LED blinkry

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

LED blinkry

Příspěvek od Acibuk »

Zdravím, v rámci bastlení nasazuji čirá přední skla, chtěl bych se Vás zeptat.jaké máte zkušenosti s LED v čelních blinkrech, kolik jich mám dát a jak je zapojit, na zkoušku jsem koupil vysocesvítivé žluté za 4,50Kč/ks, mám 8 kusů, přemýšlím, kolik se jich tak ekvivalentně vyrovná 21W:)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Zdravím.Protože o elektronice hlavě z praxe vím "skoro"vše tak ti můžu zodpovědět jakýkoli dotaz. Problematiku led osvětlení jsem řešil,a mám to v autě. Blinkry jsou kapitola sama pro sebe protože nejde jen tak vyměnit žárovku za led-Přerušovač to vyhodnotí jako chybu a začne "rychle"blikat protože blikání řídí protékající proud,a u LED je podstatně nižší. Když dáš LED dopředu i dozadu tak to nebude blikat bez úprav vůbec! Jestli Chceš(te)poradit ohledně zapojení atd...Tak prosím po skype!!!(voice) Píšu totiž jako blesk sem tam udeřím jedním prstem a trvá mi to dlouho a tahle problematika LED není na pár vět.! Když tady,tak jen konkrétní dotaz. "Moderní technice do LAD ZDAR Já jí tam mám víc než dost.
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

No, já nemám skype, nemohl bys to prosím rozepsat? Klidně s překlepama, to se neřeší:) Jinak zkusil jsem dát dopředu 6 LED do série, a produkovaly hrozně slabé světlo, takže tudy cesta nevede:)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

a co tak pouzit jak zarovku tak diody?
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Je to jedno z možných řešení ale nač plýtvat proudem kterého v době celodenního svícení není dost na dobití baterie při krátké jízdě! Nehledě na to že LED se dělá kvůli spolehlivosti...a hlavně u brzdových světel v jejich okamžité reakci "na brzdu"!!!.(žárovka se rozsvěcí mnohonásobně pomaleji).
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

A co tohle?
http://www.icompo.name/ledzarovky.html
měli by to bejt ty předposlední tabulce, ale nevim, stejně to asi neřěší problém příkonu.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Acibuk píše:No, já nemám skype

TakSi ho prosím nainstaluj . Psal jsem teď 45minut celé vysvětlení i se schématy a obrázky a jedním kliknutím při odesílaní to zmizelo ješte se vzteky klepu . takže jen konkrétní dotaz!
PS Pokusím se to napsat ještě jednou ale později.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

zelvotron píše:A co tohle?
http://www.icompo.name/ledzarovky.html
měli by to bejt ty předposlední tabulce, ale nevim, stejně to asi neřěší problém příkonu.
tohle je super odkaz... stačí tyhle žárovky jen nasadit a jezdit, nebo musíš stejně upravovat schéma zapojení???..
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Little Red Riding Hood píše:tohle je super odkaz... stačí tyhle žárovky jen nasadit a jezdit, nebo musíš stejně upravovat schéma zapojení???..

No já nevim, u normálních světel bych řek že to stačí nasadit, u blinkrů těžko říct - záleží na příkonu nebo odporu tý ledky a to tam nikde neni napsaný. Přemejšlel sem o tom kvůli tavícím se objímkám zadních obrysovek u 2111 (ledky by se neměli tak zahřívat), ale dal sem tam 5W a je to dobrý, tak sem se na to vykašlal.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Little Red Riding Hood píše:nebo musíš stejně upravovat schéma zapojení???..

Upravovat nic nemusíš ale použitelnost s odřenýma ušima jen jako přední pozičky.LED žarovky nejsou z hlediska vyzářeného výkonu totéž jako žárovka.
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Saša píše:.....LED žarovky nejsou z hlediska vyzářeného výkonu totéž jako žárovka.


Mno tak to je jasný, kdyby se do diody pustil stejnej příkon jako do žárovky, tak jde do věčných lovišť (a nebo ňáká spešl udělá z tvých očí černý díry...)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Saša, šlo by to použit alespon do palubky jako podstvícení.... pak jsem chtěl vyrobit zadní světla aby v nich byli integrované i mlhovky... a aby svítili jako obrysovky celé... ale to už je moc velká kombinace.. bohatě mi bude stačit když do blinkru dostanu ještě jednu žárovku aby svitila jako obrys červeně a mlhovka bude integrována do zadního čela jako má 03 couvačku..
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Mno, tak jestli jde jenom o svícení (třeba zrovna to podsvícení palubovky), tak by to mělo jít dát rovnou...... Na 12V to je, a proud teče podle zátěže....Takže jestli nás ve škole neučí hovna, tak to půjde a ušetříš elektriku (teplo).
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Acibuk píše:Jinak zkusil jsem dát dopředu 6 LED do série, a produkovaly hrozně slabé světlo, takže tudy cesta nevede:)


Skus zapojení stejné jako v prodávaných "levných"přídavných brzdovkách TOJE 4do série a odpor.Bohužel Ti nemohu říci přesně jáký protože neznám typ těch LED a nevím jaký mají povolen proud. A to se ještě neřešila stabilizace napětí.
Tohle jsen řešil nedávno je to z praxe (LED obrazovky)na stadióny-jeden modul
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Mno a co třeba zkusit zapojit paralelně?? V sérii se dělí napětí, takže paralelně má každá těch svých 12V a tedy líp svítí, ne?...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“