Projekt Lada 2000

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Pokud snímá otáčky pro otáčkoměr, tak by to jen trochu kecalo, ale pokud pro ŘJ, tak by to nebylo asi moc dobrý. Pokud jsou zuby stejný, tak to bude kecat, pokud jsou jiný a maj stejnej počet, tak to kecat nebude. Protože pokud by byly stejný, tak je to jinej průměr a skutečnou otáčku by to sejmulo jako výsledek násobku podílu původního počtu zubů a novýho počtu zubů.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

ger007 píše:ty tam budes davat lada 5q alebo fiatacky ??
Maniac píše:Jinak převodovka je fiat spider 5q, aale příruba je stejná jako lada
a nemusel si nahodou rezat dieru do kasne bo ja mam doma prevodovku z volajakeho fiata a pruruba je taz rovnaka jak na zig akurat teda treba vyrezat dieru na kasnu aaaa zmenit jednu tu lastovicku jeden uchyt inac pasuje jak ryt na serbel ...a teda podla dostupnych informacii je kratsia a ma slhsiu 5ku akurat teda ma nove loziska a treba ju zlozit a v tomot neak pokulhavam
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Maniac
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maniac »

Jelen píše:Pokud snímá otáčky pro otáčkoměr, tak by to jen trochu kecalo, ale pokud pro ŘJ, tak by to nebylo asi moc dobrý. Pokud jsou zuby stejný, tak to bude kecat, pokud jsou jiný a maj stejnej počet, tak to kecat nebude. Protože pokud by byly stejný, tak je to jinej průměr a skutečnou otáčku by to sejmulo jako výsledek násobku podílu původního počtu zubů a novýho počtu zubů.
No asi mi nakonec nezbyde nic jiného než to zapalování překopat, ku.. jinak díky Jelene.
ger007 píše:a nemusel si nahodou rezat dieru do kasne bo ja mam doma prevodovku z volajakeho fiata a pruruba je taz rovnaka jak na zig akurat teda treba vyrezat dieru na kasnu aaaa zmenit jednu tu lastovicku jeden uchyt inac pasuje jak ryt na serbel ...a teda podla dostupnych informacii je kratsia a ma slhsiu 5ku akurat teda ma nove loziska a treba ju zlozit a v tomot neak pokulhavam
jinak jasně musel sem řezat tunel a udělat novej držák. protože ta co mám má navíc nadstavenou přírubu. viz odkaz : http://www.lada2103maniac.estranky.cz/f ... vodovka/24
Uživatelský avatar
Jimmi
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Všechny podobné snímače snímají nějakou masu železa, která před nimi přeběhne. Tedy zub setrváku určitě. Myslím, že otáčkoměr bere signál odjinud, tohle bude pro ŘJ.
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Teď jsem trocu zmaten . Maniac napsal "(Nezapomínejme na to že snímač nepočítá počet zubů)" A záhy napíše že to zuby snímá a výstupky tam nejsou . (teda na původním setrváku) .
Jestli je snímač určen pro otáčkoměr (to je ovšem divné proč "počítat" tolik zubů) a ještě divnější pro ŘJ která potřebuje cynchronizační "značky" zuby čili není pro tento účel možné snímat zuby na věnci pro startér.
Pokud jde opravdu o otáčkoměr tak se nic neděje a i správný údaj půjde nastavit .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Maniac
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maniac »

Saša píše:Teď jsem trochu zmaten . Maniac napsal "(Nezapomínejme na to že snímač nepočítá počet zubů)" A záhy napíše že to zuby snímá a výstupky tam nejsou . (teda na původním setrváku) .
Jestli je snímač určen pro otáčkoměr (to je ovšem divné proč "počítat" tolik zubů) a ještě divnější pro ŘJ která potřebuje cynchronizační "značky" zuby čili není pro tento účel možné snímat zuby na věnci pro startér.
Pokud jde opravdu o otáčkoměr tak se nic neděje a i správný údaj půjde nastavit .
S tím snímáním se to špatně asi napsal a omlouvám se. jediné o co mi jde jestli to bude mít opavdu vliv na zapalovaní . A snímač je namířen přesně na zuby setrváku.

