Android autorádio z Číny

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Georgius » sob dub 06, 2019 09:16

Jak to tak rychle čtu, tak asi bude rychlejší natočit video :lol:, asi to i střihem bude rychlejší :lol: :mrgreen: . Achjo, tak já se budu asi muset k mému dočasnému řešení nefungujícího MMSka přiznat nebo co ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Jajo » sob dub 06, 2019 10:10

Teraz som kukal veci okolo toho Ruského rádia a majú to celkom vymakané, vrátane adaptérov... Dokonca majú k nemu za cca 50 € modul ktorý pridá aktívne čiary na kameru a podľa všetkého vám tento adaptér dokáže aj ukázať kadiaľ vám pôjdu kolesa(lebo statické čiary ukazujú šírku auta +20 cm, takže je ťažké určiť kadiaľ idú/pôjdu kolesá), dobré je to hlavne keď parkujete ku obrubníku... Všetko je super len tá cena je dosť vysoká (so všetkými adaptérmi je to cez 400€ + 5000 rub poštovné) no a k tomu treba pripočítať clo + DPH(zdieranie vlastného obyvateľstva :butthead: ) čo je cca 11-15% + 20% ( cca 70 + 115€) Čiže konečná cena je skoro 700€. Tak preto som mal v predchádzajúcom príspevku toľko otázok :mrgreen: Takže ak by sa niekto podujal napísať/natočiť video hlavných rozdielov a vylepšení oproti štandardnej MMC, tak by možno aj mňa aj iných presvedčil že sa do toho oplatí ísť. Ešte je tu aj možnosť ísť do čínskej verzie, tá je cca o polovicu lacnejšia, ale či to stojí za to? V čínskom nemusia byť všetky potrebné redukcie, sú tam niektoré súčiastky horšie, softvér môže blbnúť, nie je tam ten modul dynamických čiar,... A ruské má aj softvérovú pomoc/podporu/aktualizáciu,... Ako som už písal, ak by som mal štandardné rádio, tak by som asi išiel radšej do toho ruského(vtedy sa mi zdá, že za čínske síce ušetrím ale....), no ale keďže mám originál MMC, tak do čínskeho sa mi moc nechce a za ruské sa mi zdá veľa peňazí na to, že budem mať v podstate to isté čo mám aj teraz(rádio, navigácia, kamera, hudba, obrázky) Tak preto sa pýtam na tie markantné rozdiely za ktoré by sa oplatilo dať tých 700€(to je priemerná čistá výplata na Slovensku za mesiac :( ) (alebo okolo 600 l benzínu :finga: ) ...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Georgius » sob dub 06, 2019 10:44

Jajo píše:Teraz som kukal veci okolo toho Ruského rádia a majú to celkom vymakané, vrátane adaptérov... Dokonca majú k nemu za cca 50 € modul ktorý pridá aktívne čiary na kameru a podľa všetkého vám tento adaptér dokáže aj ukázať kadiaľ vám pôjdu kolesa(lebo statické čiary ukazujú šírku auta +20 cm, takže je ťažké určiť kadiaľ idú/pôjdu kolesá), dobré je to hlavne keď parkujete ku obrubníku... Všetko je super len tá cena je dosť vysoká (so všetkými adaptérmi je to cez 400€ + 5000 rub poštovné) no a k tomu treba pripočítať clo + DPH(zdieranie vlastného obyvateľstva :butthead: ) čo je cca 11-15% + 20% ( cca 70 + 115€) Čiže konečná cena je skoro 700€. Tak preto som mal v predchádzajúcom príspevku toľko otázok :mrgreen: Takže ak by sa niekto podujal napísať/natočiť video hlavných rozdielov a vylepšení oproti štandardnej MMC, tak by možno aj mňa aj iných presvedčil že sa do toho oplatí ísť. Ešte je tu aj možnosť ísť do čínskej verzie, tá je cca o polovicu lacnejšia, ale či to stojí za to? V čínskom nemusia byť všetky potrebné redukcie, sú tam niektoré súčiastky horšie, softvér môže blbnúť, nie je tam ten modul dynamických čiar,... A ruské má aj softvérovú pomoc/podporu/aktualizáciu,... Ako som už písal, ak by som mal štandardné rádio, tak by som asi išiel radšej do toho ruského(vtedy sa mi zdá, že za čínske síce ušetrím ale....), no ale keďže mám originál MMC, tak do čínskeho sa mi moc nechce a za ruské sa mi zdá veľa peňazí na to, že budem mať v podstate to isté čo mám aj teraz(rádio, navigácia, kamera, hudba, obrázky) Tak preto sa pýtam na tie markantné rozdiely za ktoré by sa oplatilo dať tých 700€(to je priemerná čistá výplata na Slovensku za mesiac :( ) (alebo okolo 600 l benzínu :finga: ) ...

