Jak na stropní tapec?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
HoluboSup
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 29, 2007 12:02
Bydliště: Třebíč

Jak na stropní tapec?

Příspěvek od HoluboSup »

Máte někdo zkušenosti se sundáváním stropního tapecu a těch kousků na c-sloupcích? Jak ho mám sundat a nepotrhat? Dá se sehnat v černý barvě, případně nabarvit? A jak ho zase napnout? Bojím se, že ho zničím...
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

v cerne jej asi nesezenes a barveni nevim nevim. nejlepsi bude kdyz ho potahnes nakou latkou
pri sundavani musis nejak ty draty co drzej tvar vyhaknout z drzaku. ale s tim ti neporadim. to sem tak jeste nesundaval :(
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Kdysi jsem stropní čalounění stříkal na černo normálně sprejem na koženku a bylo to v pohodě. Ani jsem ho kvůli tomu nesundával a stříkal to přímo v autě. Mělo to jedinou vadu. Nějakou dobu se tam špatně dýchalo :D .
Uživatelský avatar
HoluboSup
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 29, 2007 12:02
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od HoluboSup »

Ivo píše:Kdysi jsem stropní čalounění stříkal na černo normálně sprejem na koženku a bylo to v pohodě. Ani jsem ho kvůli tomu nesundával a stříkal to přímo v autě. Mělo to jedinou vadu. Nějakou dobu se tam špatně dýchalo :D .
To je dobrej nápad, kolik ten sprej stojí? A jak to potom vypadá? A co se týče výparů, tak budu jedině rád, protože mám u levýho předního kola kočičí toaletu :twisted:
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Kolik stojí sprej ti nepovím, protože to nevím. Já jsem to dělal někdy v roce 91 a tehdy byly jiné výrobky a jiné ceny. Podívej se po drogériích, nebo barvy laky. Určitě tam něco mít budou. A vypadalo to celkem pěkně. Jediné co mi při té práci vadilo, bylo že je to práce nad hlavou a tu nemám rád.
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

a nebo si nech ušít úplně novej :)


ty pera normálně zkroutíš a vytáhneš..jsou tam takové plastové návleky na obouch koncích toho pera...(teda u 2101-ale asi to bude všide stejné)... a myslim že je každé jiné..protože já je přeházel při sundavání a pak sem si musel půl hodiny hrát a zkoušet které kam pasuje :lol:
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Miichaal píše:a nebo si nech ušít úplně novej :)


ty pera normálně zkroutíš a vytáhneš..jsou tam takové plastové návleky na obouch koncích toho pera...(teda u 2101-ale asi to bude všide stejné)... a myslim že je každé jiné..protože já je přeházel při sundavání a pak sem si musel půl hodiny hrát a zkoušet které kam pasuje :lol:
Na těch pérech jsou na jednom konci takový plastový ( černý ) kloboučky a na druhým jsou jakoby kolínka s různě dlouhým ramenem. Ty delší jsou vzádu u okna. Nejhorší bude odtrhnout to čalounění od karosérie na rámech dveří a oken - je to přilepený lepidlem typu chemopren. Ale jde to. Hlavně nepostrácej ty skobičky se zoubkama a doporučují si jích sehnat tak 20 navíc :D určitě se budou hodit.
Jinak ty dráty jsem sundávál stylem strčím do tebe uprostřed směrem kde ještě čalounění je namontovaný :lol:
Až se na to vrhneš, tak budeš vědět co s tim.
Sundaný bys to měl tak ze 15 min, ale zpětná montáž - natahování a lepení chemoprenem, tak to je tak na 2 hodiny. + teda těsnění dveří, ale pak ještě k tomu přičti práci a námahu při sundávání a nandávání předního a zadního skla.
Uživatelský avatar
HoluboSup
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 29, 2007 12:02
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od HoluboSup »

