LEDky

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

LEDky

Příspěvek od Pavel04 »

Kdo experimentoval nebo experimentuje s LEDkama, ak sem se zkušenostma, uvažuju o nich.
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

No zdalo se mi ze Myso je pouzi do blinkru... Jinak to me taky zajima nez kupovat spes stribnou zarovku.Taky to min zere a pri spravnym zapojeni vydrzi navzdy.
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

:salute: Tak jsem si 11 prosince objednal LED žárovky (jak jsem psal v "hranatá řada".Do dnešního dne mi nepřišli.Jakmile mi přijdou,tak to hodím do Ládi a dám vědět jak to vypadá.Popřípadě tu hodím foto. :salute:
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
capodrak
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capodrak »

Ondro to co tad popisuješ se dá koupit jako LEDOžárovka je to draší jak normální žárovka ale prodává se to :wink: ..rači koupím jak bych to vyráběl s možností toho že si něco odpálím
Števo
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Števo »

Ja uz s LEDkami jazdim dost dlho. Akurat , len co teraz mi odpalilo jednu. Kupoval som take , kde som musel prerabat parkovacky na nove uchity, nieco take ako maju nove vozy. Rozdiel pri svetlach je nepoznatelny, jedine ak ich prepnes na parkovacky , tak vydno , ze svietia na bielo. Co klasika do zlta. Teraz tam mam klasiku a pri mojich HID ziarovkach kazia efekt. Predtym mi to svietilo na bielo uplne. Myslim , ked som sa pozrel na paraboli zpredu.
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

Je někdo kdo si udělal tišťáky? To by mě lákalo asi nejvíc... Kdyžtak sem hoďte fotku
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Myso se k tomu nehlasi tak ja to zdovolenim udelam zaneho.Toto je jeho vytvor...
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Hezké! Smekám.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Hezke to je,coz o to...Ale otazka jak to sviti.Podle toho tusim ze ty blinkry sviti (blikaji) zelene co?Myso napis k tomu neco clovece...
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Ondra 07 píše:Hezke to je,coz o to...Ale otazka jak to sviti.Podle toho tusim ze ty blinkry sviti (blikaji) zelene co?Myso napis k tomu neco clovece...
jeej diky za usetrenu robotu.
takze takto: blinkre svietia s parkovackami na zeleno, to je ta ziarovka s modrym kondomom v strede.je tam 4W, musim dat slabsiu, tak 2-3w, podla toho na jaky zazrak narazim :mrgreen:
ledky blikaju suprovo(a oranzovo), ale v malom uhle :( preto vymyslame upravu ako to ich svetlo odrazat naspat do paraboli aby sa rozsvietila ona...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Jako aby blikaly paraboly?To asi ne,nebylo by to pres rozcviceny svetla videt.Pokud chces u LED diod rozsirit uhel sviceni,mel jsem o tom doma celej clanek.Pamatuju si ze pomaha ze cely prebrousit brusnym papirem a zdrsnit povrch,sviti porad stejne,ale svetlo se vic lame a podoba se to zarovce.Nebo jeste ruzny uhly serezani te "cepicky" diody,dokonce i navrtani 3mm dirky primo do toho kloboucku atd...Da se s tim pekne vyhrat... Taky neco takovyho casem spacham... :wink:
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

To je přesně ono-zvětšit úhel ale je to vždy na úkor svítivosti. :wink: :(
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Ondra 07 píše:Jako aby blikaly paraboly?To asi ne,nebylo by to pres rozcviceny svetla videt.
tak to nechapem
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Myso píše:
Ondra 07 píše:Jako aby blikaly paraboly?To asi ne,nebylo by to pres rozcviceny svetla videt.
tak to nechapem
Myslel jsem hlavni paraboly svetel... Ty jsi asi myslel udelat pro blinkry maly paraboly a utocit ty led s zarovkou naopak aby se to odrazedlo...Nebo natocit ty led vis od sebe smerem do te paraboly...
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Dufam že na tych 6 lediek či koľko maš na každu zvlašt rezistor :)
Ono nie je najlepšie riešenie napajať to cez jeden rezistor.... LEdky maju tolerancie. Prud je dobre voliť podla katalogovych udajov. Ak je udaný max 20 mA tak troška menej 15-18mA. Samozrejme pri napäti 14V :)
Dobrym riešenim je použiť aj zenerku pre pripadne napätove špičky (hlavne pre biele a modre led.)
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“