Tak já to teda zkusím někdy v dohledné době natočit ... pojedu podle tvých dotazů, kdyžtak ještě co chceš doplň.
Co se týče ceny, tak mně to vyšlo v přepočtu na SK při dnešním kurzu 499€ (v plné palbě, prostě úplně všechno, včetně poštovného) plus 4 € České poště za to že mi zprostředkovala proclení :axe: a blíže neurčená částka cla+DPH, jako dárek to neprošlo, ale, ehm, no nic ..., takže konečná částka byla cca 540 €, což je hluboko pod 700€, i když samozřejmě připlatit stovku Eur pro ten dobrý pocit, že člověk něco dělá pro stát může být příjemné, nicméně osobně bych raději těch 100 € dal Corymu aby přijel očipovat ...

Číňan je levnější, ale nemá CAN a podpora je otazná. Zbytek bude ve videu.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Jajo » sob dub 06, 2019 11:37

To je dobré, že si kúpil od Rusov, aspoň môžme porovnať proti číne... Ozaj a ako si platil? Dopredu na nejaký účet..., alebo až pri prevzatí? No a tá cena za rádio je tak ako som písal(čiže komplet všetko aj poštovné do tých 500€. No a s tým clom je to už horšie. Buď to stopnú, alebo nestopnú. Tá druha možnosť je lepšia. :lol: No a keď stopnú, tak na Slovensku by sa malo platiť až do 15%(podľa druhu tovaru) clo a potom dph zo súčtu tovaru, poštovného a cla(čiže 20%). no a to sa rýchlo dostaneš ku tým 700€. Ale ja vždy počítam radšej s tou najhoršou variantov a potom sa radšej poteším, že to vyšlo menej. Tak keď o tom natočíš to video(hlavne až sú v ňom tie hlavné rozdiely medzi našou MMC a androidom a ďalšie vylepšenia a vychytávky prečo do toho investovať) a fakt ak by to vyšlo so všetkým do tých 540€, tak by som do toho asi aj šiel. :D A dá sa na tom androide sledovať video počas jazdy? A ako sa rieši na ňom GPS, keď ja ho mám vstavané v aute, lenže MMC si berie tieto údaje z CAN? Ale keď si celkovo vezmeš, tak čínske(ktoré ma lepšie parametre, hodnotenie,...) stojí vrátane poštovného skoro 300€, tak asi tie 2 stovky sa oplatí investovať do ruského a máš všetky potrebné redukcie... a ešte ten modul natáčacích čiar a beží ti to bez problémov...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Jajo » sob dub 06, 2019 16:20

A ešte sa chcem spýtať. Som si všimol, že tieto rádia dokážu zobrazovať aj TPMS. Funguje to aj s našimi TPMS, alebo treba niečo k tomu dokúpiť(prijímač) alebo to by musela byť komplet sada(prijímač, vrátane snímačov k nemu)?
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod grafi2 » sob dub 06, 2019 19:42

no kde skôr začať na toľko otázok

výber samotného rádia, existujú niekoľko verzií HW a SW...
Potom sa líši aj cena, s colnými poplatkami ma to vyšlo jemne nad 300e...
Treba si dať pozor na výber zvukového zosiľovača, samotného FM modulu a potom procesora. Existujú lepšie aj horšie varianty. V čase kúpy bol najlepší kus čo som poslal link, síce mierne drahší ale stálo to za to. Taktiež niektorí predajcovia predávajú rôzne verzie kabeláže. Napríklad tento čo som kúpil ja obsahoval komplet redukcie (ako som písal aj v prvom príspevku) takže inštalácia bola cvak cvak... dokonca aj redukciu na volant! Potom sa samotné tlačítka nastavili už v menu rádia.
Menu rádia je vo veľkej časti slovenské...
Prehrávanie videa počas jazdy sa dá povoliť v mená rádia.
Telefónny zoznam si stiahlo z mobilu, takže keď volám alebo mne volajú tak mi ukáže meno.
Podsvietenie displeja sa stiahne pri zapnutí svetiel.
GPS anténa- je to obyčajná anténa a keď do normovaného konektoru zapojíš originálnu z auta tak si myslím že to bude tak isto fungovať...
SIM modul myslím nemá, aj keď diera naň je... ale má wifi a robím si hotspot z mobilu.
čo sa týka cúvacej kamery:
čiary ako také sú vecou kamery na tej, čo ju momentálne používam sa dali vypnúť a mám ich vypnuté. Modul ktorý ich "vytvorí" a podľa CAN posúva sa podľa mňa doplniť dá.
Inštalácia kamery bola jednoduchá, do rádia ide signál o zaradení spiatočky a to automaticky pripne na jeden pin +12v ktorý som spojil s video káblom čo išiel do zadu (obsahuje aj napájaciu žilu). Takže som sa nemusel pripájať na cúvacie svetlá a pod. Podporuje možnosť aj pripojiť prednú kameru.
TPMS zrejme podporuje len tie čínske na bluetooth. Rádio ako také s autom cez CAN komunikovať veľmi nechce...
Či je lepšie ako originál MMC? netuším, nikdy som sa s MMC nestretol. Či je lepšie ako ruské? Myslím si že pri tej výrazne nižšej cene je to viac menej jedno. Aj to ruské je len upravená čína (chladenie a sw) ..
snáď som odpovedal na všetko :)
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Georgius » sob dub 06, 2019 22:13

