Re: Radkova ( Čendova) desítka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od Teepee »

zelvotron píše:Nikdy bych nespolíhal a nenechal se nalákat na nějaký záruky vrácení peněz a podobný blbosti, co se zanedbá při koupi, tak už se pak jen velice těžko (nebo vůbec) dohání. Nicméně je fakt, že ten Vašut patří v tý bídě českých bazarů ještě k tomu solidnějšímu.
Myslíš, že se spíš domluvíš s nějakým protřelým překupníkem na inzerát, nebo s autobazarem, který garantuje něco smlouvou a certifikátem? Kupoval jsi auto ve Štěpánkovi, nebo zkoušel jsi tam roli zákazníka?
Já jsem ve Štěpánkovi zažil slušné jednání, žádný přemlouvání, odmlouvání, lhaní. Na auto mě nechali čučet asi 2 nebo 3 hodiny, zkušební jízda, nabídka ať si přivedu svého servisního technika, nabídli mi možnost kontroly v "mém" servisu = diagnostiku. Auto na rampu a prohlídka zespodu je samozřejmostí. Auto vyčištěné jak jsem to nikdy nikde neviděl a jen tam čeká, až někdo přijde a začne na něm hledat chyby a ty chyby porovnávat se svým zájmem a nastavenou kupní cenou. Stav tachometru tehdy nijak neprosazovali, krčili rameny a nechali zcela na mě abych usoudil, jestli je, nebo není stočený. Neprodejný šunt vezmou na protiúčet, pokud tedy má v dokladech pořádek a ne chybný kód motoru (a budiž jim to ke cti, i když v tu chvíli to pro mě znamenalo prodělaných 5 000Kč a nutnost zbavit se ho sám).
Koupil jsem auto, ukázal ho velmi kritickému kamarádovi a buď ze slušnosti a nebo opravdu také jako já nic na tom autě nenašel, neřekl nic. Za 14 dní mi volal, jestli bych s ním ke Štěpánkovi nejel pro auto, aby uplatnil (a já taky) možnost výhody, když jim přivedu zákazníka. Dodal, že projel snad všechny bazary od Prahy po Beroun a Štěpánek mu přišel nejlepší.

Souhlasím, auto z bazaru bych si nikdy nekoupil, a od soukromého majitele už vůbec ne. Na nové nemám a přijde mi to škoda peněz. Proto volím vždy ojeté. A kam pro něj jít?
Pokud se mi nenabídne něco od solidního kamaráda, půjdu zase ke Štěpánkovi, tam jim vrátím Peugeota, něco si doplatím a uvidím, třeba se podruhé opravdu spálím.
A jestli se někdo diví, že v autobazaru chtějí prodat auto, tak možná překvapím, ale jejich existence na tom stojí.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od vodis »

S rodiči jsem byl když sháněli auto taky u Štěpánka. Jednání úplně v pohodě, žádné nucení a trpělivost, nelze nic vytknout. Nakonec jsme sice u nich nekoupili, ale pohlo nám to ve výběru a auto jsme si sami dovezli z Německa z bazaru u autorizovaného prodejce.
Nakonec bych chtěl napsat zkušenost ze zkušebních jízd. U Štěpánka se svezete v doprovodu prodejce, což je i tak fajn. V Německu nám ale auto na hodinu půjčili, at se svezeme kam chceme. Jen bylo třeba dát ofotit občanku a řidičák, vypsali knížečku k manipulačním značkám a za 10 minut jsme mohli jet.
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od zelvotron »

Teepee, nějakou zkušenost s nimi mám, nerezporuju tvojí pozitivní zkušenost, vždyť jsem i psal, že patří k tomu solidnějšímu, i když nějaký výtky bych k nim měl. Jenom říkám, že všechny tyhle certifikáty a záruky jsou sice pěkný, nechcizpochybňovat, jak by to dopadlo, kdyby opravdu přišlo na věc, ale jedna věc je jistá, rozhodně bych na to nespoléhal a vždy je třeba před koupí všechno pořádně prověřit (úměrně ceně). Více v SZ.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Teepee »

radek mb píše:Napsal: 28 zář 2010, o 16:35
smolná křižovatka...
Obrázek
Vinec 28.9.2010 povodeň 005.jpg
Tak jsem si vzpoměl, že mi cestou ze srazu přišlo toto místo povědomé, pohledal jsem fotku, hodil jsem Vinec do mapy a opravdu to bylo ono. :rolleyes:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od radek mb »

Ale bez vody je to takové průjezdnější :))))
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od tavri »

za sucha to vypadá takhle :-P
Přílohy
vinec.jpg
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od radek mb »

Jé, kde ses tam ocitnul?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od tavri »

Jel jsem z Varů domů, vzal to přes Vinec a vzpomněl na forum.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od Laďuša »

