alternator

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: alternator

Příspěvek od Laďuša »

Ampéry tečou při připojenej zátěži a jsou daný připojenou zátěží.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: alternator

Příspěvek od Majo »

to by ma zaujimalo ako si zapojil ten multimeter, hlavne v rezime merania amperov. Lebo pokial proste jeden kontakt na + a druhy na -, tak ten multimeter uz nikdy nic ine ako 0 neukaze(minimalne v polohe merania A).
Ampere na baterke sa zmerat nedaju, da sa spravit zatazovy test, pri ktorom sa pripoji urcita zataz a meria sa cas, po ktory je shopny akumulator tu zataz vydrzat(dodavat dostatocne volty) a tym sa urci jeho kapacita v Ah....
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Veverka

Re: alternator

Příspěvek od Veverka »

S tou zátěží jsem si to myslel taky no.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: alternator

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ta baterka s motorem toci, ne? Tak nastartuj a zmer napeti na baterce kdyz to vrci pri zvysenych otackach.

Pokud baterka netoci, da se na nabijecku a hned ji vyskoci napeti k 15V je v kopru. Stejne tak pokud ji zatizis treba zarovkou a ona padne k 10V.

V nonstopu neni nejaka osoba znala prace s multimetrem?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Veverka

Re: alternator

Příspěvek od Veverka »

Baterka je schopná točit,jen jsem ji chtěl pro sichr dobýt.Než jsem ji vybil,v mrazu točila minutu(ne v kuse :) .

Nejmenší rozsah mám 200V,bude tady takový měření k něčemu :) Osoba znalá bych měl být já,byť je to slaboproud.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: alternator

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nejmensi rozsah 200V? Cim to meris? :-)
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Veverka

Re: alternator

Příspěvek od Veverka »

Okamžitě zapomeň co jsem předtím napsal,mě to bylo hned divný.Vlastník určil obráceně soustavy a já to slepě převzal :lol: (těleso nemá znaky AC/DC).
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: alternator

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Co? Ja nerozumet. Ja byt zmaten. Jeste jednou prosim :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Veverka

Re: alternator

Příspěvek od Veverka »

No že na tělese mutimetru nejsou znaky AC/DC a majitel to ukázal obráceně :) .Proto jsem blbě naměřil 26V.
Veverka

Re: alternator

Příspěvek od Veverka »

Přes noc odstátá dobitá baterka měla 12,3V.rozsah 20V :)

Provedl jsem to měření.Voltmetr na konci červenýho,na baterce naměřeno stabilně 17V na volnoběh i v otáčkách.Jen někdy to skočilo na 16,7V;16,8V.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: alternator

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Na 99% vadný regulátor 8) . Nepředpokládám, že máš možnost si vymontovaný regulátor na stole odzkoušet / přeměřit. Takže nezbývá nic jiného než doporučit výměnkaření nebo to dát do servisu. Kolega autotronic se na to dívá jak?

Měření na přes noc odstáté, dobité baterce by mělo větší vypovídací hodnotu kdyby jsi při něm měl rozsvícená potkávací světla.

Nebylo by též od věci změřit klidový odběr vozu, aby ti ten vadný regulátor navíc nežral baterku :rolleyes: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: alternator

Příspěvek od Petr HC »

Koko Loko píše:Na 99% vadný regulátor 8) . Nepředpokládám, že máš možnost si vymontovaný regulátor na stole odzkoušet / přeměřit. Takže nezbývá nic jiného než doporučit výměnkaření nebo to dát do servisu. Kolega autotronic se na to dívá jak?
Tady bych si tipnul 50% vadný regulátor a odzkoušel bych nejprve nabíjení (krátce max. 5 min) s dobrým akumulátorem. Zesulfatovaný aku by mohl být těch druhých 50%.
Koko Loko píše:Měření na přes noc odstáté, dobité baterce by mělo větší vypovídací hodnotu kdyby jsi při něm měl rozsvícená potkávací světla.
Nebylo by též od věci změřit klidový odběr vozu, aby ti ten vadný regulátor navíc nežral baterku
Toto je druhá možnost. Pokud aku neutahne potkávací světla alespoň 3 hodiny, je vadný.
Ani změření klidového odběru není marné. Ideální by bylo změřit nabíjecí proud, ale to se musí umět, jinak "odpráskneš" ampérmetr.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Veverka

Re: alternator

Příspěvek od Veverka »

Pánové,škoda že už tu nejsou kladní bludišťáci.
Než to všechno začneme rešit-jak udělám krátkodobou "konverzi" + a - pólů?Postačí čtverka drát?
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: alternator

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Cože? :koko:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: alternator

Příspěvek od Petr HC »

Končím - už "nevládzem".
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“