čepy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Karl 2101
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 26, 2007 08:44
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

čepy

Příspěvek od Karl 2101 »

chtel bych se zeptat jestli je nejaky rozdil mezi hornim a spodnim kulovym čepem na 2101 r.v 75... koupil jsem si spodni i horni ale spodni nevydrzeli ani mesic.. hned po tydnu se roztrhla prachovka a cep zacal vrzat... a ted tomu moc neverim.. mam strach ze kdyz vjedu do diry ze se me utrhne kolo.. ptam se proto ze na hornich cepech je uplne jina prachovka.. je ze silnejsiho materialu.. jinak cepy jsem kupoval od firmy autocora a maji znacku TRW
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Rozdíl v nich je, nejsem si jist ale myslim že horní se dá použít i dolu ale fakt nerad bych kecal. Jinak co se čepu týče tak jedině MOOG, má to tady víc lidi a žadné problemy
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Tommel píše:Rozdíl v nich je, nejsem si jist ale myslim že horní se dá použít i dolu ale fakt nerad bych kecal. Jinak co se čepu týče tak jedině MOOG, má to tady víc lidi a žadné problemy
Horní čep se NEDÁ BEZPEČNĚ použít jako spodní. Není na takové zatížení stavěný. Opačně to jde, i když ani tak to není ideální.

Karlovi doporučuji zeptat se na čepy na Nivu. Do limuzínky pasují a jsou masivnější. Hlavně se prosímtě velkým obloukem vyhni běloruským čepům z Minsku. Bývají v zeleno-červené krabičce. Jsou to ty nejhorší možné čepy.

MOOG je opravdu jistota. Velmi dobré jsou originál ruské od firmy Kedr - ty má p. Vašenkov, ale v obchodech bývají zřídka. Častěji jsem v poslední době viděl čepy přímo od AvtoVaz, které jsou též dobré. Ty bývají v červeno-bílo-modré krabičce.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Ha tak to bylo opačně :mrgreen: ja sem věděl že se dá použit jeden z nich na obě strany 8) Jinak ty MOOGy se davají na Nivu a ani tam s nima není problem :wink:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Hurikán píše:Horní čep se NEDÁ BEZPEČNĚ použít jako spodní
NÉ že nedá bezpečně ale NESMÍ se použít!!! ten vlastní čep v pouzdru u horního drží uvnitř jen silonove nebo teflonové pouzdro a velmi rychle by došlo k vytržení čepu!Není na svislé zatížení konstruován.
S prachovkama některých výrobců je problém!
Nemusíš se bát že Ti upadne kolo když jsou tam měsíc ono to bez prachovek nějaký tisíc najede . raději sežeň kvalitní (už se na foru o tom vedla řeč) nebo MOOG-y.
Jen často kontroluj vůli v těch spodních.
Musí se zvednout auto v místě spodního čepu nejlépe za držák tlumiče a rukama zalomcuješ kolem směrem od sebe a k sobě za spodní čast kola .Auto MUSÍ byt zvednuto za rameno co nejblíž čepu. když zvedneš auto "normálně" tak vůli ve spodním čepu nezjistíž i kdyby byl úplně pryč.
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Hurikán píše:Karlovi doporučuji zeptat se na čepy na Nivu. Do limuzínky pasují a jsou masivnější.
Na Nivu neexistují spodní čepy! Má všechny čtyři čepy horní, šroubují se stejným směrem ne jako u ostatních typů proti sobě.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
dandy
Příspěvky: 874
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dandy »

Tie prachovky sa dajú kúpiť aj samostatne. Tak kúp, vymeň a uvidíš. TRW je relatívne solídna nemecká značka, dodáva pre VW a iné značky podvozkové časti.
Inak ja som Nikitovi kúpil origo ruské čapy a majú aj dierky na naskrutkovanie mazničiek na dekalamitku.
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9341
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Každopádně čepy pořádně namazat vazelínou! Potom nebudou vrzat.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Saša píše:
Hurikán píše:Horní čep se NEDÁ BEZPEČNĚ použít jako spodní
NÉ že nedá bezpečně ale NESMÍ se použít!!! ten vlastní čep v pouzdru u horního drží uvnitř jen silonove nebo teflonové pouzdro a velmi rychle by došlo k vytržení čepu!Není na svislé zatížení konstruován.
Ano. Máš pravdu. Však jsem to taky takhle myslel, jen jsem to neformuloval takhle jednoznačně. :oops:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Luděk Ondrůch píše:
Hurikán píše:Karlovi doporučuji zeptat se na čepy na Nivu. Do limuzínky pasují a jsou masivnější.
Na Nivu neexistují spodní čepy! Má všechny čtyři čepy horní, šroubují se stejným směrem ne jako u ostatních typů proti sobě.
Ano, myslel jsem samozřejmě horní. Protože ty vydrží podstatně delší dobu, než do obchodů dodávaná klasika.

Ale nutno dodat, že existují čepy na nivu, které jsou konstruovány jako univerzální. Tzn. že se dají použít na sedany i jako spodní. Tyto jsem ale v obchodě viděl jen 2x.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mám dobrou zkušenost s Fenoxy, jistě MOOGy to nejsou, jen informuji.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

paljec šarovoj univerzalnyj na nivu ;-)
A byl dobrej, tvarově jako klasickej horní :-)

Teď mám fenox, zatím dobrý, ale výrobce celkově si na kvalitu jen hraje, takže zas takovou důvěru bych v něj neměl :(
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9341
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Já se přidám k ostatním, co doporučují MOOG. Jejich cena je sice nějakých 270Kč/Ks, ale kvalita výborná.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Karl 2101
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 26, 2007 08:44
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karl 2101 »

čepy jsem prospichal silikonovym sprejem ktery vyplaví nečistoty a zaroven zanechava povlak ktery maže.. potom jsem tam nastrikal grafitovy sprey ktery je tekuty a potom zhoustne a chova se jak vazelina... splichal jsem ho tam proto aby se to dostalo do vsech koutu.. porom jsem za tu prachovku napaplal vazelinu.. nejakou cervenou od sheelu... tyden v pohode a potom to zase vrzalo... takze jezdim a lidi se na me divaji jak na kokota... dam je na reklamaci a mezi tim koupim novy.. mam dobreho kamose ktery zaridi aby me vratili penize..
Karl 2101
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 26, 2007 08:44
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karl 2101 »

jo a jinak dik za typy
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“