Vymena sponovaku rozvodovej retaze.

Moderátor: Moderátoři

Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

akurat mi unika pointa naco povolovať tu matku ked chladič nieje von...ved remenica sa nebude dať vytiahnuť
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Dusan píše:akurat mi unika pointa naco povolovať tu matku ked chladič nieje von...ved remenica sa nebude dať vytiahnuť
VAZ 21061, z roku 1986, tudíž už s chladičem který má plastové boky a nahoře voštiny. Řemenice jde vytáhnout i s chladičem v autě. Pro přístup demontována kapota. Vyzkoušeno tuto sobotu. Je to tahle konstelace: http://forum.ladaklub.com/download.php?id=20927

Jak s klasickým mosazným chladičem zatím nevím.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Ja som tiez menil remenicu na 2105, ktora isla do kyrgystanu a chladic sme vonku nevytahovali.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Teepee, OffTopic: To auto má LPG kompletně na straně spolujezdce - vešlo se tam? Neteče do toho kolem tý průchodky od anténního kabelu?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Chladič kvůli tomu opravdu není třeba sundávat. Dá se tam dostat i tak, jenom se sundanou saharou. Chladič se sundává kvůli lepší manipulaci.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
TomasNM
Příspěvky: 198
Registrován: stř pro 23, 2009 14:58
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasNM »

Dnes mi slubil frezar,ze na poobednej smene konecne vytoci ten sponovak - druhy tyzden na to cakam. Hned,ako ho budem mat hotovy,pustim sa do praxe. Zatial vstrebavam teoriu.
Citroen Evasion 2.1TD
TomasNM
Příspěvky: 198
Registrován: stř pro 23, 2009 14:58
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasNM »

Slubil,splnil...
Přílohy
IMAG0041.jpg
IMAG0042.jpg
Citroen Evasion 2.1TD
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

MartasBrno píše:Teepee, OffTopic: To auto má LPG kompletně na straně spolujezdce - vešlo se tam? Neteče do toho kolem tý průchodky od anténního kabelu?
Auto na fotce je KoproStroj, musíš se obrátit na něj.
Já tu fotku hodil jen pro ilustraci, to co jsem rozebíral není toto auto. Zajímavé je, že KoproStroj na fotce měl původní SPZ ADB 20 25 a ten náš, stejné barvy, stejného modelu a možná i stejné série měl ADB 96 68. Ale LPG v tom našem není.
Konec OT.
Bílý LADA a okřídlená spol.
TomasNM
Příspěvky: 198
Registrován: stř pro 23, 2009 14:58
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasNM »

Chlapi,kto mi povoli tu nestastnu remenicu? Nech taham ako taham,nejde:(
Som to cele rozhodil,len toto ma drzi. Okrem toho Nifka by za 3 hodinky mohla behat.
Citroen Evasion 2.1TD
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

vyber chladič zaloz kluc a tukni štarterom, dufam že tahas do dobrej strany tj opacne ak osa toči motor. Ak by toto nepomohlo skus použit ručnu brzdu kluc a asi 1m rúry na to.... Poklepanie kladivom po kluci pripadne matke len pomôže.
TomasNM
Příspěvky: 198
Registrován: stř pro 23, 2009 14:58
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasNM »

Starterom netuknem,lebo mam retaz padnutu uplne dole. Maximalne mozem este skusit nejaku trubku zohnat,len s vidlicakom je to dost o drzku. Ten orech chyba. Mato,nemas nahodou cestu cez vikend do NM,ze by sme to skusili tym orechom?
Citroen Evasion 2.1TD
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Vem majzlik, velkou palici a rázem do hrany matice ji odsekneš a potom už normálně povolíš. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

TomasNM píše:Starterom netuknem,lebo mam retaz padnutu uplne dole. Maximalne mozem este skusit nejaku trubku zohnat,len s vidlicakom je to dost o drzku. Ten orech chyba. Mato,nemas nahodou cestu cez vikend do NM,ze by sme to skusili tym orechom?
Z vidlicakom to ide...
TomasNM
Příspěvky: 198
Registrován: stř pro 23, 2009 14:58
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasNM »

Tak,uz je po dnesku po probleme. Povolil som to na druhy pokus,takym stylom,ze som medzi nejaku priecku na prsach a remenicu zapriecil dlhy gola 1/2" nastavec a klucom s metrovou trubkou trhol. Nic neni poskodene(myslim matica) a povolilo to. Ked som skusal 5ku zaradenu brzdit kolesami,pretocil som to. Asi to smyklo na spojke,inac si to vysvetlit neviem. Nahodil som sponovak a ten pasuje ako rit na serbel. Nastavene rozvody a zapalovanie,uz to len poskladat dokopy a hura do sveta.
Tymto zaroven odvolavam poziadavku na Mata(ger...),vztahujucu sa na 38mm orech od Ludeka. Chlapi,diky za helfa.
Dojmy z noveho sponovaku popisem v threade,ktory sa tomu priamo venuje.
Este dodatok... Potrebujem akurat vylovit z olejovej vane ten cudel,co je nalavo od klukovkoveho rozvodoveho loziska. Ten sa mi podarilo akosi nedopatrenim odlomit. Na co tam vlastne ten bazmek je?
Citroen Evasion 2.1TD
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Ten cudl je tam proti preskoceni retezu na malem kolecku na klice. Normalne nicemu nevadi a kdyz je retez volny, nedovoli mu dole preskocit.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“