praskání v přední nápravě

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

praskání v přední nápravě

Příspěvek od Miichaal »

Mám takovej problém a už se to dělá delší dobu a nemuzu prijít na to co to dělá.Při jízdě(nezávisle zda je to v zatacce ci pri propruzeni) neco křupe u pravého předního kola.Je to takovej desnej kovovej zvuk.Vůle v čepech žádná,ložisko ok,vše dotažené,tlumič najeto cca 2000km(byl novej ale muze byt po nem..?? ale od tlumice bych rekl ze to nejde.Krupe to ui pri zvedání auta na hever.Podezření padá na pružinu ale nevim co..nikde nic nedrhne... nesetkal se s tim někdo?
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

cap
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

jenže zase do řízení ty rány nejdou a čepy jsou prakticky nové :cry:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Zkontroluj gumu u stabilizátoru, při špatné konstelaci hvězd leze stabik do spodního ramena...výměna jednoduchá, kravál slušněj:)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

mě se takhle projevovalo gumový uložení horního ramena ve věži-podběhu ,nastříkáno silikonovým sprejem a je klid. začalo mě to dělat když jsem na jaře umyl auto zespodu tlakovkou
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Pisty
Příspěvky: 308
Registrován: stř srp 02, 2006 18:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pisty »

Mne to robil cap vrchny - uplne zhrdzaveny, Spodny rozpadnuty.
Tiez som si myslel ze to je pruzina alebo ramenu. Potom som bol uplne zmagoreny a som nahovaral ze to moze byt aj tlmic. Po premazani capov olejom a vazelinou som zistil ze su v p..i.
Vobec by som tuto zavadu nepredpovedal capom a pri tom nemali ziadnu volu len trieskali a vzgali.
Oltcit club 11R, 1984, červena, 05/08 rip , Žiguli 2101, 1200, 1976 zelena, LPG. 04/07 rip ,Lada 2105,1300, 1984 zlta, LPG 08/08 sell ,Daewoo Nubira1, 1998, 1600 DOHC. Zelena LPG
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Mě taky tloukla přední náprava. Závada byla v uchycení spodního oka tlumiče. Šroub prostě udělal z kulaté díry ovaloid. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

podla mna je to capy na ramene... mal som viem ake si daval capy? ak si dal nejake p!ce a maju par km uz su to oni, taky kovovy zvuk ze ako keby ti pruzina do ramena skripala
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Bude to čepem a rány do volantu to dávat vůbec nemusí, mně to také nic nedělalo, jen v tom pokaždé luplo, pokud se změnil směr otáčení kol, nebo se po předchozím odlehčení zatížil předek.
Vadný čep+ oba tlumiče vyměněné, stav přední nápravy označen celkově za velmi dobrý jenže... loupání se občas objevuje stále, pokud třeba sjíždím pravým kolem z obrubníku, jinak vůbec. :? Takže se to bude muset zase řešit, kdoví co tam mám ještě v háji. :roll:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

čepy neeeeeeeeeeeeee :bio:
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

Honza 21061 píše:Bude to čepem a rány do volantu to dávat vůbec nemusí, mně to také nic nedělalo, jen v tom pokaždé luplo, pokud se změnil směr otáčení kol, nebo se po předchozím odlehčení zatížil předek.
Vadný čep+ oba tlumiče vyměněné, stav přední nápravy označen celkově za velmi dobrý jenže... loupání se občas objevuje stále, pokud třeba sjíždím pravým kolem z obrubníku, jinak vůbec. :? Takže se to bude muset zase řešit, kdoví co tam mám ještě v háji. :roll:

np tp já můžu jet po totálně rozsekané silnici a nic...a pak prjedu malej dulek a rupmeto tak že se rozmejšlim jestli ještě jet dal :lol:
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

heh. neco takovy to dela i u 061. jednou za cas, neni to predpovidatelny, proste jak se tomu zachce. cepy jsou novy moogy. jesli maj najeto 1tkm. mam podezreni ze se ozyvaji zhnily veze ale kdo vi :lol:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

Maysner píše:heh. neco takovy to dela i u 061. jednou za cas, neni to predpovidatelny, proste jak se tomu zachce. cepy jsou novy moogy. jesli maj najeto 1tkm. mam podezreni ze se ozyvaji zhnily veze ale kdo vi :lol:
na ty jsem taky myslel ale to je nocni mura :roll:
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

gumove silembloky predni napravy... hledej ktery, nebo taky ten sroub tlumice jak psal Ludek, u lady to maji blbe vymyslene...
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Mno a mě podobný zvuk vydával pomocný čep řízení... kovový ŤUK z pravé strany.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“