Pár problémov s Nivou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek od Slimm »

Díky za radu, funkci hledat jsem použil, ale zřejmě nesprávně zadal podmínky :D Jinak , skuknu a uvidím, díky moc. Budu tu teď zřejmě častější návštěvník. :D
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek od Slimm »

Tak jsem dopadl jako hubkař. Nivka už je v servisu, bo mi najednou přestala táhnout, budíky šly na nulu, zabliklo Check engine a zasmrděla elektrika. Domů už jsem nedojel :( . Tak uvidím, co se hezkého dozvím.
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Slimm píše:bo mi najednou přestala táhnout, budíky šly na nulu, zabliklo Check engine a zasmrděla elektrika.
Zkrat alternátoru :( ... asi. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek od Slimm »

Je to možné, mám to u nás v servisu, majitel sice nemá diagnostiku primo na 21214, ale sam ma Nivku taky. Tak snad, Bývalý majitel měnil chvíli před prodejem altik, tak možná chyba v rukou :D . Už jsem s ním dohodnutý, že opravu buď zaplatí, nebo auto vezme zpět, což bych zase ne moc rád, bo Nivku jsem sháněl přes půl roku.
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek od Slimm »

Takže ortel vyřčen - zkrat altíku, tudíž výměna, kontrola elektriky a snad nadále v pohodě :D
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek od Slimm »

A už jsem tu zase. Včera mi najednou pod autem lehce ruplo, a auto přestalo jet. Motor běží, řadit jde, ale po puštění spojkového pedálu lehce chrčí pod podlahou a nerozjede se. Zkouším , co se dá a zjišťuju, že když dám malou přední řadící páku do přední polohy, auto se normálně rozjede. Přitom se na palubce rozsvítí oranžová kontrolka. Jelikož jsem totální laik, co se týká 4x4, tak se ptám. Ta levá přední (nejmenší) řadící páka ja uzávěrka nebo redukce? A co se s autíčkem stalo, když na zadní polohu této páky nejede? Za případné odpovědi a rady předem děkuji. A fuknci hledání jsem sice použil, ale jelikož ani vlastně nevím, na co se přesně ptám, tak jsem zatím žádnou odpověď nenašel. :-(
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael 4x4 »

netočí ti zadok.
tá malá páka je uzavierka, ked ju zapneš (rozsvieti sa oranžový symbol) ideš len na predok, lebo zadok ti teraz stojí, kvôli poruche. Tipol by som kardanový kríž alebo dif, ale to nech posúdia skúsenejší.
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek od Slimm »

Diky, i kdyz jsi me nepotesil. Tak diferak, bo kardan toci :evil:
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Ako nivy osobne nepoznam, ale kludne moze mat "odpojeny" predok a vsetka hnacia sila sa prenasa prave tam, preto auto stoji...po uvedeni uzavierky do cinnosti to ide na zadok.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Příspěvek od jiri.k »

Michael 4x4 píše:netočí ti zadok.
tá malá páka je uzavierka, ked ju zapneš (rozsvieti sa oranžový symbol) ideš len na predok, lebo zadok ti teraz stojí, kvôli poruche. Tipol by som kardanový kríž alebo dif, ale to nech posúdia skúsenejší.
To jen zkousis pozornost jinych ctenaru. Niva je fulltime 4x4. Takze porucha muze byt i na predku a jede se jen na zadek. Presne se to da stanovit az nekdo pod auto vleze. Hledani poruch 3x nazdar!nazdar!nazdar!
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Zkus zařadit rychlost, zvedni heverem jedno kolo do vzduchu, rukama s ním zkus otočit a pozoruj jestli se točí i kardan. Toto zkus postupně u všech kol. Pokud se některé otáčí tak máš na tom kole utrženou poloosu. Pokud se při otáčení kolem kardan točí tak je problém v přídavné převodovce.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Michael 4x4
Příspěvky: 676
Registrován: pon říj 31, 2005 16:39
Bydliště: Michalovce / Palín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael 4x4 »

Ach jaj, ja viem že sériová niva je fulltime 4x4 :wink:

Vychádzam z toho, že pri odomknutom medzidife sa hnacia sila prenáša ľahšou cestou. Tak je?
"po puštění spojkového pedálu lehce chrčí pod podlahou" Čo má chrčať na puknetej poloosy? Ako nepoznám správanie puknutej poloosy, ešte sa mi to nestalo, ale čo môže chrčať na prasknutej "tyčke"? Teoreticky homoklb.
Tak z toho mi najviac pasuje v háji niektorý dif. Medzinápravový dif asi nie, kedže mu točí kardan. Ale netvrdím že to tak musí byť.

súhlasím s Corym, že to môže byť aj predok, uvažoval som podľa svojej, a neuvedomil som si že ja mám prerábku. tak sry.

Ešte tak na okraj, nepasuje mi toto: "malou přední řadící páku do přední polohy, auto se normálně rozjede. Přitom se na palubce rozsvítí oranžová kontrolka." Ak prednou polohou myslel polohu bližšie k palubovke, tak podľa mňa v tej polohe by mal práveže medzidif byť odomknutý. Ale zas kontrolka signalizuje uzamknutý....tak teraz neviem čo si o tom myslieť.
LADA NIVA 4X4 /4x2 1.7i LPG od 28.08.2008
--------------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od veliz »

Slimm píše:Včera mi najednou pod autem lehce ruplo, a auto přestalo jet. Motor běží, řadit jde, ale po puštění spojkového pedálu lehce chrčí pod podlahou a nerozjede se. Zkouším , co se dá a zjišťuju, že když dám malou přední řadící páku do přední polohy, auto se normálně rozjede. Přitom se na palubce rozsvítí oranžová kontrolka.
Zkus zařadit uzávěrku (kontrolka svítí) a na nezpevněném povrchu vyzkoušej, která kola ti hrabou. Pak se zaměř na nápravu, která nehrabe. Další postup jak radí L. Ondrůch.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Slimm
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 19:41
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek od Slimm »

Tak jestli je uzavěrka s pákou směrem k palubovce, tedy dopředu, odemčná nebo uzamčeně, podle kontrolky uzamčená. A jinak , různými postupy směrem pokus - omyl jsem došel k závěru, že odešel vnitřek náboje předního kola, pokud se nemýlím měl by to být "homokloub", neboť při otevřené uzávěrce točí přední kardan a obě polosy, které jdou samozřejmě proti sobě. Tedy problém je přední náprava, protože hnací síla jde cestou nejmenšího odporu. Takže jsem zvednul na hever levé přední - otáčí se přes diferák až po pravou poloosu. Zvednul jsem pravé přední a točí se jen kolo, poloosa stojí. Odkryl jsem manžetu a našel poloosu "vyběhlou" z vnitřku kola. Takže teď už jen zjistit, jak přesně se jmenuje to co sháním a začít shánět na výměnu . :oops:
Jsem magor do papírových modelů Formule 1, MMORPG World of warcraft a Lada Niva, ne nutně v tomto pořadí :-)))))
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Je to toto:
http://www.lada-dily.cz/produkty/detail ... 20109.html

Zkus ten svůj vyfotit ať víme jestli praskl nebo se jenom vyšroubovala matice. Hlavně s tím nejezdi, protože ti momentálně celé kolo drží na místě pouze třmen brzdy a může to kdykoliv uletět.
VAZ 1117
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“