napinani retezu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

napinani retezu

Příspěvek od JmJ »

Rad bych poprosil o rozumne detailni postup, jak napnout rozvodovy retez. Prece jen rozvody az tak moc neznam a retezove uz teprve ne (mam 2105). Co se musi odmontovat, na co si dat pozor a jaky je postup toho napinani. Dik.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Nu....podle Tůmy v tom neni žádnej problém...Povolí se matice (prej se jmenuje převlečná), je z pravý strany motoru, protočí se párkrát motor klikou, utáhne matice...a eště opakovat...Odbornější postup neznam, já jsem to dělal takhle :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

JmJ píše:... Rad bych poprosil o rozumne detailni postup, jak napnout rozvodovy retez ... .
Drahý JmJ musím tě pokárat za tvou nedisciplinovanost, pokud se na něco ptáš nejdříve pohledej jestli to tu není, pak je zde chaos :mrgreen: :occasion9: . http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... ght=#43883
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Laďuša píše:Nu....podle Tůmy v tom neni žádnej problém...Povolí se matice (prej se jmenuje převlečná), je z pravý strany motoru, protočí se párkrát motor klikou, utáhne matice...a eště opakovat...Odbornější postup neznam, já jsem to dělal takhle :P


byl bych zvedav na kliku u hranataku :lol:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Maysner píše:
Laďuša píše:Nu....podle Tůmy v tom neni žádnej problém...Povolí se matice (prej se jmenuje převlečná), je z pravý strany motoru, protočí se párkrát motor klikou, utáhne matice...a eště opakovat...Odbornější postup neznam, já jsem to dělal takhle :P


byl bych zvedav na kliku u hranataku :lol:


No, taky mě to napadlo.......ale co, chladič by takovej odpor neklad :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Koko Loko píše:
JmJ píše:... Rad bych poprosil o rozumne detailni postup, jak napnout rozvodovy retez ... .
Drahý JmJ musím tě pokárat za tvou nedisciplinovanost, pokud se na něco ptáš nejdříve pohledej jestli to tu není, pak je zde chaos :mrgreen: :occasion9: . http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... ght=#43883

:Hangman:

dik :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

:laughing6:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Napinani dopadlo dobre. Sice z jednoho klice sem udlelal lehkou vrtuli, ale zadna tragedie :-) Motor se utisil.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Džuzy
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:05
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džuzy »

tak napinani retezu neni vubec slozite staci jenom povolit srob na prave strane motoru a dvakrat protocit motor a pak sroub zase utahnout nic tezkeho srob je myslim na 15mm orech 8)
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

je to 13 matka a pokial je retaz vytahana tak je to dost problem :x
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Marek
Příspěvky: 5272
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Trevor píše:je to 13 matka a pokial je retaz vytahana tak je to dost problem :x



Ono by se mělo každých 10.000 km......... Potom řetěz vytahaný není, tedy rozhodně ne nějak zásadně.
Nedávno jsem seřizoval motor jednomu staršímu pánovi důchodci. Měl najeto 138.000 km a původní řetěz časoval téměř jako nový. Což je jasný důkaz, že věnujeme-li motoru to, co je třeba, řetězové rozvody motor přežijí.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Dusan
Příspěvky: 3880
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Dobre je dat dole aj kryt ventilov a presvecit sa ze sa retaz fakt napol....mzoe sa stat ze sa nenapne a vy si demontujete tlmič kmitov retaze :D hlavne ked sa pri uvolneni napinaka troska pootoci vacka nespravnym smerom....
P:S. vytahany retaz.... vypodlozenim napinaka sa da dalej dospanovat...bezna uprava pri znizeni hlavy alebo bloku
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9339
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Vypodložením napínáku? Tak to slyším prvně ... vždyť je zašroubovaný z venkovní strany, tudíž po vypodložení ho posunu dále od řetězu. Nebo jak jsi to myslel?
A vačka se nepsrávným směrem pootočit nemůže, pokud člověk správně napíná - to jest protočit motor a zastavit v kompresy, ne až za. Rovněž doporučuju lehce poklepat na tyčku napínáku (po úplném odšroubování matice napínáku), kdyby byl napínák zaseknutý, odskočí.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Vašátor píše:Vypodložením napínáku? Tak to slyším prvně ... vždyť je zašroubovaný z venkovní strany, tudíž po vypodložení ho posunu dále od řetězu. Nebo jak jsi to myslel?
A vačka se nepsrávným směrem pootočit nemůže, pokud člověk správně napíná - to jest protočit motor a zastavit v kompresy, ne až za. Rovněž doporučuju lehce poklepat na tyčku napínáku (po úplném odšroubování matice napínáku), kdyby byl napínák zaseknutý, odskočí.


ale dusan myslel to ze navleces nieco na ten kolik co tlaci na plunzer teda bude viacej tlacit na retaz ale mne uz ani to nepohlo az nova retaz :(

Marek píše:Ono by se mělo každých 10.000 km......... Potom řetěz vytahaný není, tedy rozhodně ne nějak zásadně.
Nedávno jsem seřizoval motor jednomu staršímu pánovi důchodci. Měl najeto 138.000 km a původní řetěz časoval téměř jako nový. Což je jasný důkaz, že věnujeme-li motoru to, co je třeba, řetězové rozvody motor přežijí.


Ved ja sa stebou nehadam ale ruku na srdce kto znas to robi :P Na druhu stranu chlapci z autovazu nato mysleli a uz to urobili tak ze retaz dosponovava tlak oleja
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9339
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Trevor píše:ale dusan myslel to ze navleces nieco na ten kolik co tlaci na plunzer teda bude viacej tlacit na retaz ale mne uz ani to nepohlo az nova retaz :(


Tak to potom jo 8)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“