Paliho 2103

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Som šialený keď to chcem dať dokopy?

áno
24
31%
nie
42
55%
pre váhavé povahy: možno
11
14%
 
Celkem hlasů: 77

Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

sry že až takto neskoro, ale môj mobil vytrvalo už pár dní štrajkoval spolu s počítačom a nemohol som stiahnuť tú foto :roll:
tu je tá nožička, ten úplný spodok, čo sa prichytáva k dverám mi tiež netreba, ale potrebujem len túto celú nožku, v garáži už mám dve s rozlomeným tým očkom na konci a = sú nanič :roll:
Přílohy
IMG110.jpg
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

tak a motor dostal novú pumpu od MS :) Až mi bolo ľúto ju tam dať. A výsledok? do kopca, ani nad 150 som to ešte nepreháňal, no pri pokojnej jazde po meste je motor výrazne podchladený (podľa budíka asi 70°C) :mrgreen: takže orezaný filterbox budem musieť zrejme na zimu vymeniť za klasiku s malou úpravou. Ach jo, tie naše tuzingy :lol: :lol: :lol:
Přílohy
IMG121.jpg
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael 4x4 »

to by chcelo super tuning dečku pred chladič, samozrejme od MS :D
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

ja som bol vždy zásadne prti dečkám, podľa mňa dečka rieši iba samotnú "poruchu" a nie "príčinu tej poruchy" :roll:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

A co myslíš když tam tu dečku dám proto, aby do motoru nelítalo tolik bordelu? Snad to není velká blbost.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

omg, a nechcel by si kôli "bordelu" rovno zavariť a zahladiť celý predok? :shock: :roll:
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Dečka není o žádném obcházení poruch, ale o rychlejším zahřátí motoru na provozní teplotu. I skrz chladič s vypnutou vrtulí dovede do motoru pěkně foukat.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Puhi píše:omg, a nechcel by si kôli "bordelu" rovno zavariť a zahladiť celý predok? :shock: :roll:
popravdě chcel, ale to by nefungovalo a byla by to kravina. Kdyby to byl elektromobil tak jo!
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

ja viem o čom je dečka, ale pri správnom fungovaní motora a termostatu nevidím dôvod tam niečo pred chladič pchať. Ale robte ako myslíte :wink:
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1817
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Ta pumpa je plastová ? Dúfam, že nie.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael 4x4 »

dúfaš správne, tá farba je len lak, plast to nie je ani omylom, nejaká zliatina....
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1817
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

no lebo ten lak posobi ako leskly plast.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

potvrdzujem že je to kov, zrejme hlinik :roll:
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

dečka na autě již dnes být nemusí, starší auta (i traktory, nákladní) je měly. Kdo jezdil někdy s dečkou ví, že se motor rychleji ohřeje a topí, hlavně starší vozidla. Kdo jezdil někdy v zimě pouze s vodou (bez fridexu), tak bez dečky na masce a chladiči, po nalití vody často způsobila vrtule a mráz zamrznutí chladiče a motor se doslova uvařil.

A dečky na maskách byly často i "uměleckým" dílem sedláře, který je šil a často jediným tuningem.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

vintera píše:dečka na autě již dnes být nemusí, starší auta (i traktory, nákladní) je měly. Kdo jezdil někdy s dečkou ví, že se motor rychleji ohřeje a topí, hlavně starší vozidla. Kdo jezdil někdy v zimě pouze s vodou (bez fridexu), tak bez dečky na masce a chladiči, po nalití vody často způsobila vrtule a mráz zamrznutí chladiče a motor se doslova uvařil.

A dečky na maskách byly často i "uměleckým" dílem sedláře, který je šil a často jediným tuningem.
Jo, mně to opravdu připadlo jako jediná úprava, kterou si člověk tak nějak mohl udělat svépomocí, vratným způsobem a mělo to mít nějakej užitek, ikdyž to někteří haní. Já nejsem přesvědčenej o tom že je to suma sumárum dobrá věc, spíš jsem to jako dítě zažil a nostalgie mne k tomu vede, a myslím si, že to reálně může pozitivní vliv na funkci - zmírnit teplotní šok po zahřátí motoru a otevření termostatu, omezit špinění, zrychlit zahřátí motoru. Prostě to, co se dnes dohání montáží elektricé sahary se dřív dohánělo dečkou. Zřejmě méně dokonale. Elektrickou saharu nemám ani v jednom autě, všechna jsou postaru v origo stavu až na jeden případ kde se měnil karbec za ozon.

Jo, ještě k dečce - opravdu drsné mi přijdou ti lidi, kteří si tu "dečku" vyrobí z banánovky a přivážou ji do masky WV Polo například :D , to vypadá opravdu extrémně.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“