Asi je to akta X :D ne opravdu kdo ví jak to tam vlastně je a kčemu ten snímač slouží at mi prosím dá vědtět. jinak moje teorie je prostě že to snímá kmit těchto zubů,ale pak bude asi záleželo na tom průměru setrváku apočtu zubů a to by bylo asik v prd..
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Tak to se zapalováním nesouvisí nemá to synchro "značky".
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Maniac, hele a proč to vubec vlastně řeešíš??.. vždyt budeš davat ten karb ne??.. tudiž ti k zapalování stačí je ten rozdělovač co jsi tam dal z toho fiata a předělal ho na bezkontakt... nebo ne??..
Uživatelský avatar
Maniac
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maniac »

Little Red Riding Hood píše:hele a proč to vubec vlastně řeešíš??.. vždyt budeš davat ten karb ne??.. tudiž ti k zapalování stačí je ten rozdělovač co jsi tam dal z toho fiata a předělal ho na bezkontakt... nebo ne??..
Nakonec sem dal dohromady tu stříkačku a to je poslední zrada co tomu brání :wink:
Moje www stránky k nakouknutí:

http://www.ladavixen.com/

Její jméno je " Vixen " .
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Maniac, hele jako osobně bych to neřešil nasadil a vyzkoušel, hlavně udělej dobrej držák na dobrem místě a dobře to nastav.. to čidlo by mělo byt v nějake patřičné vzdálenosti od těch zubů...
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

mno a presne tato sa mi poflakuje v garazi akurat neni toho boha kto by ju zlozil :D jak sa stym jazdi ?? uvazujem o jej kompletizaacii aj ked teda furt nefim ako na to
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Maniac
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maniac »

Little Red Riding Hood píše:Maniac, hele jako osobně bych to neřešil nasadil a vyzkoušel, hlavně udělej dobrej držák na dobrem místě a dobře to nastav.. to čidlo by mělo byt v nějake patřičné vzdálenosti od těch zubů...
Máš recht vzdálenost znám(neboli vzduchovou mezeru) a Bud to pojede nebo to nepojede :P Tak drž pěsti.
ger007 píše:mno a presne tato sa mi poflakuje v garazi akurat neni toho boha kto by ju zlozil jak sa stym jazdi ?? uvazujem o jej kompletizaacii aj ked teda furt nefim ako na to


Pokud máš tuhle převodovku tak poskládat je to maličkost, je dobrá v tom že je nadsatvená a tím je to řezeni přesny a hlavně lechce tam padají převody, sice já ještě upravoval 4 stupeň,ale u tebe by to neměl být problém. Jinak bacha jestli budou špatná ložiska 5 st. ,hučí to pak jako stará svi... , to maly kuličkovi je atipicky a neshnately , pak se to řeší jiným ložiskem s distančím kroužkem. Jinak musíš upravit držák atd.. U těhle převodovek se vyplatí už komplet generálka, protože přece jenom je to fiat:D. Já osobně tam dal ruská Ložiska :) a co šlo tak SKF. Pokud by si ji chtěl prodat mám zájem :)
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

mno ponukol som ju uz jednemu chalaniskovi a je to viac menej dohodnute ja som to vzdal ... pretoze lozisky by mali byt viac menej nove chalan co som to od neho mal tu modru 06 co ma teraz lada rider a dal ju "generalkovat" ale neako nefim.. nezvladal bych to zlozit
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Maniac
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maniac »

Tak záhada je vyřešena je to snímač otáček pro otáčkoměr a na zapalovaní nemá vliv. Našel sem el. schámta a tam to bylo jasně ukázané. takže díky všem. Můžu pokračovat v instalaci :twisted: Ikdyž než začnu instalovat tak ještě musím nahodit motor do Wardburga a udělat tam hlavu. Protože mi zavazí v garáži. :cry:
Naposledy upravil(a) Maniac dne pát bře 13, 2009 09:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Trefa :P mám malé bezvýznamné +
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“