Já zkusím opravdu odpovědět videem, ale jenom k jednomu tvému nápadu:
grafi2 píše:GPS anténa- je to obyčajná anténa a keď do normovaného konektoru zapojíš originálnu z auta tak si myslím že to bude tak isto fungovať...

Možná by to takhle zbastlit i šlo, ale v tom okamžiku ti nepůjde synchronizace hodin v hlavním panelu a čertví co ještě GPS posílaný po CAN sběrnici využívá, určitě bych to nezkoušel.

Se SIMou souhlas, osobně mám taky hotspot, tolik SIMek abych dal jednu Vestě nemám, dost na to, že má vlastní e-mailovou adresu :-D.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Jajo » ned dub 07, 2019 07:07

Ja si myslím, že s tou GPS anténou by sa to aj dalo. Ale otázka je kde je tá originálna pripojená, lebo vyzerá, že do rádia nejde a nevidel som ju ani v RJ elektropaketu EMM a sa mi zdá že ani do prístrojovky nejde. No a či ju využíva aj niečo iné ako hodiny na budíkoch(a okrem originál MMC)? Teoreticky už nič, ak tam nemáme nejaké služby ktoré nás stále sledujú... :lol: Maximálne by nám nefungovalo automatické zamknutie po rozbehnutí auta, a všelijaké takéto podobné prkotinky ktoré potrebujú vedieť rýchlosť autá, ale väčšina z toho by si mala brať rýchlosť z čidla ktoré používa aj tachometer. Ja som to do dnes tiež nepochopil, prečo nejde GPS iba/priamo do rádia, podľa mňa je synchronizácia hodín na budíkoch iba zásterka niečoho iného.... Buď to bude aj kvôli tomu SOS tlačidlu(ktoré nám nemontujú) a už sa im nechcelo pre nás riešiť novú kabeláž.... alebo nás vážne "veľký brat sleduje" :finga: Však si niektorí určite pamätáte, že keď sa riešilo vybíjanie batérie, tak sa tam niečo riešilo ohľadne neustáleho vyhľadávania polohy... a hlavne, že to vybíjalo najviac na dedinách, takže to tú polohu muselo aj niekde posielať,lebo GPS je na celom svete v podstate všade, no ale na dedinách je to už horšie s mobilným signálom... Takže ja osobne by som skúsil to GPS pripojiť len do rádia a aspoň by ma nikto nesledoval, pokiaľ tam nemáme niečo, že keď to stratí GPS, tak to bude vypisovať chybu, resp. to bude zasa vybíjať batériu... Ale buďme radi, že nemáme niektoré s tých "moderných" áut, tie vás sledujú oficiálne, proste 24/7 vedia o vás všetko(poloha, rýchlosť, otáčky, kúrenie,.... :rolleyes: )
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod grafi2 » ned dub 07, 2019 15:35

Na 90% je gps antena pri ice verzií nepripojená. Hodiny v prístrojovke sa pravdepodobne synchronizujú podľa rádiového signálu.
Gps po can od rádia pochybujem, ako by to mali potom riešené comfort verzie bez rádia?

Toto je už ale na iné vlákno
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Jajo » ned dub 07, 2019 15:42

Krátko k tomu GPS. Neviem ako funguje verzia ICE(otázka je či ICE má vôbec GPS anténu, ale ak sa synchronizujú budíky automaticky, tak asi má), ale LUX má niekde pripojenú GPS anténu(pravdepodobne do niektorej RJ) a do MMC sa dostáva poloha pravdebodobne po CAN (a aj to iba pri zapnutom kľúčiku), lebo sa tu v inom vlákne riešilo, že keď chceš až funguje poloha v MMC, tak musíš mať správne nastavený COM port rádia... a MMC proste nemá pripojenú GPS anténu priamo do rádia.