Včera, když Klatovy zasáhla solidní bouřka a průtrž, tak jsem si na tuto téma tak ňák vzpomněl. :) Když u nás hodně zaprší, tak se občas stane, že to poněkud zaplaví silnici na Plzeň. Včera se tam evidentně asi něco stalo, neb provoz tam zrovna plynulej ňákou chvíli nebyl a ňákej kamion tamocaď vytahoval na laně auto čumákem nazpátek. Tak by mě zajímalo, jestli mu odešla elektrika a nebo si drobet nasálo :lol: Poněvadž když ho uklidili na parkoviště, tak rázem provoz začal fungovat.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od radek mb »

Aby to tady úplně neseschlo, tak při focení mé 2106 jsem nemohl opomenout ani svou bývalou věrnou družku desítku. Nějaké to foto, pak přidám odkaz, kdyby chtěl někdo vidět více.
Odkaz zde: http://radekmb.rajce.idnes.cz/Katka_Lada_2106
Přílohy
DSC_5606-6.jpg
DSC_5602.JPG
DSC_5591-3.jpg
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od plavec »

Radku, to je dokonalost sama . Stojim s otevřenou pusou. :shock: :D
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od Raduz »

Super foto :thumbleft:, některé foto velice úsměvné, když si člověk přimyslí co by ještě mohlo z blondýny vypadnout za slova... :lol:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od radek mb »

No, čas běží a zub času a neúdržba se musí notně projevit. Desítka toho za zimu moc nenajezdila. Pokud brácha chtěl s ní jezdit i nadále, bylo třeba vykonat velký servis. Od Tavriho jsem získal nové brzdové kotouče a přední tlumiče ze Samary. Sám bych na to množství závad a jejich oprav neměl sil, tak jsem zavolal panu N. a auto bylo odvezeno do Sadské.
Čili proběhla výměna: střední část výfuku, přední brzdové kotouče, destičky, přední tlumiče, zadní prasátka, zadní obložení, lanovod ruční brzdy, brzdová kapalina+geometrie přední nápravy.
Po této ozdravné kůře se auto vymanilo z vrakoidního stavu. Nedalo mi to, abych se v něm po dlouhé době nesvezl. Je to, jako když si obujete staré boty: prostě vám padnou. Zalila mě vlna nostalgie a zároveň vzteku sama na sebe, že jsem Laděnu neprozřetelně vyměnil za Oktávku. Nejradši bych sám sobě nakopal prdel. Desítka má rozhodně pohodlnější sedadla, jede moc pěkně, je tišší. Ani spotřeba TDi to nezachrání, protože při 130 km/h to žere stejně. Zkrátka se musím otevřeně přiznat, že prodeje desítky a její výměně za Oktávku velice lituju. Bylo lepší nasypat do Laděny pár tisíc, než koupit za 110 tisíc Oktávku s nejasnou historií a stočenými kilometry. I pan N. byl velice překvapen, jak pěkně to jede, vzhledem k tomu, že to je stará 1,5 8V.
Jinak musím pochválit pana N., s jeho přístupem jsem jako vždy spokojen.
P.S. Aby padly dohady o možné záměně předních tlumičů ze Samary a desítky. Samarácké, ačkoliv mají jiné úchyty, tam pasují a namontovat jdou, jen předek se zvedne asi o 4 cm, což není úplně na škodu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od plavec »

Radku to jsi ale nemohl předtím nemohl vědět, jestli ta oktávka bude taková nebo maková anebo jestli jsi měl radši zainvestovat do Laděny. Takže proč si chceš hned nakopat prdel ? To je všechno kdyby. Kdybych já věděl, proč se mě obě sraly, taky bych je nechal asi opravit a neházel je ze skály. Občas na ně vzpomenu, né že né. Třeba když jsem nucen předjíždět s tou mojí kraksnou, tak mi chybí o trochu víc výkonu, byť jen toho co měla lada.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Radkova ( bývalá) desítka

Příspěvek od tavri »

radek mb píše:P.S. Aby padly dohady o možné záměně předních tlumičů ze Samary a desítky. Samarácké, ačkoliv mají jiné úchyty, tam pasují a namontovat jdou, jen předek se zvedne asi o 4 cm, což není úplně na škodu.
No vida, velký otazník po letech rozluštěn :-) Jsem rád, že to dobře dopadlo a nevyšlo vniveč.
Zadní tlumiče, ač zánovní, padly za oběť při demontáži kostek. Jeden musel být vyhřán autogenem, tzn. silentblok v háji a na druhém se nalomilo oko ve sváru, když jsme to převrátili na bok. Tlumiče jsou venku, ale nejspíš pojedou do hutí.

Já jsem udělal opak, koupil znovu Ladu, na chlup stejnou. Tak nějak jsem všechny blbiny vychytal, v podstatě jen spotřeba je vyšší a zbytek je ok. Ještě ten lak pořešit.
To auto je zatraceně stejný, nemá mě čím překvapit, ale mám ho rád :-)
Chtělo to nějakou změnu, aspoň hatch nebo kombi.
Lidi v mém jsou úplně konsternovaní, proč jsem koupil zase Ladu.
Otázky typu: Ono to má technickou? Kde to kupujete?
Dodge Avenger 2.0 VVT
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“