-
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
TL_unicorn
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 18, 2006 19:41

Příspěvek od TL_unicorn »

Teda ak osom tak precital tuto temu, tak ladu 110 by som uz nechcel ani keby som ju nasiel na ceste. Tie zavady,co tu pisete...na suzuki baleno sa nic take nevyskytuje. Aka vaha vzduchu? Ake brzdy? Ake cidlo detonacie, lambda sonda...Po 11 rokoch a 185 000km je auto stale v perfektnom stave a jedine co ziada vymenu je predny zvisly cap...Chladiaca sustava, riadiaca jednotka? Ja neviem, ze to mam v aute...
Posledny jednorozec. :)
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“