LEDky

Moderátor: Moderátoři

Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Kamil Teplárek píše::salute: Tak jsem namontoval ty LEDky.Nebyl jsem ale moc nadšený.Myslel jsem,že když je tam dám,tak bude vystaráno.Ale ono to tak není.Bliká to moc rychle(dát odpor,ale jáký a kam??????).Zadní a brzdové jsou šupa.Přední halogeny 100/90W jako vedne.Jsem zvědav,kdy a co mi řeknou cajti.Jinak spokojenost 50/50%. :salute:
najjednoduchsie je hodit pod kapotu paralelne k tej blinkrovej ledke jednu 21W ziarovku, rovno aj s obijmkou, a ked budu cajti hubovat tak len urobis cvak-cvak a je to...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Aby to chodilo s povodnym prerusovacom, je treba dat k led- kovym ziarovkam paralelne odpor 8,2 az 10 ohmov na cca 20W,v GM elektronik a da kupit 8ohm na 20W. Alebo po dva 18ohmove na 10W, tiez ich ma GM.Druhe riesenie je, ze k nim zapojis paralelne povodne 21W ziarovky a schovas ich niekde pod kapotou :D
Roman
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Mal som na Tolede 100W H1, trochu"horeli" koncovky co sa nastrkuju na ziarovky.
Roman
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

kamile nechtěl bys to nějak zdokumentovat??,.. prosim.. :wink:
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Roman píše:Aby to chodilo s povodnym prerusovacom, je treba dat k led- kovym ziarovkam paralelne odpor 8,2 az 10 ohmov na cca 20W,v GM elektronik a da kupit 8ohm na 20W. Alebo po dva 18ohmove na 10W, tiez ich ma GM.Druhe riesenie je, ze k nim zapojis paralelne povodne 21W ziarovky a schovas ich niekde pod kapotou :D
Romane.Chápu dobře,že tam bude jeden centrální 8,2ohmu 20w někde u přerušovače?Nebo na každou zvlášť.Prosím vysvětlit (jsem asi nějak zaostalý) Žarovky se mi tam nechce dávat.Jestli to chápu blbě,nešlo by dát jeden centrální k přerušovači?
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Kamil Teplárek píše:
Roman píše:Aby to chodilo s povodnym prerusovacom, je treba dat k led- kovym ziarovkam paralelne odpor 8,2 az 10 ohmov na cca 20W,v GM elektronik a da kupit 8ohm na 20W. Alebo po dva 18ohmove na 10W, tiez ich ma GM.Druhe riesenie je, ze k nim zapojis paralelne povodne 21W ziarovky a schovas ich niekde pod kapotou :D
Romane.Chápu dobře,že tam bude jeden centrální 8,2ohmu 20w někde u přerušovače?Nebo na každou zvlášť.Prosím vysvětlit (jsem asi nějak zaostalý) Žarovky se mi tam nechce dávat.Jestli to chápu blbě,nešlo by dát jeden centrální k přerušovači?
nee, musis nahradit tu zataz ktoru robili tie 21W ziarovky.takze bud ich tam pridas alebo das namiesto kazdej odpor,ktory je podobny tomu co malo vlakno...inak ten prerusovac neodrbes, jedine ze ho vymenis za modernejsi typ...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Myso píše:
Kamil Teplárek píše:
Roman píše:Aby to chodilo s povodnym prerusovacom, je treba dat k led- kovym ziarovkam paralelne odpor 8,2 az 10 ohmov na cca 20W,v GM elektronik a da kupit 8ohm na 20W. Alebo po dva 18ohmove na 10W, tiez ich ma GM.Druhe riesenie je, ze k nim zapojis paralelne povodne 21W ziarovky a schovas ich niekde pod kapotou :D
Romane.Chápu dobře,že tam bude jeden centrální 8,2ohmu 20w někde u přerušovače?Nebo na každou zvlášť.Prosím vysvětlit (jsem asi nějak zaostalý) Žarovky se mi tam nechce dávat.Jestli to chápu blbě,nešlo by dát jeden centrální k přerušovači?
nee, musis nahradit tu zataz ktoru robili tie 21W ziarovky.takze bud ich tam pridas alebo das namiesto kazdej odpor,ktory je podobny tomu co malo vlakno...inak ten prerusovac neodrbes, jedine ze ho vymenis za modernejsi typ...
Myšo dík.Teď už to chápu. :prayer: :prayer: :prayer:
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

JO,to je jediné řešení a kdyby ses kouknul na všechny témata o ledkách, zmiňoval jsem tam přesně toto-bohužel ty ledky nezahřejí bimetal a tak to jede rychle jako saša-ten odpor musí být dimenzován na daný proud, nebo tam dát elektronický přerušovač-mám jednoduché schéma a budeš to mít na věčnost-než ho spálíš, tvé děti budou mít fousy až na zem. :lol: Tím přerušovačem se vyřeší všechny tvé problémy. Odpor na ten proud bude vcelku drsně topit. :cry:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

denis píše:JO,to je jediné řešení a kdyby ses kouknul na všechny témata o ledkách, zmiňoval jsem tam přesně toto-bohužel ty ledky nezahřejí bimetal a tak to jede rychle jako saša-ten odpor musí být dimenzován na daný proud, nebo tam dát elektronický přerušovač-mám jednoduché schéma a budeš to mít na věčnost-než ho spálíš, tvé děti budou mít fousy až na zem. :lol: Tím přerušovačem se vyřeší všechny tvé problémy. Odpor na ten proud bude vcelku drsně topit. :cry:
Tak mi ho pošli nebo udělej.Zaplatím ti ho :salute:
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Dobrá, domluvíme se. Mám to schéma v práci a aspoň si to zkusím i já-zatím vydrž se žárovkama. Zítra se ozvu. :wink:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

No, výjde to +- na 60kč tak to prubnu během týdne a dám ti vědět, jak se to osvědčilo. :wink:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

denis píše:No, výjde to +- na 60kč tak to prubnu během týdne a dám ti vědět, jak se to osvědčilo. :wink:
:D Budu velice rád.Když,tak dej vědět.Přijedu.
P.S. Když to bude fachčit,tak udělej i pro mně. :salute:
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Andrej-SR
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 02, 2006 21:15
Bydliště: Slovakia - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej-SR »

A co tak dat dve LED ziarovky do serie? Mohlo by to blikat normalne a hadam by to aj lepsie svietilo.
Mimochodom som videl v nejakom amaterskom radiu firma Jaromír Buček http://www.bucek.name/ predava LED s vyzar. uhlom 160°, priemer 10mm, svietivost podla farby, biela-12, zlta-6.5, cervena-6, zelena-12, modra7 candelov.
Akurat na tej stranke som to nenasiel, ale ani som to moc nehladal.
P.S. akurat cena uz neni taka ruzova. Zlta a cervena za 40. Biela, zelena a modra za 75kč.
Obrázek Obrázek
Dancul
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dancul »

Andrej-SR píše: Mimochodom som videl v nejakom amaterskom radiu firma Jaromír Buček http://www.bucek.name/ predava LED s vyzar. uhlom 160°, priemer 10mm, svietivost podla farby, biela-12, zlta-6.5, cervena-6, zelena-12, modra7 candelov.
Akurat na tej stranke som to nenasiel, ale ani som to moc nehladal.
P.S. akurat cena uz neni taka ruzova. Zlta a cervena za 40. Biela, zelena a modra za 75kč.
Kurna!!! Presne to som potreboval vediet!!! Svietivost a vyzarovaci uhol!!!
Taaaak.... a teraz sa moze zacat seriozny projekt diodovych svetiel.
:D
VDAKA
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Andrej-SR
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 02, 2006 21:15
Bydliště: Slovakia - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej-SR »

Mna napadlo to hodit do zadnych svetiel, ale vzhladom na ceny, a na to ze Samarka, o ktoru sa "staram" neni moja, tak este pockam.
Ale casom pride na vsetko.
Kazdopadne vela stastia.
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“