Štěpán Getsko píše: Sundaný bys to měl tak ze 15 min, ale zpětná montáž - natahování a lepení chemoprenem, tak to je tak na 2 hodiny. + teda těsnění dveří, ale pak ještě k tomu přičti práci a námahu při sundávání a nandávání předního a zadního skla.
Těsnění dveří už mám dole několik dní a skla budu v dohledný době sundávat taky, proto jsem se chtěl pustit do toho tapecu, ale když je to přilepený a nesmím přeházet nějaký plastíky, navíc se to ještě musí znovu nalepit, tak to asi nechám na místě, protože bych nakonec měl na stropě pomuchlanej hadr zapatlanej chemoprenem :oops: . Stejně jsem ho chtěl dát dolů hlavně kvůli tomu, abych ho vyčistil a nejlépe taky nějak nabarvil (díky Ivově radě si to jen zlehka očistím a nastříkám). Pořád ale potřebuju sundat ty panýlky z c-sloupků, chci totiž dozadu namontovat pásy... Jak na ně?
Uživatelský avatar
HoluboSup
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 29, 2007 12:02
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od HoluboSup »

Myslím na ty panýlky...
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

HoluboSup píše:Myslím na ty panýlky...
Jsou upevněný na takových příchytkach. Normálně za to s citem zatáhní a trošku pokvrdlej a ono to půjde.

Ohledně tapecu ne strop. Zmuchlaný bys to měl tak 2 dny, pak by se to ve vedru a když to s citem napneš srovná samo. To lepidlo bys patlal jen na rám dveří - napnul - a hned tam dal ty sponky.
Uživatelský avatar
HoluboSup
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 29, 2007 12:02
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od HoluboSup »

Tak jsem dneska byl v barvách-lacích. Když jsem se ptal na barvu na koženku, nabídli mi akorát takový malý kalíšky, velký asi jako ty s modelářskejma barvama... Tak jsem na zkoušku vzal sprej na kůži, i když v návodu bylo hned na prvním řádku napsáno "nevhodné na", pak si kousek nepamatuju, "a koženku". Kupodivu to na ní fakt nechce moc držet... :twisted:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

V bývalé 21044 jsem měl stropní tapec udělaný z látky ze které se dělá čalounění sedaček v autech - ne lepené na tu koženku, ale pouze ten hadr, každý zručný čalouník to umí podle předlohy (té původní koženky) vyrobit. Horší je to tam napasovat tak aby se to perfektně naplo a nikde se neudělala žádná prověšenina, ale dá se to - výsledek opravdu stojí za to !!
Jediná nevýhoda byla, že to bylo černé barvy, sedačky jsem měl také tmavé, taktéž koberce v autě a ještě jsem měl fólie, tudíž každý kdo mi vlezl do auta říkal, že tam mám hroznou tmu :P
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
HoluboSup
Příspěvky: 78
Registrován: ned dub 29, 2007 12:02
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od HoluboSup »

Michal Pokorný píše: Jediná nevýhoda byla, že to bylo černé barvy, sedačky jsem měl také tmavé, taktéž koberce v autě a ještě jsem měl fólie, tudíž každý kdo mi vlezl do auta říkal, že tam mám hroznou tmu :P
Ano, přesně takhle to chci 8)
Ale žádnýho čalouníka neznám, navíc jsem chudej student, takže tohle řešení si nechám až jako poslední možnost, byť je to ta nejlepší...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Existuje spray na plasty, bohuzil si nepamatam ako sa presne vola, ale v Mysovej 05 ke sme striekali hnede dverove tapacirungy na cierno a dodnes je to bez problemu (je to asi 5 rokov)
Roman
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

pro inspiraci přikládám fotku toho jak se dá udělat třeba stropní čalounění do kombíka
Stačí na to 2ks stropu z 07, 2ks stropního světla do felicie, 1ks sdruženého budíku, PUR pěna, čalounická látka, lepidlo na čalounění Unilep H22 trocha trpělivosti a hromada času
Více fotek u mě na webu. Nebudu tu zaplácávat prostor. :wink:
Přílohy
strop.jpg
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“