Dopravní prostředky a ekologie

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak, takže teď nam skončilo další kolečko, můžeme začít znova ;) :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Hned v první větě popíráš samotný základ jazyka. Pokud by tím chtěli říct, že snad existuje koš jediný, kombinovaný, bývali by napsali: "Většinou se můžeme setkat se žlutým košem na plast i na nápojové kartony."
Což je i mnohem jednodušší. :P

Toto navíc nepsal úředník, ale kdosi z Ekokomu, čert ví kdy.

S posledním odstavcem souhlasím, já taky nikdy netvrdil, že je kombinace s papírem nejrozšířenější, neb k tomu ani nemám statistická data - totéž ovšem nikdo z vás (dvou) nemá ani o kombinaci s plastem, nehledě na to, že je to naprosto irelevantní.

Definitivně rozhoduje označení toho, co vyhazuju, a označení na kontejneru.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

dmatej píše:Hned v první větě popíráš samotný základ jazyka. Pokud by tím chtěli říct, že snad existuje koš jediný, kombinovaný, bývali by napsali: "Většinou se můžeme setkat se žlutým košem na plast i na nápojové kartony."
Což je i mnohem jednodušší.
Nooo... Čeština je jazyk krásnej a košatej a tak to nevyplývá ani z tutý věty. Většinou se můžeme setkat se žlutým autem nákladním i osobním. A furt jsou ty auta dvě :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

dmatej píše:Hned v první větě popíráš samotný základ jazyka.
V první větě jsem nic nepopřel. Naopak pěkně vysvětlil a rozvinul. ;)
dmatej píše:já taky nikdy netvrdil, že je kombinace s papírem nejrozšířenější,
Nerad slovíčkařím, ale jseš si tím jistý???
dmatej čt únor 24, 2011 21:20 píše:Každopádně podle obalu patří do papíru, tak jako tak ;) (C/PAP)
dmatej pá únor 25, 2011 23:37 píše:Krucinál, materiál je danej značením krabice. A na tetrapaku je C/PAP. A basta :-P To, že si pak vymejšlej ještě další škatulkování podle nenormovanejch a průmyslově nijak nestandardizovanejch samolepek na kontejneru je vedlejší, akorát do toho zanáší chaos a pak se vedou takovýhle neplodný diskuze :-P :-D
dmatej Dnes 14:44 píše:... tetrapak rozhodně nepatří do plastu...Koukněte se na krabici, tam máte vyznačený materiál.
Ještě pořád tvrdíš, že jsi to nikdy netvrdil? :twisted: :mrgreen: :lol:

dmatej píše:S posledním odstavcem souhlasím... Definitivně rozhoduje označení toho, co vyhazuju, a označení na kontejneru.
No sláááva! Konečně jsme se domluvili. Snad jsme tedy již dospěli ke konci této vskutku výživné debaty a nikolivěk k začátku dalšího kolečka. :mrgreen: :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

A jéje, a máme z toho češtinářské okénko.

Laďušo, tvůj příklad s auty je zcestný a v principu jde o definici toho auta, s jakým se můžeme setkat. Pokud bys napsal, že "se můžeme setkat se žlutými auty nákladními i osobními", bylo by to už trošku blíž. A má to pak háček, nikde se v tom neříká o počtu.

Jenže tady se setkáváme s kombinací a máme vyjmenované i elementy té kombinace:
žlutého koše na plast a
[nějakého] koše na nápojové kartony.

Přiznejte si, že mám prostě pravdu :-P

Hurikáne, nechtěj, abych tady citoval já vaše výroky. Nedokázali jste nic z toho, co jste tvrdili, tak se aspoň vykompenzujte takhle :P
Tady se C/PAP hází do kontejneru na papír (v souladu se samolepkou i s tím, co tu zpětně z historie cituješ; mimochodem, nic o statistice tam nevidím :-P). Co jsem dřív nevěděl, že v Ostravě třeba ne.

Laďuša je v Plzni pečenej vařenej, ale neví, že tady se hází C/PAP do papíru, takže čert ví, jak to maj nakonec v Klatovech, říkám si ... budeme fotit? :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

hej, toto je hodně solidní. Chlapi, nejen studenti nemaj co na práci, dokonce i zaměstnanci a dokonce i ti co nedostávají prémie :mrgreen: Tutohlentoto téma je fakt dobrý. Jen ten jeden člověk z milionu, kterej ví, že se to po vytřídění a sběru stejně sesype, půlka spálí a půlka zahrne do hlíny, musí mít záchvaty smíchu takový, že ulice nepotřebuje televizi.

Mír.

No, promiňte, že vám do toho vstupuju jak to prasisko, ono to tak zlý nebude, něco se snad recyklací prožene, ale to co patří do nádob fakt může firma určit jakkoliv, pokud je potom vybavená technologií na dotřídění.

Prča stejně je, že my Brňáci stejně hážeme různý věci do popelnic, protože sortiment kontejnerů je úzkej, a v některých vesnicích o 300 lidech se vytřídí každý kilo. Proč to tak je nevím.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

My jsme v míru, teda doufám, my si jen trochu flámujeme, že? ;)

Já bych to viděl asi tak, že lidi na vesnici prostě nejsou líný chodit a na tu náves ke kontejnerům dojdou. Lidi v paneláku jsou líný dojít 100 metrů. A to není jen o Brnu.

