kličky přilepené na sklo

Moderátor: Moderátoři

Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

dmatej píše:Zkusil bych Chemopren Extrém...

Chemoprén Extrém vydrží maximálně rok.Mám s ním víc než bohaté zkušenosti-lepil jsem s tím půlku auta-po roce všechno upadlo nebo se rozklížilo.Lepil jsem to znovu-opět,po cca 3/4 roku totéž.Tak jsem třeba mřížku ventilace na zadním slupku střechy natvrdo připatlal tmelem a drží mnohem lépe. :lol: Zkusil bych něco jiného,ačkoliv i dál lepím některé věci chemoprénem.Jestli ti to na rok stačí,pak není co řešit... :wink:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

no problem je, ze by to chcelo nieco co vyzera normalne aj z vonkajsej strany(cez sklo). Lebo zlte neforemne flaky od chemoprenu mi zrovna nejdu k farbe auta :wink:
Obojstranna lepiaca paska zase moc nevydrzi(za sklom na Slnku)...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Majo píše:no problem je, ze by to chcelo nieco co vyzera normalne aj z vonkajsej strany(cez sklo). Lebo zlte neforemne flaky od chemoprenu mi zrovna nejdu k farbe auta :wink:
Obojstranna lepiaca paska zase moc nevydrzi(za sklom na Slnku)...


neda se chemopren necim obarvit? :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Majo píše:no problem je, ze by to chcelo nieco co vyzera normalne aj z vonkajsej strany(cez sklo). Lebo zlte neforemne flaky od chemoprenu mi zrovna nejdu k farbe auta :wink:
Obojstranna lepiaca paska zase moc nevydrzi(za sklom na Slnku)...


No, sekundovka na tom není o moc líp.

Mě chemoprén drží pořád, zajímavý. Měli jsme tím obyč. Ch. lepený korkový dlaždice v baráku a to nedrželo, to je pravda. Tmel je jednoznačně lepší, ale lepit s ním něco na sklo asi není nejlepší nápad. Já Chemoporenem lepím hlavně plasty.

Na to sklo mě už napadá leda nějakej dvousložkovej Pattex, nebo co to bylo....
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
SalWador
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

klicky do oken

Příspěvek od SalWador »

Jojo, dvousložkové lepidlo je při lepení asi jediné řešení. Obyčejný PATTEX take nepomaha (vyzkouseno).
Kvalitně přilepit to dovedli jen Sověti. Ale i tak stačil zapalovač a klička odskočila.
Nejlepší volba jsou tedy ty kovové držáky.

Obrázek Obrázek
SalWador
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

No jasne, to je presne ono. Ale prilepeny to je hezci. :wink: Na jednom okynku mi to jeste drzi a na druhym mam prave tohle. Asi se to casem pokusim znova prilepit. Nebo zkusim sehnat novy okynko.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
stav
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 25, 2006 18:48
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

klička

Příspěvek od stav »

rozpoutal jsem debatu kvůli takové blbostičce/ důležité/ a teď ještě jeden námět pro kutily: zkusit nechat u sklenáře vyvrtat dirku, do těla kličky udělat dirku se závitem, sesadit dohromady tak, že by se klička přilepila na sklo, do díry se závitem aplikovat nějaké lepidlo taky a zajistit spec. svorníčkem / šroubkem/ , který by měl hlavu jenom jako kulatou podložku. Nebo nějaký high tech vypadající šroubek/ stejně lump, který se do auta chce dostat, tak se tam dostane a nebude se zdržovat nošením nářadí,/ samozř. by to mělo být z nějakého dost dobře povrchově upraveného materiálu. berte to prosím jenom jako nápad....
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klička

Příspěvek od Brandy »

stav píše:rozpoutal jsem debatu kvůli takové blbostičce/ důležité/ a teď ještě jeden námět pro kutily: zkusit nechat u sklenáře vyvrtat dirku, do těla kličky udělat dirku se závitem, sesadit dohromady tak, že by se klička přilepila na sklo, do díry se závitem aplikovat nějaké lepidlo taky a zajistit spec. svorníčkem / šroubkem/ , který by měl hlavu jenom jako kulatou podložku. Nebo nějaký high tech vypadající šroubek/ stejně lump, který se do auta chce dostat, tak se tam dostane a nebude se zdržovat nošením nářadí,/ samozř. by to mělo být z nějakého dost dobře povrchově upraveného materiálu. berte to prosím jenom jako nápad....

Myslim, ze navrtad dirku do skla na aute by se nepovedlo. To sklo je bezpecnostni. Je tam napeti, aby se to v pripade rozbiti rozpadlo na maly neostry kousicky. Takze kdyby se do toho zacalo vrtat, asi by nevydrzelo. Teoreticky by se misto skla dalo pouzit plexisklo, ale to by zas nevyhovovalo kvuli bezpecnosti. :roll:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Na dieru do vetracky som sa niekedy davno pytal par sklenarov, vsetci svorne odmietli :(
Roman
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Re: klička

Příspěvek od dmatej »

stav píše:rozpoutal jsem debatu kvůli takové blbostičce/ důležité/ a teď ještě jeden námět pro kutily: zkusit nechat u sklenáře vyvrtat dirku, do těla kličky udělat dirku se závitem, sesadit dohromady tak, že by se klička přilepila na sklo, do díry se závitem aplikovat nějaké lepidlo taky a zajistit spec. svorníčkem / šroubkem/ , který by měl hlavu jenom jako kulatou podložku. Nebo nějaký high tech vypadající šroubek/ stejně lump, který se do auta chce dostat, tak se tam dostane a nebude se zdržovat nošením nářadí,/ samozř. by to mělo být z nějakého dost dobře povrchově upraveného materiálu. berte to prosím jenom jako nápad....


Jednou jsem to tak měl - šroub byl obyč, ale měl zabroušenou hlavu. Pravda, taky jsem se divil, jak tam ten kdosi vyrobil dirku. :?:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

ja jsem tenkrat strčil do toho rohu hrebik,v te gume dole je takova odvodnovaci dira,a tam jsem ten hreb zasunul,byl cernej,a ani nebyl videt a navic to bezvadne drželo,a otevirat to slo taky,když to tam budete lepit,tak jenom draždite zlodeje,aby se vam tam dostal,dyt se to jenom nahreje cigaretou a klicka mizi na podlaze
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

no nejvíc se mi líbí ty kovový botičky...ale problém kde je sehnat..není to standardní díl Lada...co se týče lepení..tak už jsem zkusil snad všechny typy lepidel a hovno..nic nedrží a pokud jo tak jak na auto zasvítí sluníčko a teplota uvnitř se vyšplhá někde kolem 50C tak to stejně upadne..
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Chemopren mi zrovna odmítá udržet rozbitý nůžky (spadly mi na zem :-( ). Asi prubnu starej odlakovač na nehty, propisky to drží dobře (toluen je toluen :D )
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Tom
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 14, 2005 16:11

Příspěvek od Tom »

No zrovna mi upadla potvora. Nevíte kde se daj sehnat ty plechový držáky?
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Taky bych to docela potřeboval. Mám v tom okýnku píchlou kudlu a vypadá to dosti nevzhledně. Navíc chci nasávat lepší atmosféru s normálně otvíratelnym okýnkem.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“