Skautská Niva - "Červenáček"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1385
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

skautmalenovice píše:
Majo píše:trochu ano, ale v podstate staci zaradit najvyssi prevodovy stupen(5 alebo 4) a tlacit auto dopredu. Velmi pomaly....
Díky. To bude na parkovišti na sídlišti docela sranda, snad bude mít nějaký brácha volno, ať to netlačím sám. :wink:

PS: naše víko ventilů je jen z jedné vrstvy plechu.
Já tlačil v Praze na sídlišti u paneláku ;) Ono to s pětkou není potřeba o moc posouvat. Jinak dva lidi jsou na to dobrý, protože jeden může koukat na značky a druhý strkat, ale myslím, že by to mohlo jít i v jednom...
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
pajasti
Příspěvky: 64
Registrován: pon říj 28, 2013 16:46
Bydliště: Krásno-Háje

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od pajasti »

Luděk Ondrůch píše:Nejjednodušší je sehnat si klíč na matici řemenice. Je to tuším 38 mm.
Ano,je to 38.Já to vyřešil pořízením ořechu o tomto rozměru-stačí nasadit na matici přes haupnu a dírou pro kliku prostrčit ráčnu s dlouhým nástavcem,a pak už je to paráda :D
Lada Niva 1.7i 96 - karbec
Subaru Legacy 2.5
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Ahojte - Červenáček o víkendu zlobil. Zůstal jsem s ním u Tesca na parkovišti a nemohl nastartovat. Ozývalo se jen cvaknutí. Žádná činnost startéru. Tak jsme auto na laně roztáhli - nastartoval jsem a dojeli k baráku, kde jsme na tom začali dělat. Nevím, jestli to jde jednodušeji, ale museli jsme uvolnit výfuk a startér pak demontovali.

V náhradních dílech byly další tři startéry (jeden s nápisem "kouše" a dva bez popisu). Tak jsme ty dva bez popisu vzali a vyzkoušeli. Jeden z nich je ve zkratu, ten vyhodím. Druhý jel, ale pomaleji, než je třeba. Ten ještě nechám a až bude čas, koukneme se na uhlíky atd. třeba ještě k něčemu bude.

Nakonec to dopadlo tak, že jsme pouze opravili původní startér. Uhlíky na tom nebyly dobře a jeden byl zaseknutý. Po zpětném namontování startujeme zase na první dobrou :wink:

Dotaz: Dříve zmíněné víko ventilů jsem po zavaření očistil, rez obrousil a nastříkal. Pod něj přišlo nové těsnění - ale přesto, vždy po jízdě najdu v části (kterou jsem vyznačil na ilustračním obrázku) - olej. Netušíte, odkud by to mohlo jít? Už mě to fakt štve. Na volnoběh to nepoznám - nic neteče.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Obrázek

Tak chladič je skoro ošetřený, už chybí jen nedodělky. Zítra půjde zpátky. Nechám ho takto a nebudu ho natírat - teda uvažuji o bezbarvém laku.

Zhnilých much tam bylo hooodně. :? A některé se mi nepodařilo profouknout, ani vysát.
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Na to, ze tim mas zakrmovat detsky tabor se s tim nejak moc mazes. Z toho budes mit za chvilku raduzovku :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od ger007 »

to ze ti to chcije je mozne sposobene tym ze jak si to zvaral tak sa to zohlo a je to proste vykrivene, aky mas karb? ?? pohladam ti nove viko
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

ger007 píše:to ze ti to chcije je mozne sposobene tym ze jak si to zvaral tak sa to zohlo a je to proste vykrivene, aky mas karb? ?? pohladam ti nove viko
OZON 2107, pokud se nepletu. Zítra sem dám fotku.
Obrázek
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od ger007 »

nemusis davat foto to viem ako vyzera :-D ja len ci nemas solex alebo icko tie maju ine dekle
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Raduz »

Koko Loko píše:Na to, ze tim mas zakrmovat detsky tabor se s tim nejak moc mazes. Z toho budes mit za chvilku raduzovku :-) .
I přes pracovní povinosti muže vypadat výrobní prostředek k světu :-)
I letos se moje Nivočka podívá do lesa a na brod....
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Pánové, takže tentokrát mám asi obzvlášť hloupý dotaz:

Vracel jsem chladič na místo a poté chtěl dolít destilku. Jenže namísto 10,5 litru se mi tam vlezlo jen cca 6 litrů. Určitě to bude tím, že jsem vypouštěl pouze přes šroub na chladiči. Že?

