JAWA ČZ

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

JAWA ČZ

Příspěvek od Jelen »

Je tu hodně Jawáků a Čezeťáků?
Jsem vytvořil. :mrgreen:

http://jawa-cz.forumczech.com/
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od radek mb »

Sakra, já si toho všiml až teď. Teď už ano, ČíZinu jsi viděl na FB. Pro ty, co ksichtoknihu nemají si tedy dovolím dáti můj stroj, kterým jsem si udělal neskutečnou radost. Když už nemám žigula, tak aspoň toto.
Přílohy
IMG_20150817_090812.jpg
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Jelen »

Jojo, viděl jsem, jak si s tím hraješ na FB, pěknej stroj, kamarád má taky. Mimochodem, nemáš výfuk navíc? Kámoš má takovej, no úpně v háji.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od radek mb »

Jelen píše:.... Mimochodem, nemáš výfuk navíc? Kámoš má takovej, no úpně v háji.
A víš, že jsem k tomu dostal jeden náhradní nebo lépe řečeno, je z té druhé, kterou jsem dostal na náhradní díly. Ale stav ti přesně nepovím, já to hodil do vozíku a jel jsem.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Jelen »

Chrom nemusí být top, ale aby byl použitelný a vyloženě nepohoršoval. :-D pokud se mi podíváš a řekneš třeba i cenu, budu rád a zeptám se kámoše, jestli to chce. Víc kdyžtak přes FB ;-)
mimochodem, tohle je jeho stroj :mrgreen: kvůli tomu výfuku ho málem vyhodili z technický. Není to originál (takové se vyráběly), ale je to posvařovaná replika.

Obrázek
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od radek mb »

Takový výfuk je podle mne prznící prvek, ale vím, že na některé typy tento výfuk opravdu ve fabrice dávali. Výfuk nafotím, ale není to otázka nejbližších dnů.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Jelen »

To vůbec nepospíchá, až to bude, tak to bude ;-) Přidej se na to moje fórum, nějak to tam zdechá :) kdybych tam neměl týpka ze Švédska, nebo Finska, nebo odkud je, tak tam nikdo nic nepíše. ;-)

každopádně takový výfuk byl na modelu CZ-175 trail

Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9339
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Vašátor »

Kucí, dlouho jsem už v Jawě nerýpal, poraďte mi :)

Řeším dobíjení na Jawě 353 kývačka, relé dobíjení umístěné přímo na dynamu, ale je dvoukotvové (v podstatě velmi podobné jednokotvovému, ale jsou tam nacpané kotvy dvě (napěťová, proudová). To ale asi nebude důležité. Problém je tento: dynamo dobíjí jaxtax tak jak má, ale po ubrání plynu či vytažení klíčku ze zapalování neodepne napěťová (připojovací) kotva relátka. Kotva zůstává viset a proud jde tudíž zpět do dynama a to i při vypnutím zapalování. Stačí odpojit baterii či drnknout do kotvy a kotva odskočí. Kde hledat chybu? V dynamu? Motocykl dobrých pár let nejel, kdy a jestli to dělalo i před tím tudíž netuším.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Jelen »

S timhle jsem se už setkal na svý 353, stejný relé. Taky neodskakovalo a vybíjelo baterku. Po odpojení baterky odskočilo. Kdyby to nebylo tak dávno, tak 10 let, tak bych si pamatoval, jak jsem to odstranil, ale myslím, že jsem to jen celé rozebral, vyčistil, promazal, seřídil a dalo to pokoj. Ono tohle dvoukotvový relátko je takový dost náchylný na správnost seřízení. A seřídit to umí málokdo. Spíš je to pokus omyl, ale někde na netu bude podrobnej návod. Pro začátek bych to asi celé očistil a rozhýbal, jestli dlouho stálo, mohlo se unavit péro, nebo tak.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Petr HC »

Rozklepaný měděný (bronzový) nýtek na kotvičce. Kotvička nesmí v přitaženém stavu plně dosednout na jádro cívky.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9339
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Vašátor »

Tak jsem v noci ještě přemýšlel, jak jsem toto relé kdysi dávno seřizoval na své Jawce a napadla mne spásná myšlenka vzduchové mezery mezi jádrem a kotvou. Kotva se sice jádra nedotýkala (relé vypadá jako nové, takřka žádný opal ani opotřebení), ovšem mezera byla opravdu minimální. Zvětšil jsem tedy vzduchovou mezeru a je po problému :)

Nádrž už byla také zaschlá, takže smontovat, poseřídit a hurá zpět k dědouškovi :). Apropo, takto vyrezivělou nádrž jsem snad ještě nikdy neviděl. Vevnitř komplet rezavá, loupali se kusy rzi, no hrůza. Použil jsem tedy starý dobrý způsob ... nasypat šrouby a matky, řádně vyštěrchat, vyfoukat, nalít odmašťovač, vylít epoxidovou barvou, dva dny stále dokola barvu rozlévat a proštěrchávat, týden nechat schnout ... a nádrž je jako nová :)
Jsem zvědav, jestli dědoušek ještě vyjede. Bude mu kolem 80ti, možná i přes.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3535
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Crocodile »

2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Acibuk »

Jelen píše:Jojo, viděl jsem, jak si s tím hraješ na FB, pěknej stroj, kamarád má taky. Mimochodem, nemáš výfuk navíc? Kámoš má takovej, no úpně v háji.
to mluvíš o mě? :)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Acibuk »

Jinak já jsem nakonec zakotvil u tohodle:

Obrázek

Ještě mám Jawu 20 v původním stavu s malým nájezdem a dobovou patinkou a Babettu 207. Všechno ostatní jsem prodal.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: JAWA ČZ

Příspěvek od Jelen »

O tobě ne, toho neznáš. :-D
Koukám dalši nepoučitelnej, co osedlal generátor vibrací. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“