AUDIOsignál do reproduktorů bez radia

Moderátor: Moderátoři

Miči

AUDIOsignál do reproduktorů bez radia

Příspěvek od Miči »

Včera mi již podruhé vykradli auto jenom kvůli autorádiu. Bohužel používám auto v místech zvýšené koncentrace zlodějů...už jsem měl v autě úplnej vrak autorádio,do radio panelu jsem jej zabudoval tak, že nešlo vyndat.....dopadlo to tak, že mi skrz takovej šrot radio rozbili okno ve dveřích, roztrhli potah na sedačce, a protože nemohli radio vyndat tak mi to ukradli i s panelem...

Protože se mi to stalo už dvakrát tak radio do auta nechci, potřebuji jenom mezi mp3přehrávač a dva malé úplně obyčejné autoreproduktory nějaké zařízení.....představa je taková: budu mít v autě jenom ovladač hlasitosti a konektor jack 3,5mm do mp3jky,odtud půjde zesílený signál do reproduktorů.

Můžete mi s tím někdo poradit? :cry:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

No bude to chtít nějakej zesilovač. Doporučil bych ti použít starý autorádio, co umí kazety, ale schovat ho někam pod palubku, ustříhnout hlavu na kazety a napojit na to drát s jackem do discmana nebo mp3 přehrávače. Ovládání hlasitosti asi taky vypájet a na drátech ho protáhnout někam ven. Rádio nebude vidět, polezou z palubky akorát jack a ovladač hlasitosti. Já to tak měl taky, je to jednodušší, než vymejšlet nějakej srašidelnej bazemeg.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Anebo je dobrý si zatemnit okna tou tmavou folií, myslím že do auta kde je tma a zloděj tam nevidí jestli vevnitř vůbec někdo je, tak tam nepoleze a vybere auto vedle. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

A nebo rozbije okno preventivně.
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

Jelen píše:No bude to chtít nějakej zesilovač. Doporučil bych ti použít starý autorádio, co umí kazety, ale schovat ho někam pod palubku, ustříhnout hlavu na kazety a napojit na to drát s jackem do discmana nebo mp3 přehrávače. Ovládání hlasitosti asi taky vypájet a na drátech ho protáhnout někam ven. Rádio nebude vidět, polezou z palubky akorát jack a ovladač hlasitosti. Já to tak měl taky, je to jednodušší, než vymejšlet nějakej srašidelnej bazemeg.
hlavu na kazety ani rezat nemusi - prasknout tam adapterovou kazetu a vyvest od ni ten kabel primo s jackem je IMHO jednodussi
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Jo, to je taky pravda, je to lepší. Ta kazeta se prodává i s dlouhym drátem s jackem, tak je po problémech. Já kazetu neměl a tak jsem to rychle vyřešil štípačkama.
Miuvek
Příspěvky: 46
Registrován: pon kvě 26, 2008 12:42
Bydliště: Konická vrchovina

Příspěvek od Miuvek »

Nebo použít něco takového:
2x6W
nebo
2x20W
podle výkonu.
Tónové korekce netřeba (řeší MP3 přehrávač). Potenciometr na hlasitost někam na palubku a nebo hlasitost řešit taky MP3 přehrávačem, což je teda méně komfortní.

Na pevné zabudování do auta myslím ideální.
VAZ 2107 *1986 (2008 - ...)
Miči

Příspěvek od Miči »

Miuvek píše:Nebo použít něco takového:
2x6W
nebo
2x20W
podle výkonu.
Tónové korekce netřeba (řeší MP3 přehrávač). Potenciometr na hlasitost někam na palubku a nebo hlasitost řešit taky MP3 přehrávačem, což je teda méně komfortní.

Na pevné zabudování do auta myslím ideální.
Kam bych tady připojil ten potenciometr a konektor pro sluchátka, myslím tento model KSJ2005 HX (hotový), za odpověď díky
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

Kup si rádio, které má odendávací přední panel a myslím, že máš po problémech. Můžes poslouchat rádio, CD nebo mp3 a ještě to vypadá i hezky...
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

popest píše:Kup si rádio, které má odendávací přední panel a myslím, že máš po problémech. Můžes poslouchat rádio, CD nebo mp3 a ještě to vypadá i hezky...
nema - kradou se i radia bez panelu - je to totiz trivialni sehnat panel - takto jsem k radiu prisel ja - od kamose jsem dostal neco bez panelu co nasel v noci valet se na ulici - na aukro.cz jsem sehnal potrebnej panel asi za 300,-
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

Krade se dneska úplně všechno... Myslím si ale, že je pro zloděje atraktivnější celé rádio než jen půlka... Nebo jsem také slyšel o rádiu co se dá vyndat úplně celé, zasouvá se do šuplíku.
Miči

Příspěvek od Miči »

Jo a není jednodušší mít v autě jen konektor pro mp3player? Nemám nikde anténu, a repro taky není vidět. Do prostoru, kde má být rádio pudou budíky (palivoměr a voltmeter) + kolečko pro regulaci hlasitosti s maskovanou dirkou pro 3,5mm jack a nepředpokládám, že by mi někdo kradl budíky.

Nevíte náhodou někdo jak ten zesik připojit, poraďte pls.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

a otcovi zas ukradli jenom panel ze staryho skaredyho kenwooda na kazety. cely radio slo ven dvema prsty a oni vemou jen panel :roll:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

No jestli myslíš jak připojit ten 20W zes. z toho odkazu tak si přibliž tu fotku toho plošňáku. Máš to tam napsaný kam co příde a odkud kam se co vyvádí...

Jinak Stereo Jack by měl být zapojenej tak, že špička je levý kanál, prostředek pravý a začátek je GND.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Miči píše:Nevíte náhodou někdo jak ten zesik připojit, poraďte pls.
Pokud jde o stavebnici nebo hotový modul je k tomu přiložen podrobný návod .
Jenže: Zapojení je celkem jednoduché ale tím to nekončí ! Musí se vyřešit stínění , napájec filtr a to pro člověka nezabejvajícího se elektronikou bude dle mně neřešitelný problém .
Dle mně-autorádio a "zašít" (schovat)
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“