NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
Moderátor: Moderátoři
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
->Luděk Musil:
Ne ne, tak jsem to nemyslel, délka bovdenu nevadí, ale mám nějak posunutou prevodovku do auta, otvor v tunelu na radicku vychazi jen tak tak a redukcni prevodovka by si taky rada zalezla dal...
Ne ne, tak jsem to nemyslel, délka bovdenu nevadí, ale mám nějak posunutou prevodovku do auta, otvor v tunelu na radicku vychazi jen tak tak a redukcni prevodovka by si taky rada zalezla dal...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
To jsem z toho Fanda ... tedyJarda_NIVA1.7 píše:..., ale mám nějak posunutou prevodovku do auta, otvor v tunelu na radicku vychazi jen tak tak a redukcni prevodovka by si taky rada zalezla dal...
To by (třeba) znamenalo, že máš hnutou (dozadu) přední nápravnici. Protože silentbloky motoru jsou na ní. A potom by to třeba odpovídalo
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
Niva ma pri pouziti elektrickeho snimaca rychlosti vyvody na prevodovke dva. Na jeden je bez zmeny nasroubovany mechanicky nahon tachometra a ten valcek je na druhom a ma zaslepeny vyvod na lanko(alebo v pripade mpi ten vyvod ani nema a v tom mieste je konektor)
Kazdopadne ak je to posunute, tak to moze robit problemy tiez. Ja som mal take problemy na kombiku(viko ventilov oprete o prepazku a kardan som musel dokonca v tisichrane skracovat), dôvodom boli zle navarene vnutorne blatniky.
Kazdopadne ak je to posunute, tak to moze robit problemy tiez. Ja som mal take problemy na kombiku(viko ventilov oprete o prepazku a kardan som musel dokonca v tisichrane skracovat), dôvodom boli zle navarene vnutorne blatniky.
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
->Luděk Musil:
Nápravnici snad ne, to by byly posunuté i kola, Marťas na to koukal a říkal, že motor má být blízko přepážky mot. prostoru a kabiny.
Přední nevypadává, ale zadní klepe, hlavně při rychlosti nad 90km/h, už jsem sehnal jiný, ale na tom původním vůle nejsou, prý je ale z 1.6.
aha, to je to na co jsem se ptal... ja mam pouze jeden vývod, takze snímač rychlosti jsem dal jako průchozí - na snímači mám přišroubovaný náhon tacha, takžýe ten bovden náhonu je skarede ostre ohnutý nahoru.
Nápravnici snad ne, to by byly posunuté i kola, Marťas na to koukal a říkal, že motor má být blízko přepážky mot. prostoru a kabiny.
Přední nevypadává, ale zadní klepe, hlavně při rychlosti nad 90km/h, už jsem sehnal jiný, ale na tom původním vůle nejsou, prý je ale z 1.6.
->Majo:Majo píše:Niva ma pri pouziti elektrickeho snimaca rychlosti vyvody na prevodovke dva. Na jeden je bez zmeny nasroubovany mechanicky nahon tachometra a ten valcek je na druhom a ma zaslepeny vyvod na lanko(alebo v pripade mpi ten vyvod ani nema a v tom mieste je konektor)
Kazdopadne ak je to posunute, tak to moze robit problemy tiez. Ja som mal take problemy na kombiku(viko ventilov oprete o prepazku a kardan som musel dokonca v tisichrane skracovat), dôvodom boli zle navarene vnutorne blatniky.
aha, to je to na co jsem se ptal... ja mam pouze jeden vývod, takze snímač rychlosti jsem dal jako průchozí - na snímači mám přišroubovaný náhon tacha, takžýe ten bovden náhonu je skarede ostre ohnutý nahoru.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
Aha ... tak už vím, co mi to Trevor dal za náhon tachometruMajo píše:... a ten valcek je na druhom a ma zaslepeny vyvod na lanko(alebo v pripade mpi ten vyvod ani nema a v tom mieste je konektor)... .
Nechcete to někdo? L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
->Luděk Musil:Luděk Musil píše:Aha ... tak už vím, co mi to Trevor dal za náhon tachometruMajo píše:... a ten valcek je na druhom a ma zaslepeny vyvod na lanko(alebo v pripade mpi ten vyvod ani nema a v tom mieste je konektor)... ... z jedné strany klasika vstup na bowden, z druhé strany plochá konektorová patice se 3-mi vývody.
Nechcete to někdo? L.
já bych ho vyměnil za ten můj, ale nemám ho kam namontovat
ještě přidám nějaké fotky:
- Přílohy
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
přítelkyně dala něco sem na facebook a já nejsem schopnej neco napsat, udelat galerku...
https://www.facebook.com/petra.buresova ... 6467087451
https://www.facebook.com/pages/%C5%BDlu ... 3341787797
https://www.facebook.com/petra.buresova ... 6467087451
https://www.facebook.com/pages/%C5%BDlu ... 3341787797
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
A není jen chyba ve špatně usazeném deklu?Jarda_NIVA1.7 píše:... takhle blbě to mám ...
