Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

MartasBrno píše:Ty máš nejbližší vrakáč 70km?
:mrgreen: :twisted: sorry nedalo mi to . Že by Lady nebyly aerodynamické ?
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
flamo
Příspěvky: 374
Registrován: úte dub 15, 2008 15:04
Bydliště: Žilina

Zaseknuty bubon

Příspěvek od flamo »

zdravim, susedovi sa na aute (na renaulte magane) zasekla brzda na lavom zadnom kolese, zrejme odlepene oblozenie, tak som normalne zhodil maticu z naboja, nahodil som stahovak (taky velky jak hovado na stahovanie remenic z hriadela) na ten lem, co je na bubne, utahujem stahovak,bubon sa pohol asi tak o milimeter a potom sa na dvoch miestach urvalo z bubna na miestach, kde bol zalozeny stahovak. Ako mam ten bubon zhodit?
Mercedes W124 200E (1989) || Škoda Rapid 136 (1990) || Š 1203M || Mercedes W124 230TE (1990)
http://flog.pravda.sk/flamove-fotky.flog
http://flamo.rajce.idnes.cz/
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

flamo, skus trochu našponovat stahovák a pak na šroub stahováku poklepat kladivkem. Popř upravit packy stahováku aby dosedali na buben větší plochou.
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

MartasBrno píše: Ty máš nejbližší vrakáč 70km?
No jak se to vezme. Ten vrakáč je u mě doma ale pro ten šrot bych potřeboval dojet nějakejch 35 km tam a 35 km zpět. Ale asi na to kašlu. Byly by to jen samý starosti. Navíc nemám kvalitní klapky na uši :D
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

plavec píše:pro ten šrot
Já myslel že sháníš odvoz na ten tvůj autopark. :mrgreen:

Sorry, podcenil jsem tě. :oops: Jak si momentálně vedeš?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

MartasBrno píše:
plavec píše:pro ten šrot
Já myslel že sháníš odvoz na ten tvůj autopark. :mrgreen:

Sorry, podcenil jsem tě. :oops: Jak si momentálně vedeš?
ale nee, ten autopark ještě jsem chtěl rozšířit. Trochu bych to upravil a prodal kolotočářům do autodromu :lol: :lol: Hoši to nikde nemaj autíčka Lada na pouti , to bude unikát :!: :lol:

Jak si vedu? Díky za optání ale ještě jsem nenašel vhodná antidepresiva bez vedlejších účinků :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

Koko Loko píše:Teepee, no vidíš, rozjel jsi ho. Zasloužíš si tedy odměnu ... můžeš jej dále používat :mrgreen: . Dokonce můžeš argumentovat i morálním nárokem :D .

Sašo, on také není líh jako líh, že? Kdysi jsem měl přístup k opravdu čistému lihu a ten ani plexi neublížil, navíc obal se nečistí lihem, ale mýdlem a vodou. Nehledě k tomu, že líh váže vodu a tak ti ji podstatnou část vytáhne i ze štěrbinek a sám se pak odpařuje rozhodně lépe. Mno, a on ani ten denaturák nebýval kdysi tak špatný. Kdysi dělala Hlubna Brno technický líh Spirit a ten velice příjemně voněl, i pít by se dal neb neměl žádnou pachuť, měl bleděmodrá víčka. Bohužel už i oni začali před dvěma léty dělat hnus co špiní, smrdí a chutná velice hořce, víčka jsou nyní tmavěmodrá.
ty voe co ty všechno nevychlastáš.....
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

plavec píše:Nový (tipovací) dotaz: Kolik nafty by měl sežrat starej traktor (Z 3011) na asi 70km jízdy po silnici tam s prázdným vlekem (p 3,5 tuny) a zpátky tak s tunou na korbě. Bylo by to po silnici. Takže převážně na 5ku a furt pod plnym kotlem.
noooo můj otec má třicítku-na jaře koupí dvacku nafty,celej rok traktor slouží,na podzim po zorání pole ještě nějakou naftu z nádrže vypustí takže moc nafty to asi nebere.....
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

spotřeba z3011

Příspěvek od plavec »

rosta píše:
plavec píše:Nový (tipovací) dotaz: Kolik nafty by měl sežrat starej traktor (Z 3011) na asi 70km jízdy po silnici tam s prázdným vlekem (p 3,5 tuny) a zpátky tak s tunou na korbě. Bylo by to po silnici. Takže převážně na 5ku a furt pod plnym kotlem.
noooo můj otec má třicítku-na jaře koupí dvacku nafty,celej rok traktor slouží,na podzim po zorání pole ještě nějakou naftu z nádrže vypustí takže moc nafty to asi nebere.....
Je fakt, že na ten necelej hektar pole nám na rok taky stačí kanystr, nedo dva. A sem tam se zajede do lesa pro dřevo. Ale když s tím člověk jede po silnici, pořád pod plným tak to žere víc, nebo se pletu?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

