Paliho 2103

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Som šialený keď to chcem dať dokopy?

áno
24
31%
nie
42
55%
pre váhavé povahy: možno
11
14%
 
Celkem hlasů: 77

Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

mne prestalo všetko naraz, a baterka by ko byt nemala, smerovky isli a alternátor sa menil pred rokom aj nieco za funglovku 82A z nivy
ono to naštartovalo úplne normálne, ale asi po 300 metroch všetko vypadlo :lol:
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1385
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

a nevypadl kabel? :D
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

no sa poserete :mrgreen: tá elektrika v tom aute je trochu čudná no :lol: vypálená 1. poistka :mrgreen: v noci som už na to vôbec nepozeral, ale žeby kôli prvej poistke vypadlo takmer všetko :mrgreen: bude to treba asi prerobiť :lol:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Paliho 2103

Příspěvek od MartasBrno »

Puhi, to je důvod k výměně auta? nestačí najít a opravit vadu?

Mimochodem, mně se stalo, že jse přijel domů a nechal auto stát 4 dny. Pak jsem ráno přišel, chtěl nastartovat a při otočení klíčku do polohy startování to udělalo Ťuk! a konec, tma, ticho, nereagovalo vůůbec na nic jakoby to auto vůbec nemělo baterku, nula.
Samozřejmě, že auto nemělo baterku. Baterka je skor deset let stará a mírně vzlíná kolem pólu... Kontakt byl nevodivý :-) Stačilo sundat, očistit harříkem s kontaktolem a bylo to lepší než kdykoliv jindy. Upozorňuju, že i vazelína na tom měla svůj díl.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

MartasBrno píše: Puhi, to je důvod k výměně auta? nestačí najít a opravit vadu?
kto vraví o výmene? proste spoľahlivosť je u 33 ročného auta už iba neznámy pojem, potrebujem niečo novšie a spoľahlivé... lada však v garáži samozrejme ostane :idea:

MartasBrno píše: Mimochodem, mně se stalo, že jse přijel domů a nechal auto stát 4 dny. Pak jsem ráno přišel, chtěl nastartovat a při otočení klíčku do polohy startování to udělalo Ťuk! a konec, tma, ticho, nereagovalo vůůbec na nic jakoby to auto vůbec nemělo baterku, nula.
Samozřejmě, že auto nemělo baterku. Baterka je skor deset let stará a mírně vzlíná kolem pólu... Kontakt byl nevodivý :-) Stačilo sundat, očistit harříkem s kontaktolem a bylo to lepší než kdykoliv jindy. Upozorňuju, že i vazelína na tom měla svůj díl.
to sa stávalo už aj mne... tam sa to správalo ale o kvapku inak, ako naposledy :lol:
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

Tak čerpadlo konečne vymenené, dúfam že to už problémy robiť nebude. Prekvapilo ma okrem výrobnej vady na MS čerpadle, že má aj menej lopatiek ako to nové ruské. Takže podľa všetkého sa treba MS čerpadlám vyhýbať. Len dúfam, že sa to plastové nepretočí, ako Majovi :)
Přílohy
IMG009.jpg
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Yellow01 »

Já bych řekl, že to červený má stejně lopatek jako origo ruský. To druhý jich má nějak moc.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Hurikán »

Vidím to úplně stejně jako Yellow. Každopádně přeju, ať funguje bez problému k plné spokojenosti. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

v obchode co mi to michael 4x4 kupoval vraveli, že toto je najlešpie čo sa dá zohnať tak som zvedavý. Vraj pri zmienke o mastersporte sa iba zasmial... všetko robí čína :lol:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Hurikán »

Tak vypadá to zajímavě a docela dobře. Každopádně su zvědav na zkušenosti. Taky bych totiž potřeboval trošku povzbudit chlazení.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

skoro však nebudem vedieť či to pomohlo, keďže v tomto tropickom počasí si to rozgúľať na výpadovke 180 je máličko nerozumné.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Hurikán »

Tak to je jasné, ře teď zkoušet nějaké rychlostní testy je nesmysl. Notabene při tomhle mrazu by se motor mohl uchladit i jenom vzduchem, případně topením. :D

On u mé třináctky s el. saharou bude problém asi v průtoku vzduchu chladičem. I v letním počasí totiž vydržela třiapůlhodinovou jízdu po dálnici s teplotou naprosto v normě. Celou dobu jsem ji přitom hnal na plný výkon při trvalé rychlosti v rozmezí 140 - 170 km/č (ručička rychloměru daleko mimo cejchované pole). Jenže potom stačí, když 10-15 minut ženu auto po okreskách na jedničku nebo dvojku při trvalých 5.000-7.000 otáčkách a teploměr brzy dosáhne hranice červeného pole. Zatím jsem to tedy ještě neuvařil, ale jednou při asi 30°C hicu a takovéto jízdě k tomu scházel už jenom kousíček. Potom takhle rozhicovaný motor už ani nechce pořádně držet volnoběh a je cítit, že i mnou používaná polosyntetika od Mobilu si sahá na své hranice.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

nj, nový chladič a možno silnejšie čerpadlo z 1.7 by to zrejme uchladili...
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Hurikán »

Možná jo. I když chladič je krásně čistý. Zevnitř i zvenku. Myslím si, že to bude skutečně jenom tím vzduchem. Ještě když jsem měl klasickou mechanickou vrtuli, tak se teplota ani při takovémto zatížení skoro nehla. Ta el. sahara nemá potřebný výkon. Ta stačí jenom pro kadla kadla jízdu.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Re: Paliho 2103

Příspěvek od Puhi »

na tom možno niečo bude, by ma zaujímalo, aké otáčky vyvinie tá el. sahara
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“