Tohleto by mohlo být i původní příčinou vypadávání kvaltů. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
->Luděk Musil:
Nene, dekl byl první, co mě napadlo, ale sedí přesně na redukční převodovce a otvor kopíruje okénko v tunelu. Prvotní příčina to byla, ale teď 4ka už vypadává i bez manžety. Marťas mi říkal, že lije olej, tak, že sundá celou řadičku - ty 3 šroubky, to já ani náhodou...
Nene, dekl byl první, co mě napadlo, ale sedí přesně na redukční převodovce a otvor kopíruje okénko v tunelu. Prvotní příčina to byla, ale teď 4ka už vypadává i bez manžety. Marťas mi říkal, že lije olej, tak, že sundá celou řadičku - ty 3 šroubky, to já ani náhodou...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
Das ist unmoglich.
Pokud na redukce sedí přesně - tak musí sedět přesně i na hlavní převodovku.
V podstatě jediný, co mě teď napadá: jaká tam byla původně hlavní převodovka a jaká je tam nyní? L.
Pokud na redukce sedí přesně - tak musí sedět přesně i na hlavní převodovku.
V podstatě jediný, co mě teď napadá: jaká tam byla původně hlavní převodovka a jaká je tam nyní? L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
Čéče to je záhada udělej fotku ze spodu.....
Nebylo to bouraný a pak nějak poslepovaný?
Nebylo to bouraný a pak nějak poslepovaný?
®; Člen LKCS
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
->Luděk Musil:
Původně tam byla asi origo prevodovka (tam to bylo tak o centak lepší), ale vypadavala 4ka, tak jsem tam dal tu žiguláckou. Redukční převodovka by ráda dál - směrem dozadu, ale nepustí jí úchyty v podlaze.
->Raduz:
Tak bourany to asi bylo, ale vypadá celkem dobře opravený...
Napadá mě celý agregát uvázat za strom a couvat, no jenom abych si neotrhnul pulku auta
.
Původně tam byla asi origo prevodovka (tam to bylo tak o centak lepší), ale vypadavala 4ka, tak jsem tam dal tu žiguláckou. Redukční převodovka by ráda dál - směrem dozadu, ale nepustí jí úchyty v podlaze.
->Raduz:
Tak bourany to asi bylo, ale vypadá celkem dobře opravený...
Napadá mě celý agregát uvázat za strom a couvat, no jenom abych si neotrhnul pulku auta
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
Jardo, asi jsem tu otázku nepoložil zcela přesně - takže znovu:Jarda_NIVA1.7 píše:->Luděk Musil:
Původně tam byla asi origo prevodovka (tam to bylo tak o centak lepší), ale vypadavala 4ka, tak jsem tam dal tu žiguláckou. Redukční převodovka by ráda dál - směrem dozadu, ale nepustí jí úchyty v podlaze.
Jaká tam byla původně převodovka? 4-kvalt nebo 5-kvalt?
Jaká je tam nyní převodovka? 4-kvalt nebo 5-kvalt?
---------------------------------------
Na vysvětlení: hlavní převodovka je pro všechny modely (2101 - 2107, 2121) stejná ... tedy stejně dlouhá. Liší se pouze "ve střevech".
Může být rozdíl ve výšce a vzdálenosti osy řadící páky. Myslím, že obě tyto převodovky mám doma (nebo aspoň pozůstatky).
O víkendu se pokusím (neslibuju) podívat a srovnat je.
Jarda_NIVA1.7 píše:->Raduz:
Tak bourany to asi bylo, ale vypadá celkem dobře opravený...
Napadá mě celý agregát uvázat za strom a couvat, no jenom abych si neotrhnul pulku auta.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
->Luděk Musil:
Oboje 5q.
Jj, to je pravda s těmi SB. Nebo ještě zkusit všechny SB povolit, lehce to třeba o ten strom předpružit a pak dotáhnout, ale předpokládám, že tam oválné díry nejsou, tak bych si pomohl maximálně o nějaký milimetr a ne alespoň o 15, co bych potřeboval.
Oboje 5q.
Jj, to je pravda s těmi SB. Nebo ještě zkusit všechny SB povolit, lehce to třeba o ten strom předpružit a pak dotáhnout, ale předpokládám, že tam oválné díry nejsou, tak bych si pomohl maximálně o nějaký milimetr a ne alespoň o 15, co bych potřeboval.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
- Jarda_NIVA1.7
- Příspěvky: 962
- Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
- Bydliště: Vysočina
- Kontaktovat uživatele:
Re: NIVA 1.7 prodloužená LPG, snad z ní bude expediční
Tak tady jsem nahrál nějaké fotky na rajče, doufám, že příště bude miň poruch, ale zas to dojelo a to je hlavní, 8000 km za 14 dni. Příští rok mě docela láká k Aralskému jezeru, ale na to je potřeba alespoň měsíc a chtělo by to, aby jel ještě někdo. Týden ke 14 denní celofabrikovce by šel, 14 dní už bude horší...
http://jardaj.rajce.idnes.cz/Slovensko% ... _8_000_km/
a cestou jsem vyfotil i pár NIV
ta auta jsou prostě všude 
http://jardaj.rajce.idnes.cz/Slovensko% ... _8_000_km/
a cestou jsem vyfotil i pár NIV
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet