Lada Vesta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2190
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Lada Vesta

Příspěvek od FOMA »

Jen škoda, že na tom eshopu není téměř nic na řadu 10 :? nebo že by už měla vážně odzvoněno :roll: Docela se mi tam líbily ty světla místo odrazek do zadního nárazníku a taky ten 3stupňový vetstavný regulátor.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

K našemu predajcovi Lada pribudli do zoo krásne nové neskrotené zvieratká, jedna tigrica za plotom, kto si ju adoptuje? :mrgreen:
Pribudlo toho viac asi aj Kalina, inak v Humennom jazdí cca 4 až 5 Vestičiek, Kalín o niečo viac. Zatiaľ som spozoroval, striebornú, modrú, bielu.. inak farba na fotkách momentálne veľmi obľúbená.
vesta-oktober2017b.jpg
servisna-granta6.jpg
vesta-oktober2017.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Martin_V
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 26, 2017 07:16

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Martin_V »

Zdravím všechny Lada nadšence!

Ve včerejším díle Mise Nový domov bylo zajímavé auto, kterým jezdili hlavní účastníci - LADA VESTA. Měla slovenské RZ a byla modrá a vypadala velice dobře :D .

Martin
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvek od zelvotron »

to je nějaká slovenská telenovela?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

Takže nový návštevníci na Veste? :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4033
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Georgius »

Makar píše:Mňa rozčuľuje do ružova skôr asistent rozjazdu do kopca, pripadám si ako v autoškole, hneď by som ho odtiaľ vybral a hodil nejakému €uro-úradníkovi do gebule, ale bohužiaľ to nejde :( :( :(
No, taky bych ocenil čudlík, aby se to dalo vypnout. Nevyřešili to už naši ruští hackeři ?
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4033
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Georgius »

Majo píše:to by ma zaujimalo, co vam na tom vadi??
Jestli myslíš asistenta rozjezdu do kopce - zaprvé mi přijde, že reaguje o zlomek vteřiny později, než bych to udělal já s ručkou (ale možná je to subjektivní, nevím) - prostě že se chviličku rozjíždím "se zataženou ručkou" než mne to milostivě pustí a pak při rozjezdu z kopce dolů je to trochu nezvyk/pakárna - počkat těch 5s nebo se rozjíždět s kopce dolů na zpátečku :roll:
Naposledy upravil(a) Georgius dne sob říj 28, 2017 10:08, celkem upraveno 1 x.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
grafi2
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Lada Vesta

Příspěvek od grafi2 »

podľa mňa je to dobrá vec a funguje mi to normálne, keď sa chcem pohnúť a ako púšťam spojkový pedáľ tak v momente kedy začne zaberať ma to milostive pustí, takže úplne plynulý rozjazd .... plná spokojnosť ;)
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4033
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Georgius »

No, já jsem se s tím trochu pral při rozjezdu zahrabaný na bahně do kopce, kde jsem potřeboval plnou kontrolu nad záběrem - nakonec jsem vždycky počkal těch cca 5s (pak tě to pustí taky), měl klasicky zataženou ručku a až pak se začal "postaru" rozjíždět - což má výhodu, že se člověk opravdu rozjíždí s otáčkami na hraně chcípnutí a jemně nechá prokluzovat spojku. Ale možná až si na asistenta zvyknu, bude i tohle lepší "s asistentem" ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Jajo
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Jajo »

stano112 píše:A áno,zasvieti ti jedna blbá kontrolka(ono by bolo dosť blbé dávať do budíkov štyri :) ) a keď máš kolesá v poriadku,tak spätne cez diagnostiku zistíš s ktorým snímačom je problém a vymeníš(nia) ti ho,auto je v záruke...


Však v tom je najväčší problém aj časový aj finančný, zisťovať problém len cez diagnostiku v autorizovanom servise,ktorý aspoň v Žiline nie je bohvieako vybavený. Podľa mňa by mali riešiť snímače iba alebo aj pneuservisy, však majú celé vybavenie okolo pneumatik.... Nemyslel som zrovna, že do budíkov majú narvať 4 kontrolky. Však je x spôsobov ako to spraviť pekne a funkčne. Stačilo by ak by PC namiesto údaju ktorý si môžeš meniť zasvietilo aspoň číslo chyby a ty by si kukol do návodu a zistil by si, že napr. pravé predné koleso ma nízky tlak, alebo vysokú teplotu, alebo je nejaký problém so snímačom.... Alebo dať niekde malý displej na ktorom by sa ti zobrazoval aktuálny stav každého kolesa(tak podobne je to pri dokupovaných sadách).... Ale aj tak najviac zo všetkého by som uvítal nastavovanie senzorov priamo cez PC(ja viem, bolo by to zdĺhavé a musel by si poznať kód každého snímača, ale bola by to najjednoduchšia možnosť čo sa týka techniky) Je tam síce teraz možnosť "set TP",ale tá by mala fungovať pravdepodobne iba tak, že keď máš kódy snímačov už v RJ a vymeníš sadu gúm, prípadne umiestnenie kolies, tak ti zmení len to a zhasne kontrolka. Ja som si to predstavoval s tými snímačmi jednoduchšie. Napr. ako keď som si dával na Octavii meniť olej u "garážového majstra" (však to zasa taká veda nie je) a ten nemal PC, tak som si dokázal cez budíky vynulovať kilometre do ďalšej výmeny oleja. A ináč takto mi to nulujú aj tí čo majú PC, je to rýchlejšie a jednoduchšie. Proste snímače by mali mať svoju RJ do ktorej dokáže zapísať nové senzory hocijaký "blb". Však si vezmite, že Vám odíde nejaký jeden snímač(myslím mimo záruky) a teraz čo mám kvôli tomu jednému snímaču letieť do Lady v BA, lebo snímače sú nahraté v RJ auta a tam dokáže zapisovať len Lada BA?????? A čo keď za mesiac ďalší???? :rolleyes: Skúsim s predajcom snímačov poriešiť že by mi tam dal namiesto nissanových univerzálne a naklonoval tie originálne a bude. Keď mi potom aj odíde jeden originál, kúpim univerzál, naklonujem ho z druhej sady a vybavené. finančne a časovo najlepšie riešenie. :lol:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Jajo »

