Utržené štefty ramen - držák tlumiče + štefty stabilizátoru

Moderátor: Moderátoři

Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

ale cena neni kolem 300 za kus
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

A ty zesílený seženu na Koněvce?
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Ja som ich kupoval u Vasenkova ale aj aj na UA som videl tie zosilnene :P
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Někteří kupovali zesílené rameno i v Bělehradu. :P
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

otázka zní jestli zesílené rameno je opravdu zesílene... :mrgreen:
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Co mi nepredaju bud zaprasene zaolejovane a balene v ruskom mastnom papiery ..tomu neverim :D rameno som kupoval nove vyzeralo bytelne.... nieje snim problem.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Little Red Riding Hood píše:otázka zní jestli zesílené rameno je opravdu zesílene... :mrgreen:
To je dobrá otázka, mě to také přišlo nic moc, zejména ty srandovní čepy co na něm byly. Každopádně ta modrá barva určitě něco vydrží oproti běžnému černidlu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Aha tak ono je to zesíleno barvou, tak to potom jo 8)
Přeci jen budu raději věřit remenům z roku 1972 v mojí 2101, vypadají dostatečně pevně. Oproti těm co mám ve 21044 r.96 jsou výrazně fortelnější ! :wink:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Drobek81 píše:to mi připomnělo, že jezdím bez jednoho šroubu co drží tlumič...ale drží v poho i na tom jednom tagže pohodička. Těma dvouma šroubama je to stejně předimenzované 8)
ehm...tak jeden sroub to sice chvili udrzel, nicmene vcera to nejak nedal(kdyz se neco ma podelat, stane se tak v nejnevhodnejsi dobu)...ustrelil a po prdeli. Rozhodl sem se to opravit hned bo tlumice mam nove a nerad bych to nejak znicil. Resil sem to tak, ze sem rameno sundal, odrizl vsechny srouby(i na stabilizator-i kdyz byly v poradku), vyvrtal diry, udelal zavity M8, zasrouboval urizle srouby(zavitovou cast bez hlavicky) tak, aby zustalo misto pro svar zevnitr(zasroubovane o cca 1mm niz), zavaril, obrousil a drzi to dobre...Obrousit jdou v pohode, mala flexa tam dosahne.
Přílohy
Spodni_rameno_srouby.JPG
Spodni_rameno_srouby_1.JPG
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Já sem ukroutil jen jeden šteft, co drží tlumič. Vzal sem desítku závitník a vytočil tam závit a našrouboval šroub stejně jako Drobek, ale bez sváření. Zatim to drží dva roky Bilstein B6 sport. Ťuk, ťuk.
VAZ 1800kk na prvočinitele
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel V. »

Nebudu dlat nový vláknisko.....

Na STK mi zjistili smrtelně raněný horní čep na nápravě jak v předu jak na to?Rady a triky prosím. Pány prosím o shovívavost jsem manuálně běžně zručný a jedná se o VETERÁNA tudíž budeme opravovat. :P
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Přijeď, vyměníme, je to akce na deset minut. Pokud ten čep nebude zarvanej v úchytu náboje kola. To je pak strašná věc. Pokud to chceš patlat sám, tak sundáš kolo, povolíš tři šrouby co drží čep k rameni, povolíš velkou matku, co drží čep na opačný straně a vyrazíš ho ven. Nový zandáš, utáhneš a je to ok. Hlavně kup nějakou kvalitu, aby měly maznice, ne ty co jsou v tý hmotě zalitý. Vrzaj a mám s nima blbý zkušenosti.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Jak psal Jelen. Pouze bych upřesnil, že je při tomto úkonu nutné auto zvednout za spodní rameno, nebo jej alespoň podepřít stabilním špalkem.

Čep kup opravdu nějaký kvalitní. Nejlépe Lemforder nebo Moog. Ani jedny ale mazničky nemají. Po pravdě ani nevím o tom, že by nějaké dnešní kvalitní horní čepy mazničky měly. :scratch:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Na mazničky se již nehraje, dej tam to co píše Tajfun, klidně můžeš použít i Fenoxy, ale jen ty co vypadají jako Lemfordery. Na sedmě mám přes dva roky na jedné straně Fenoxy, na druhé Moogy a naprosto v pohodě. Dokonce i na kombajnu mám horní svisláky Moog, jak jsem zjistil minulý týden :mrgreen: , ale ty jsem tam nedával já.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Fenox nějak moc nedoporučuju. Moogy a nebo Lemfordery jsou dobrý ;)

Jen dodám, že já to za rameno nezvedal. V dolní poloze drží spodní rameno tlumič, takže to jde vyndat i tak, navíc je nad ramenem víc místa. Ovšem při zpětné montáži je dobré si přizvednout spodní rameno heverem, aby jsi nezápasil s nandánim čepu do horního ramena.

p.s.: když už to budeš dělat, tak to udělej pořádně a vyměň čepy všechny. Vyplatí se to, hlavně tam dát kvalitu, člověk má pak od toho pokoj na dlouho.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“