Ale je pravda, že tady na Vinicích je těch kontejnerů celkem dost, horší je to s odpadkáčema u chodníků. I když od min. týdne jsem i v tomhle zaznamenal malý pokrok :)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

dmatej píše:Já bych to viděl asi tak, že lidi na vesnici prostě nejsou líný chodit a na tu náves ke kontejnerům dojdou. Lidi v paneláku jsou líný dojít 100 metrů.
Tak to u nás vyřešili takto :mrgreen: :
- to v modrém rámečku jsou nádoby na tříděný odpad a to ve žlutém rámečku jsou nádoby na komunál
Přílohy
o.jpg
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Michal Pokorný píše:to v modrém rámečku jsou nádoby na tříděný odpad a to ve žlutém rámečku jsou nádoby na komunál
Obrázek
A já co mě ty čtverečky připomínaj...
...TARGET LOCKED...LAUNCH MAVERICK.... :lol:
Obrázek
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Davide, ono na tom něco bude, ale ani ne tak kvůli lenosti, nýbrž i situování.

Na vesnici na tu náves dojdou, protože tam taky je Konzum a prostě to vemou naráz s nákupem. Ve městech je sice těch košů obecně víc, ale prostě ne každej mívá cestu kolem. A konec konců, když se na takový věci nezaměřuješ, ani si těch kontejnerů nevšimneš. V celý Plzni si teď vybavuju asi jedno jediný místo, kde jsou barevný kontejnery. A to mi eště muselo bejt řečený, neb je schovaný v podzemních garážích a zvenčí neni vidět. Třeba když jsem eště bydlel u náměstí, tak tam prostě ty třídící koše snad ani nejsou.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

dmatej píše:Nedokázali jste nic z toho, co jste tvrdili
:laughing3: :laughing3: :laughing3: Když myslíš, tak Ti nebudu kazit radost. :P Úplně mě stačí se takhle krásně pobavit. Smích je totiž údajně zdravý. :lol:


PS: Nevím, kdo tady zpočátku tvrdil, že tetrapaky jen do papíru a teprve posléze svůj názor změnil, ale o to tady už vůbec nejde. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od jacek »

Jéžiš, tohle kdybych tušil, tak jsem o těch tetrapacích nic nepsal. Už je to docela dlouho, co jsem tu po prostudování vícero osvětových materiálů uvedl, že systémy sběru mohou být a jsou (!) v různých lokalitách různé. Podle toho, co se kde daří recyklovat, třídit, pálit, nebo se vše skládkuje. Tak už toho proboha nechte.
Spíš by mě teď v další fázi zajímalo, kde se takový nějaký domek z recyklovaných nápojových kartonů jednak vyrábí, a druhak taky vyskytuje v reálu. Zkuste pohledat, ať se hneme z místa.
Veverka

Re: Dopravní prostředky a ekologie

Příspěvek od Veverka »

Ještě jednou k těm uhlákům :D .Často se tvrdí jak má D nižší emise, je méně škodlivější a čistější.Chci vědět jedinou věc,proč teda ti němci na svejch plaketten dávaj všem benzínům od EURO1(1993) automaticky zelenou známku?Dyzl dostane leda červenou,a až od 1997 (EURO2),na zelenou má nárok až od roku 2006.Možná dochází k lobingu velkých automobilek,ve vývoji je utopeno už mnoho peněz,jinak by to možná vypadalo ještě hůř.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Dopravní prostředky a ekologie

Příspěvek od MartasBrno »

Pokračování z http://rose.orangeline.cz/~ladaklub/for ... 33#p335733
Tak o nafouknuté bublině to být může, akorát je problém v diagnostice. nevím, jak to s těma rakovinkama chceš prokazovat na lidech, když jim trvá než vyrostou. Jde to ale laboratorně na základě predikcí a zkušeností s jinýma látkama. Blbý je, že aby někdo něco měnil, tak by musel dostat přesné výsledky z výzkumu, ale nikdo nedosáhne, protože by na takové práci umřel.

Mimo téma: Čím to je, že někteří jedinci mají nafťáka, předjedou mně na 40tce když já jedu 50, aby v zápětí museli zastavit za autobusem v zastávce MHD a poté při rozjezdu při KAŽDÉM přeřazení vyvalí klubo dýmu? Čip, nebo závada? Nebo prasátko za volantem? Je fakt, že je to menšina.
Jiní jedinci udělají tentýž manévr bez toho čoudu s tím stejným autem. Zajímavé.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní prostředky a ekologie

Příspěvek od vik2 »

Martine ten dym neni o vyrazenem EGRu. ale o amaterskem CHIPu.
moje auto skoro nekouri.

a co se tyka nenoci ovlivnenych auty. Ono dneska celkove lide maji spatnou zivotospravu, spatne stravovani, spatnej zivotni styl, mnoho stresu, malo odpocinku. Proste si myslim, ze se to vsechno sejde.................

Pripomelo me to hlasku z "Basníků" --- "nalevo rakety, napravo rakety a on me strasi infarktem"......
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“