Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Michal Pokorný píše:
Pšenda píše:mladý kluk
???? tento ? http://www.ikarusbus.cz/milan_jiros/milan_jiros.html
Myslím že Ano.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Pšenda píše:Myslím že Ano
:wink: Kdo jiný v ČR, že ? 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Michale: já, já, já se hlásím :lol:
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jak je to s dveřma na ciťáku? U některejch jsou ovládaný elektromotoricky a u některejch normálně vzduchem. Kde je ten předěl? Myslím že jsou snad i verze, který mají kombinaci, vpředu el. a stř. + zadní vzduch. Věděl by někdo?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Na Ciťáku jsou u všech sériových verzí všechny dveře ovládány pneumaticky- přes elektroventil.
Jediné, co v tomto směru prošlo změnou, je klapka ventilace zvenku/cirkulace. U nových typů s motory Iveco a světlým interiérem cca 2003 a výše, se ovládá elektromotorkem, místo vzduchovým pístkem.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Mě jde přímo jen o pohon dveří, ventily ovládání jsou elmag. to je jasný. Takže všechny jsou poháněný vzduchem? Sakra, sakra, sakra, to je v pr :roll:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Co zamýšlíš?? :D

No, já mám dneska šejdra, jezdím prakticky pár kroků od bydliště, takže si dávám záležet a snažím se moc nenadávat... :lol:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Tak dobrý, zbytečně sem plašil, podle všeho by měly bejt i elektrický (u nás jsou asi tedy jen pneu?). Už sem myslel, že sem si zase vymyslel nějakou blbost, už z toho blbnu. :D Jinak R312 je přímej předchůdce ciťáku nebo mezi tím ještě něco bylo?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Zelvotron: vždyť to všechno vypadá stejně, žádnej předchůdce, to je oblíbený facelift, na rozdíl od ikarusů to není tak oblíbeno... :lol: tak už by s výrobou mohli skončit.

Jinak dnes jsem před 2 hodinama dělal 2. pokus o EEG, výslkedek mírně lepší, takže ztvrdnu v kanclu jak kus kamene a jak říkal známej-no budeš si chodit fotit ikarus na jaře, v létě, na podzim, v zimě, ve vánici, v dešti, na slunci, ve stínu, zepředu, ze zadu, jako zámek v "Básníkách"...
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

zdenda píše: Jinak dnes jsem před 2 hodinama dělal 2. pokus o EEG, výslkedek mírně lepší
Neboj, zkus to za čas ..... tak půl roku - rok. Třeba to bude ještě lepší = dostačující
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

nebo tento požadavek zruší do té doby... :twisted:
no jo, ale příští rok je 100let MHD Jihlava a já počítal, že tam budu jezdit se zástupcem jedném typové řady a ono h...
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

zdenda píše:no jo, ale příští rok je 100let MHD Jihlava a já počítal, že tam budu jezdit se zástupcem jedném typové řady a ono h...
Hm, tak to je na prd. No, tak zas jen jako průvodčí, no .....
Počkej až bude 110 let :wink:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

100 let je 100 let a ehm, pokud vím, tak to zatím jezdí na naftu... :oops: v nejhorším případě. Dát si pozor, aby se něco nestalo a je to OK.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Někdy budu muset někoho z vás dostat na rozjezdy! Tedy na službu, kde se dělají, to je něco! :) Už jsem to předtím popisoval, jak se z Kačerova naráz rozjedou 3 autobusy a společně uhánějí ke Krči, potom se odpojím já se 106 na jedné zastávce, ale u Krče je doženu a zase jedeme společně až k dalším světlům, kde se rozdělujeme.
Předchází tomu hemžení lidí na terminálu, někdy nevědí, do jakého mají honem honem nastoupit, na vteřinu přesně všichni zavřít dveře a už se práší za kočárem. 8)

Jsem zvědavý, kdy si mě začne někdo plést s discobusem kvůli rádiu, včera jsem právě večer a v noci, když už byl klid, vyhrával hodně nahlas, zrovna byl blok taneční muziky 70 let, to bylo něco! :twisted:
Odpoledne jsem měl naladěné Country a někdo nechával zahrát Alana Mikušeka svojí internetové lásce z Trnavy! :)

Myslím, že se směle můžu zařadit mezi skalní "vyhrávače", kterých je docela málo.. :) Jednoho si pamatuji z Kačerova, tomu přezdívám "volkmeňák". Je to takový očividný pohodář, čas od času jezdil se sluchátky, ale teď se zřejmě modernizoval a v kabině si vozí asi nějaké hi-fi dělo, protože kdykoliv s ním náhodou jedu, hlavně večer, má to na plné pecky, hlavně bigbeat, rock apod. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Honza 21061 píše:asi nějaké hi-fi dělo
:P http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=2b2f3 ... +fi&ghg=59
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“