Jenže já jsem asi slepý - ale ten druhý šroub, ani podle obrázku nemůžu najít... :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od valda1971 »

No, Nivku sice detailně neznám, ale z principu - Ty jsi vyndal chladič + něco uteklo z hadic, ale k vypuštění kapaliny z motoru + topení nedošlo - tedy tam dosti litrů zústalo.....
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Luděk Musil »

Nazdar.
Jeden vypouštěcí šroub je na chladiči. Jeho otevřením vyteče cca polovina náplně. Z motoru a topení (jak správně píše Valda) nic nevyteče - tomu brání zavřený termostat. Druhý vypouštěcí šroub je na motoru, cca 15 cm svisle pod svíčkou čtvrtého válce. Je mosazný a je mírně konusový.
Takže na jednu stranu správně - dolil jsi 6 litrů destilky, na druhou stranu nesprávně -měla tam přijít chladicí kapalina.
Pokud je to o tom, že ještě během léta zamýšlíš vyměnit celou chladicí náplň - tak to zase až tak nevadí.
Ona totiž chladicí (chceš-li nemrznoucí) kapalina není jen o tom, že v zimě nezamrzne, ale ta směs glykolu (či co to je :D ) má lepší chladicí účinky než prostá voda.
Já do auta používám toto: http://www.ekolube.cz/p/antifreeze-happ ... -3-l--7874 .
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od skautmalenovice »

Luděk Musil píše:Nazdar.
Jeden vypouštěcí šroub je na chladiči. Jeho otevřením vyteče cca polovina náplně. Z motoru a topení (jak správně píše Valda) nic nevyteče - tomu brání zavřený termostat. Druhý vypouštěcí šroub je na motoru, cca 15 cm svisle pod svíčkou čtvrtého válce. Je mosazný a je mírně konusový.
Takže na jednu stranu správně - dolil jsi 6 litrů destilky, na druhou stranu nesprávně -měla tam přijít chladicí kapalina.
Pokud je to o tom, že ještě během léta zamýšlíš vyměnit celou chladicí náplň - tak to zase až tak nevadí.
Ona totiž chladicí (chceš-li nemrznoucí) kapalina není jen o tom, že v zimě nezamrzne, ale ta směs glykolu (či co to je :D ) má lepší chladicí účinky než prostá voda.
Já do auta používám toto: http://www.ekolube.cz/p/antifreeze-happ ... -3-l--7874 .
L.
Už vím, který šroub to je. Díky moc. Varianta s destilkou je něco co mi navrhl starší vedoucí. Chtěli jsme to udělat tak, že půlka bude destilka a druhá půlka směs. On to tak prý používal ve staré škodovce.

Takže teď vypustím směs přes ten šroub pod svíčkou - a vyteče druhá polovina kapaliny? Tu pak doplním kudy?
Obrázek
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od hush »

Je lepší, když se kapalina nalévá již namíchaná v daném poměru.
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skautská Niva - "Červenáček"

Příspěvek od Luděk Musil »

skautmalenovice píše:Už vím, který šroub to je. Díky moc. Varianta s destilkou je něco co mi navrhl starší vedoucí. Chtěli jsme to udělat tak, že půlka bude destilka a druhá půlka směs. On to tak prý používal ve staré škodovce.
Šmarjapano :shock: . Ten starší vedoucí je jak starý :?: Mě sice bude přístí rok 50, ale takhle blbý nápady nemívám. Bez urážky.
skautmalenovice píše:Takže teď vypustím směs přes ten šroub pod svíčkou - a vyteče druhá polovina kapaliny? Tu pak doplním kudy?
Přečetl sis po sobě co jsi napsal za (velmi kulantně řečeno) za hloupost :?: Teď rozhodně nevyteče druhá polovina kapaliny - to by musel být okruh chladiče a okruh motoru každý jeden samostatný :idea: . L.

Edit:Páč Honza svůj příspěvek odmázl - tak doplním:
Teprve tím vypoušťákem na bloku vyteče téměř veškerá kapalina. Ale to je jen drobný detail.
Spíše bych se zeptal, jaká kapalina (konzistence, barva, čirost, úsady ... chuť :P ) vytekla a před nalitím nové chladicí směsi ještě řešil případný výplach soustavy. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“