Pískání brzd -co s tím?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sender
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Pískání brzd -co s tím?

Příspěvek od Sender »

Ahoj,před nějakým časem mi začaly pískat přední kotoučové brzdy(asi levá strana).Píská to jen při brždění a jen někdy.Je to špatným materiálem brzdových destiček ?
Díky za tipy,informace,nápady.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

netecie ti vnutorne gufero? nie je mastna vnutorna strana kotuca? niekedy to robi to, inokedy nedostatocny pritlak, inokedy nevhodny material....
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Muzes zkusit srazit hrany brzdove desky, proriznout uprostred desky drazku, maznout zada desky vazelinou.
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

VaSek píše:maznout zada desky vazelinou.
to proto aby zachycovala vybrace??. stejně by se teplem rozpustila a stekla ne??..
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9341
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

V první řadě by asi bylo nejlepší pod to zalezt a podívat se na stav brzdových destiček :D

Jinak pískání může být způsobeno i starou brzdovou kapalinou, kdy už je v ní voda. Při delším brždění se samozřejmě brzdy zahřívají, ohřívá se i voda v brzdové kapalině (bod varu vody je samozřejmě úplně jinde než u brzdovky) a celý systém pak začne lehce kmitat - což má za následek pískání.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Will
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 17, 2006 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Will »

Little Red Riding Hood píše:
VaSek píše:maznout zada desky vazelinou.
to proto aby zachycovala vybrace??. stejně by se teplem rozpustila a stekla ne??..
dělá se na to speciální vazelína s mědí, vydrží cca 1100 stupňů
Sender
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvek od Sender »

Díky za názory.
Tak jsem zjistil toto:
Brzdovka je několik let stará (a pěkně černá).
prasátka netečou,rozhýbal jsem je a promazal (pod prachovkou).Vrací se krásně.
Destičky jsou jako nový.Ohranil jsem je a je to o něco lepší(s tím pískáním).
Jako poslední jsem zjistil ,že se levý kotouč neopotřebovává souměrně.Když s ním točím rukou,tak asi do poloviny otáčky jde zlehka a druhá půlka otáčky jde stuha.Nezbude mi asi jiná možnost,než kotouč vyměnit.

Vazelínu mám na 1300 °C,zkusím to s ní.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“