Motor -- Po ohřátí vynechává aneb Jak jsem poznal Nivu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Motor -- Po ohřátí vynechává aneb Jak jsem poznal Nivu

Příspěvek od EL »

Nějak mi to zase přiumřelo,za studena to jede pěkně a za tepla mi to začne vynechávat,houpou otáčky na volnoběh,jde to jen někdy,cuká,prostě hrůza,myslel jsem,že by to mohla dělat indukční cívka co?myslel jsem taky kondenzátor,ale ten asi nivka nemá,bo jsem ho nenašel :oops:
Naposledy upravil(a) EL dne úte říj 13, 2009 08:50, celkem upraveno 2 x.
Lada Niva 1,6 720462952
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

U podpisu mas motor 1,6 takze pocitam ze karburator a pokud mas klasicke zapalovani tak kondenzator je prisroubovany na rozdelovaci a pripojen na kladivko prerusovece.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

no ak nemáš bezkontakt tak kondenzátor mať musíš :wink:
ps. bezkontakt nemá prerušovač a mal by mať komutátor(myslím že by to mali mať všetky bezk.)
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

tak jsem se asi blbě kouk,no a jinak by to mohlo být tím kondenzátorem nebo cívkou?
Lada Niva 1,6 720462952
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Mohlo. A spíš bych to viděl na cívku. Ta se totiž při provozu docela zahřívá a zatepla může zlobit. Kondík tolik nehřeje, takže u něj by teplota neměla mít až tak velký vliv.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Re: Po ohřátí vynechává motor

Příspěvek od Wolf »

EL píše:... a za tepla mi to začne vynechávat,houpou otáčky na volnoběh,jde to jen někdy,cuká...
... může to být skutečně cokoliv, ale v tomto případě bych asi začal kontrolou svíček, vzdálenost mezi elektrodami, vynechávání zažehu (barva) ap.
PS : tranzistorové zapalování také nemá kondenzátor ( :D mám jedno vynikající u malucha)
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Velmi dobrý indikátor činnosti zapalování je dlouhovlnný radiopřijimač (starší „tranzistoráky“),který na DV naladíš mezi stanice dáš hlasitost naplno , otevřeš kapotu a přijimač přiblížíš cca 0.3 – 1m od motoru (ne do těsné blízkosti !). Každý zážeh se projeví intenzivním „lupnutím“.Podle pravidelnosti „lupání“ se dá usoudit, jestli jde o závadu zapalování, nebo něčeho jiného. Ve spojení se stroboskopem, který synchronizuješ s jednotlivými válci (přendáváním snimače stroboskopu na přívody svíček jednotlivých válců) se dá chyba lokalizovat i na jednotlivý válec.
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

tak toto by zachranilo mojho znameho pred zaplatenim 10 000sk za servis, v ktorom mu samaru do....
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

svíčky jsem dal nový i s káblema,když jsem nivku přivezl domů,najel jsem asi 1000 km no spíš sázím na tu cívku,už jí mám koupenou,aspon budu mít jistotu,nevím,jak dlouho je tam ta stará,přendat cívku-práce na pět minut,jenže je pořád moc zima a musím ještě spravovat auto s kterým jezdím normálně-peugeot z roku 92-stejně starej jako nivuše-kdybych aspon měl teplou dílnu....
Lada Niva 1,6 720462952
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Ja ti preji, at to ta civka je, kdyz ji mas koupenou, nicmene myslim, ze civka se v pocatcich zavady projevuje negativne spise ve vyssich otackach. Jeste si vzpominam, kdyz jsem jeste jezdil s rozdelovaci, ze mne takto tehdy potrapil madarsky palec rozdelovace, po jeho vymene bylo vse OK.
Netopýr
Příspěvky: 288
Registrován: úte pro 16, 2008 09:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopýr »

naštěstí toho v tej elektrice moc nemáme :c)
co se může posrat, když je to teplý?
- kundík
- cívka (projevovalo se mi to tak, že studený uplně OK, teplý dávala slabou jiskru)
- kabely hozený přes hlavu a při vyšší teplotě se začnou kostřit

ale taky např. špatně vedený palivový potrubí přes hlavu - když je mu horko, začnou se v něm dělat bublinky a je to špatný - tím trpěla např. Š1203, tak koukni kudyma ti to vede :c)

Net.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Netopýr
Příspěvky: 288
Registrován: úte pro 16, 2008 09:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopýr »

ještě jsem si vzpoměl - svíčky samozřejmě... obzvláště jestli jezdíš na LPG, je tam vyšší teplota a svíčky odcházejí výrazně častěji - na sieře jsem je musel měnit co 8kkm

Net.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

svíčky mám nový,káble taky-nebo nový-asi 1000 km,za studena to jede pěkně,blbne to až za tepla-zkusím tu cívku,snad zítra,ještě je pořád strašní zima a moc práce v práci.Jo a s tím palcem-no dával jsem jinej-teda vlastně ten starej,akorát jsem dával novej odpor-z novýho palce,kterej můj kolega nějak odborně montval,až se mu rouloup... :lol:a ten benzín?vadí to i když je to karbec?
Lada Niva 1,6 720462952
Netopýr
Příspěvky: 288
Registrován: úte pro 16, 2008 09:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Netopýr »

jestli máš LPG, fakt zkus ty svíčky vyhodit a dát nové... i 1kkm je na ně někdy moc :c)

až pojedeš a začne to zlobit, tak vylez, přepoj cívku a zkus nastartovat - uvidíš hned, jestli je to tím nebo ne a nemusíš jí tam montovat v zimě - pak se ohřeješ u motoru :c)
ad benzínová hadička nad krytem ventilů - zkus jí dát dál od hlavy, uvidíš :c) nebo omotat alobalem :c)

Net.

[ Komentář přidal: Marcel: st leden 14, 2009 21:14 ]
Příště prosím použij tlačítko upravit. M
Naposledy upravil(a) Netopýr dne stř led 14, 2009 21:11, celkem upraveno 1 x.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

EL píše:kdybych aspon měl teplou dílnu...
Relativně teplou dílnu bych měl, tak když budeš něco potřebovat udělat, tak se ozvi.
Niva je vyšší, tam bys asi nezajel, ale s tím pežotem jo, záleží teda který auto chceš spravovat. :wink:

[ Komentář přidal: Majo: čt leden 15, 2009 12:37 ]
Este som nevidel garaz do ktorej by seriova niva nevosla... M.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“