plavec píše:Nový (tipovací) dotaz: Kolik nafty by měl sežrat starej traktor (Z 3011) na asi 70km jízdy po silnici tam s prázdným vlekem (p 3,5 tuny) a zpátky tak s tunou na korbě. Bylo by to po silnici. Takže převážně na 5ku a furt pod plnym kotlem.
norma spotřeby - 195g/kůň/hodina, vzhledem k tomu, že výkon bude potřeba zhruba dvoutřetinový a pojedeš průměrnou rychlostí 20 km/h, spotřeba by za 4 hodiny jízdy (počítám i dofukování některého píchlého kola :wink: ) byla zhruba dvě třeniny z výkonu (30k), tedy 20 x 195 x 4 = 15600 g nafty, což je zaokrouhleně dvacet litrů.

Velmi záleží na terénu, pokud budou kopce, hodně po městě, křižovatky, tak klidně o třetinu víc. Třicítka na pětku jezdí rychle, ale netahá. Na pětku jede 25 km/h, na čtyřku už jen 15, na 3 už jen 10.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

vintera píše:Třicítka na pětku jezdí rychle, ale netahá. Na pětku jede 25 km/h, na čtyřku už jen 15, na 3 už jen 10.
To je pravda, že na 5ku to moc netahá, ale není to nejhorší. Ale nemá to spíš maximálku 30 km/h ?
Co mě trochu mrzí, tak že to nemá synchronizovanou převodovku.
Co si pamatuju tu "novou 3320 " , tak ta na 5ku jela kopec nekopec pořád i s vozem. A 4ku nebylo nutný ani dávat. Jen sme museli přes přejezd jet krokem, aby se nevzbudil instruktor. :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

Traktor 30 by mohla jet rychleji za předpokladu, že origo pneu 11-28 by byly nahrazeny většími, např. 9-32 kultivačními. Potom jede skutečně rychle, ale úměrně tomu klesá i tahová síla na jednotlivé rychlosti.

A vůbec, není dobré tak skvělý stroj trápit ve stáří jak za mlada a jet pořád na pětku a na plný kotel. Tímto způsobem se spotřeba určitě nesníží a motor bude zbytečně trpět.
Optimum je otáčky tak do 80 procent, pouze v případě nutnosti (do kopce) občas i využít plný výkon, potě motoru opět ulevit a nechat jej vydýchat a zchladit.

Jedna z teorií, která vykládá proč tyto traktory vydržely doposud v provozu praví, že se k nim jejich původní řidiči chovali podobně jako k tehdy obvyklým tažným zvířatům a nedovolili jejich schvácení.
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

PROBLÉM: Už dvakrát mi zamrzl asi kotouč na brzdě (brzdách) co s tím??

Včera večer sem chtěl popojet a auto nejelo, tak sem si byl pujčit řezazi a auto se konečně rozjelo, ale hrabalo i s řetazama, při jízdě táhlo doprava. Dojel sem ke garáži a rozdělal pravou brzdu (vytáhl sem obložení), pak ještě zmrazek od kotouče a auto bylo Ok.

Dnes ráno v pořádku a tet jak sem jel z práce proběhla znova akce s řetazi, zmrzlíma prstama a zajímavím slovníkem. Po ujetí asi 10m se předek probral a mohl sem řetazi sundat.

Neví prosím někdo co s tím?? Potřebuju autem jezdit do práce a stat se mi to ráno v -10 a tmě tak to auto asi rozbiju pálkou.
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Že mi zamrzla přední brda, se mi stalo jenom jednou. Projížděl jsem si ze srandy cestou domů nafoukané závěje a před barákem potom trochu brzdil. Moje teorie byla taková, že brzdový kotouč se trošku ohřál a roztopil sníh, který jsem nabral v závějích. A protože tenkrát dost mrzlo, tak to prostě zamrzlo. Taky jsem se nemohl hnout z místa. Párkrát jsem do kola kopl, nohou o kolo jsem zkusil autem pohnout a povolilo to.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

otazka,
tak nefunguju stretavacky, tj nesvietia zadne svetla, predne orbrisovky, a pristroje, poistkov to neni, cim to je vypinac ??
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“