Tak si ma konečne našla.........alebo ja ju? :)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

prave kdyz by zacala mit spatnej kontakt, je volnejsi patice. staci patici pri vyndane zarovce zmacknout a zarovku tam natlacit. ona si sama tu patici roztahen jak potrebuje :wink:

Martas: nechapu proc zacli delat ty zarovky s vyosenyma kolickama. jinej rozdil v nich neni
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

jak piše majsner.. taky to tak provozuju a je to OK.. jak jinak by jsi chtěl dosáhnout toho aby ti blinkry blikaly oranžově.. leda sehnat typ blinkru, ktere je jen pro jednovlákno a nebo to přebastlit a přidělat patici pro jednovlákno... ale to nemá smysle se s tim dělat... když stačí trochu obrousit žarovku a šupnout ji tam...
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Maysner, vysvětlím, je to jednoduché. Liší se barvou a paticí.

Jedinej způsob, jak zamezit nesprávné montáži je nekompatibilita patice, což se nejjednodušejc udělá kolíčkama v jinejch polohách.
Například dvojvláknovka tím má daný to, že se nedaj prohodit jednotlivý vlákna, aby brzda nesvítila málo a obrys moc, (nebo vepředu blinkr málo a obrys moc (první 2101 s bílými sklíčky a obrysem + blinkrem dokupy (můj případ(ovšem taky mám tuning - kabel k obrysovce je střihnutej a sklíčko je dané oranžové - dobová úprava L.P. 86)))), nebo aby člověk nedal místo čiré žárovky tu zabarvenou třeba do zpětných, nebo kamkoliv jinam kde nemá být. Hlavně ale proto, aby v bliknách s bílými skly šly použít jen ty oranžové žárovky a ne čiré.

To, že si někdo upraví blinkr s původně barevným sklem a čirou žárovkou na blinkr s barevnou žárovkou a bčirým sklem nikdo nepředpokládal a taky se to nesmí, protože to nezaručuje bezchybné osazení žárovky.

Funkčně, pokud bude žárovky (a sklíčka) měnit jen majitel který úpravu spáchal je všechno v pořádku a blinkr bude hezkej a bude blikat barevně. :) Ale nedej Bože, aby tam někdo dal příště čirou žárovku pod to vyměněný čirý sklíčko. V tomhle to bude vždycky polovičatý. Navíc, na výměnu budeš potřebovat opět předem připravenou barevnou žárovku s opět umignutým caplíkem :roll: , pokud ovšem patici nevytuníš kleštěma :P .

Nic, vem barevnou žárovku, umigni jeden caplík a basta, hotovo :)
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

nedoslo mi, ze je tam dvouvlaknova. ja to resil v patici pro jednovlakno. ty maj kolicky rovne nebo vyoseny. a mezi nema je pouze tento rozdil. oboje se daji sehnat jak oranzovy tak bily, dokonce i cerveny. ale s vyosenyma sezenes mnohem lip. s rovnyma casto na objednani
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

jj, jasně, skoro bych řekl že ty barevný s rovným akolíčkama budou tuningový neschválený :-), a proto je asi nemaj ůplně všude.
Záleží na roku výroby auta. Jestli je starší jak 73. rok, tak bude mít dvouvlákno, jestli novější tak jednovlákno. U jednovlákna je to fakt banalita, protože stačí fakt jenom vyměnit tu žárovku, ať to stojí co to stojí. Jestli je tam ale dvouvlákno, musí se přesunout obrysovka do parabol a původní v blinkru odstřihnout. Pak je otázka, jestli tam bude mít barevná jednovláknová žárovka vůbec nějakej kontakt, ale to jde jednoduše řešit přihnutím kontaktu patice.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

no ja mam r.v. 80 a parkovacky v hlavnej parabole cize to svetlo pod hlavnym sluzi len ako blinker.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Aha :D Tak to fakt není problém.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

MartasBrno píše:Aha :D Tak to fakt není problém.
mozno som to vysvetloval ja velmi zlozito ale od zaciatku bol problem v tom, ze do blinkra mi nechcela vojst oranzova ziarovka. preto bud zozeniem take co tam sadnu alebo prispôsobim nejak tie co mam :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Nene, to já mám v popisu práce komplikovat situaci jak je jen možné :mrgreen: , ale dobrali jsme se stejného výsledku :D .
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

a co takhle bílou žárovku obarvit?
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Jo, třeba barvama na sklo. Prodávaj se v uměleckých potřebách. Akorát sou celkem drahý, ale takovou stovku žárovek s tím člověk asi udělá :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

oranzovy s rovnyma kolickama nejsou neschvaleny. je vic aut, kde jsou bily kryty a maji zarovky s rovnyma :roll: a to z fabriky

a nez spali stovku zarovek, je lepsi si je rovnou koupit 8)
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

farbit to nema vyznam lebo sa to za chvilu aj tak ta farba prepali a bude to blikat na bielo.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

jako děti jsme to barvili vodovkama a barva vydržela :lol:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Anilínové barvy vydrží .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“