2101

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: 2101

Příspěvek od MartasBrno »

Dám jednu radu. Nechej to udělat někoho kdo ví jak to má vypadat, nebo do toho nesahej. Z fabriky je to udělané solidně - kdejaký jouda umí víc pokazit než vylepšit. Jezdím 5 let s heligónama denně a problém nemám. Bez úprav, auto je 1972 a H4ky má... dlouho, už víc než 25 let. Jestli máš fachmana kterej umí udělat dobrou elektriku do auta, tak jo, relé přidat. Na potkávačky i na dálkové - čili dvakrát tolik, co nakreslil Luděk.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Pedro643
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 30, 2012 13:35
Bydliště: Stropkov, Slovensko

Re: 2101

Příspěvek od Pedro643 »

To mi je jasne že to relátko tam musím dať ja len som chcel vedieť kde (zle som sa opytal). Najskôr by to asi tak dopadlo že by som to nechal spraviť niekomu kto sa v tom vyzná. Brácho to viriešil jednoduchšie, kúpil si nove žiarovky. Jak by som to vysvetlil, vyzeraju ako H4 ale paticu či ako sa to vola(proste ten spodok kde sa napichuje konektor) maju ako na tych starých klasických 25W žiarovkach. Chváli si ich a hovoril že je to riadny rozdiel oproti tym starím.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: 2101

Příspěvek od mayo456 »

a sedia vo svetle dobre? ja som tie žiarovky skúšal ale potom som nevedel nasadiť tú zelenú prachovku s konektormi.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: 2101

Příspěvek od MartasBrno »

Je to fejk. Svítí to víc, ale stejně blbě (tvar, intenzita osvětlení daného tvaru) jako dřív. Halogeny dej do parabol pro ně určené. Sklo je udělané jinak, když si prohlídneš ty vlnky na skle, jsou jinačí. To samé je volovina se 100W žárovkama. Akorát starosti se životností, poruchy, požáry... a oslňování ostatních.
Na výběr žárovek jako takových pozor, po vyzkoušení více typů proti zdi jsou rozdíly ve světelné stopě jak prase. Jak nerovnoměrný jas v ploše, tak různě ostrý přechod světlo - tma. :idea:

Ještě výměna žárovky - staré žárovky - jak asymetriky, tak halogenky slepnou. Každá jinak, ale přece. Stačí je vyndat, prohlídnout proti světlu a vidíme jak čirá a průzračná je nová a jak začerněné mapy jsou v našich starých žárovkách. To teda vyčistit nejde, leda takovou černou žárovku hodit do popelnice ikdyž ještě svítí... nebo ji nechat na horší časy :-)

Jen pro úplnost, když je starší parabola jen zaprášená (vypadá zašle zrcadlo i sklo), stačí ji vytřít od prachu, stejně tak sklo. Chce to dlouhou pinzetu, papírové ubrousky, toaleťák, nebo podobný materiál, líh a čtvrthodinku času. Za tu dobu v pohodě večer u televize nebo kdykoliv jindy jako relaxaci vypucuju pár parabol. Prvně lihem navlhčeným kusem prstem sjedu parabolu, pak otřu suchým kusem opět přes prst - ukazováček dosáhne až na kraj :-D. A sklo čistím drážku po drážce chomáčem z ubrousku v delší pinzetě. Dá se dostat všude a je to hračka. Pár tahů a je hotovo, světla jako nová. Podmínkou je nedotřískané sklo zvenku - to pak oslňuje ostatní.

Ještě kde vzít ty správné optické vložky PAL. Osazovalo se to do vozidel armády, dopravních podniků, v civilu do ávií, matesů (hasiči), měly to užovky jestli se nepletu, trabanty... Takže kromě podniků opravny stavebních strojů a nákladních vozidel...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: 2101

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nebo sprchova hadice bez ruzice, saponat, stetka na lahve, vyplach destilkou a vyschnuti na slunci. Zitra tak budu pulirovat sedmickove svetliska, aby mne na jare na STK jako kazdym druhym rokem chvalili, ze svetla jsou jak nove ... ale v zapisu koroze budky neb material kolem svetel nekam mizi :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7265
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: 2101

Příspěvek od valda1971 »

MartasBrno píše:Dám jednu radu. Nechej to udělat někoho kdo ví jak to má vypadat, nebo do toho nesahej. Z fabriky je to udělané solidně - kdejaký jouda umí víc pokazit než vylepšit. Jezdím 5 let s heligónama denně a problém nemám. Bez úprav, auto je 1972 a H4ky má... dlouho, už víc než 25 let. Jestli máš fachmana kterej umí udělat dobrou elektriku do auta, tak jo, relé přidat. Na potkávačky i na dálkové - čili dvakrát tolik, co nakreslil Luděk.
No, tak tohle jsem tady psal výše, mám na 2101 z roku 1971 H4 (klasiky-nic extra) v sparávných parabolách bez úprav elektriky a celá léta bez potíží (a relátek)........ Ale pokud to někdo chce mermomocí "zdokonalit" předělávkou, tak budiž.....
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
zigul01
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od zigul01 »

Nevím kam to přesně napsat,ale sháním,nebo spíš chci vědět jak se jmenuje lada příručka a je to tam detailně rozepsané a obrázky detailně ukázané.
Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Luděk Musil »

zigul01 píše:Nevím kam to přesně napsat,ale sháním,nebo spíš chci vědět jak se jmenuje lada příručka a je to tam detailně rozepsané a obrázky detailně ukázané.
Ony jsou ty knihy vlastně tři
1. Jak na to, Lada (VAZ) 1200, 1300, 1500, 1600 (Marcus S. Daniels, Peter G. Strasman, Kopp)
2. Údržba a opravy automobilů Lada (ing. Vlastislav Tůma, SNTL, 1984)
3. Osobní automobily VAZ (B. V. Jeršov, M. A. Jurčenko, Nakladatelství sdružení „Vyšča škola”, 1985)
Kterou máš konkrétně na mysli? L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Laďuša »

Třaba do oddílu Manuály a schémata :D
Obrázková knížka je od Jurčenka, ale přesnej název tě takhle od boku nepovim.
ten má ode mě. L.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Dexter_EX
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 04, 2013 15:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Dexter_EX »

Mal by som dalšiu otázku - na 01tku rok vyroby 1977 - ktoré zásterky sú vyhovujúce?

Varianta A


Obrázek

Varianta B

Obrázek

Varianta C

taká istá ako Varianta A, avsak znaky niesu zrkadlovo otočené - ciže tie zásterky z Krče napr.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: 2101

Příspěvek od mayo456 »

originál od výroby sú tie prvé. druhé su nejaké náhrady.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Dexter_EX
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 04, 2013 15:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Dexter_EX »

dik za tip!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Hurikán »

Jenom malé upřesnění. Originál fabrické zástěrky jsou ty na prvním obrázku, ale ... na obou zástěrkách musí být znak stejně! Ta pravá (na fotce vlevo) je zmetek, neboť má špatně (zrcadlově) znak. Znaky mají být samozřejmě všude stejně, že... ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7265
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: 2101

Příspěvek od valda1971 »

Já bych Hurikána trochu (s dovolením :D ) opravil - ty první zástěrky sice připomínají ony originály, ale je to jakási druho/třeto výroba - už dle fotky je na ploše plno půchýřků a věřím, že jsou měké, nedržící tvar. No a obrácený znak je kuriozita :D
Přiznám se že ty druhé jsem nikdy neviděl.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: 2101

Příspěvek od mayo456 »

ono zase ani tie pôvodné nemaú kto vie akú kvalitu ale na druhej strane sú aspoň hladké :D
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“