Dusan píše:4 Snimace strc do rezervy a tu do kufra. A obcas obehni auto ci netreba dofukat :D
To by podľa mojich informácii nefungovalo, lebo snímače by mali zisťovať rozdiel tlaku v pneumatike a vonkajším prostredím(ako klasický merač čo si meriaš tlak sám ručne), čiže vo vnútri rezervy by to nenameralo nič. A za ďalšie snímače že vraj by mali vysielať len pri pohybe vozidla, čiže otáčaní kolies. A ešte taká maličkosť, čo ak by si potreboval rezervu???? :) Všetky by sa ti potom vo vnútri mixovali.... a potom by si ich mohol rovno vyhodiť... :lol:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Jajo »

Majo píše: a snimace nerobia problem ked si pri druhej sade v garazi?
Na Veste to práve nerobí žiaden problém aj keď si mimo originál snímačov. Však keď štartuješ, aj mimo originál snímačov, tak ti pekne zasvieti kontrolka(že kontroluje systém) a po naštartovaní pekne zhasne)že všetko v poriadku) a začne blikať až tak po cca 5 minútach a po ďalšej minúte už len zostane svietiť a to všetko bez akéhokoľvek zvuku. Neviem, či RJ až vtedy pošlú snímače signál, alebo až vtedy si to RJ kontroluje.... A potom po každom naštartovaní sa to opakuje, minútu bliká a potom zostane svietiť. :( Keď potvrdím "set TP", tak kontrolka zhasne, ale zasa po cca 5 minútach sa to všetko opakuje znovu.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Majo »

Inak ti zadavanie ktore je kde sa robi preto avy pri poklese tlaku ukazalo na spravne koleso. Ked ich prehodis, tak nebude vediet ze si ich prehodil a bude ukazovat pokles v inom. Ale je to obycajne BT a to nevie zistovat poziciu vysielac/prijimac.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Jajo
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Jajo »

Georgius píše:No, já jsem se s tím trochu pral při rozjezdu zahrabaný na bahně do kopce, kde jsem potřeboval plnou kontrolu nad záběrem - nakonec jsem vždycky počkal těch cca 5s (pak tě to pustí taky), měl klasicky zataženou ručku a až pak se začal "postaru" rozjíždět - což má výhodu, že se člověk opravdu rozjíždí s otáčkami na hraně chcípnutí a jemně nechá prokluzovat spojku. Ale možná až si na asistenta zvyknu, bude i tohle lepší "s asistentem" ;-)
Ja som si všimol, a inak tak nejako je to napísané v návode, že ten asistent sa zapne iba pri zaradenej jednotke prípadne spiatočke na opačnom kopci a stlačenej brzde na doraz. Takže ak zabrzdíš v kopci iba ručnou, prípadne zabrzdíš nožnou zatiahneš ručnú pustíš nožnú počkáš 5 sekúnd a potom sa pohybuješ iba pomocou ručnej bez stláčania nožnej tak sa budeš rozbiehať "po starom". Mne to najviac vadí ak som na križovatke v kopci a čakám kým bude na hlavnej aspoň šparka kde by som vyštartoval, tak kým ma to pustí už nestíham, alebo musím sa začať rozbiehať skôr a kým "príde môj čas"a už ma to pustilo, už to potom držať iba na spojke... :roll: A potom mi to vadí keď som na ceste s miernym sklonom,kde má auto aj sa vôbec pohnúť a tam ma to zadrží a potom sa rozbieham cez brzdy. Ale ináč som si už na to zvykol, rozbieham sa ako v autoškole(pomaličky nohu z brzdy na plyn a pomaličky začať púšťať spojku-ako retard čo sedí prvý krát v aute a rozbieha sa) :lol: :lol: a ide to. :D Doteraz som bol zvyknutý rozbiehať sa len pomocou nožnej brzdy a cez spojku(pokiaľ to nebol extra strmák, potom pomocou ručnej) a teraz som si musel zvyknúť na takúto retardáciu. Ale určite ten človek z EU čo to nariadil je buď retard, alebo jazdí len na automate(to sa potom čudujem, že nedal všade povinný automat) a 2-3 krát sa rozbiehal cez spojku na náhradnom vozidle a aj to 5 ktát nabúral. :mrgreen:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Jajo »

Kuknite ako rýchlo a jednoducho sa programuju TPMS na opel mokka : https://www.youtube.com/watch?v=2M0G49UoyC4 , aspoň tak nejako som si to predstavoval aj na Veste a nie len na nej....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“