Kým natočí Georgius video, tak na tomto odkaze som našiel aspoň ruskú verziu. Mňa tam zaujali tie línie na kamere, on tam ukazuje iba, že sa dajú zapínať/vypínať aj statické aj dynamické(samozrejme, že cez rádio sa nedajú vypnúť tie statické z kamery. Ale nejako mi nesedia ani statické(rádiové), ani dynamické s tými našimi čo nám zobrazuje kamera. Dajú sa tie na rádiu nejako prispôsobovať tým našim originálnym, resp. podľa niečoho(napr. že zacúvam po blate a tie dynamické si nastavím presne kadiaľ mi idú kolesa)? A ešte ma zaujíma, či funkcia DVR sa dá použiť aj na nahrávanie zadnej kamery, resp. aspoň na nahrávanie pri cúvaní?
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod grafi2 » ned dub 07, 2019 16:08

Gps anténa je v anténe na streche, odtiaľ ide kábel niekam. V stlpiku je konektor a pokračuje pod prístrojovku ďalej som nepátral..
ako som už raz povedal, čiary sú vecou kamery. Ja ich mám vypnuté úplne lebo to kamera dovolí. Dynamické sa dokreslia do obrazu... podľa mňa zbytočnosť lebo každá kamera má iný zorný uhol.
Nahrávanie som len letmo skúsil ale kamera je napájaná len pri spiatočke potom som to už neriešil.
Pri spiatočke sa ako keby spustila iná appka ktorá všetko spustené “prehluší”.
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Georgius » ned dub 07, 2019 16:25

GPS anténa by měla končit v tom nesmyslu před schránkou u spolujezdce a je tam cosi co to zpracovává a úprava tohoto byla součástí opravy vybíjení budíků. Za mne je mnohem jednodušší nalepit GPS anténu (dělal jsem) než něco někde odpojit a ono pak někde něco přestane fungovat (o záruce nemluvě).

Co se týče čárek, tak to je jedna z výhod ruského systému, kde se dají nastavit (akorát se mi to nechce demonstrovat, protože si to nechci rozhodit). Dají se ale nastavit jenom "venkovní" čáry, šířka pneumatik sedí plus mínus pixel. Video z couvací kamery mám, píšu do pořadníku ;-). Nepřehluší, jenom je v popředí, což pro nahrávání nevadí ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Jajo » ned dub 07, 2019 17:14

Georgius píše:Co se týče čárek, tak to je jedna z výhod ruského systému, kde se dají nastavit. Dají se ale nastavit jenom "venkovní" čáry, šířka pneumatik sedí plus mínus pixel.

Teraz píšeš o ktorých čiarach? O tých dynamických modrých? A na nich sa dá nastaviť šírka tých vonkajších modrých čiar a tie bližšie čiaročky po vnútornej strane sedia cca na pneumatiky? Alebo píšeš o tých farebných, ktoré píšu aj číselné údaje o vzdialenosti? Alebo sa dajú nastaviť aj modré, aj farebné(a farebné aj do vzdialenosti)?

Ozaj chalani, ja viem, že je to trochu mimo túto tému, ale môžte to hodiť prípadne do inej témy, resp. založiť novú. Ale zaujíma ma ako za dá zdemontovať ten plast z A stĺpika(stĺpiky pri čelnom skle). Potreboval som to už viac krát a napr. kábel od kamery som radšej len zatlačil pod tesnenie okolo dverí. :dontknow: Na Octavii ho stačí iba hrubou silou "odtrhnúť" vo vrchnej časti a potom vytiahnúť kúsok z poza prístrojovky. A na Veste je to rovnaké, alebo je tam iný systém? Nerád by som tam niečo odlomil... Dik za odpoveď, lebo do teraz som sa nikde k tomu nedopátral, dokonca ani na tej stránke čo popisovali demontáž komplet všetkých plastov vo Veste :oops:
Naposledy upravil Jajo dne ned dub 07, 2019 17:24, celkově upraveno 1
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Georgius » ned dub 07, 2019 17:16

achjo, tak já to taky natočím. Zatím mám to první, ale chci to trochu střihnout ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Android autorádio z Číny

Příspěvekod Jajo » ned dub 07, 2019 17:31

Georgius, ak by sa ti chcelo a bavilo by ťa to, tak by si mohol založiť Youtube kanál o Veste a natáčať všetko okolo Vesty ako čo funguje, ako čo opraviť, vymeniť, vylepšiť,... Proste vieš, lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť, alebo 1000 krát čítať. :mrgreen:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

PředchozíDalší

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků