Po zohriati nemaze :(

Moderátor: Moderátoři

vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

pokud rovnou matička či šroubek někde po montáži zapomětlivým mechanikem nechybí, tak neutažená matička či šroubek je hned následující v pořadí. A co jich někdy některým i zbyde! :wink:
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

To je napad dotahovat domcek znova :D ..a najlepsie po nastaveni ventilov...to potom musis nastavovat znova :(
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Dusan, udělal jsem kravinu? Co jsem uděla špatně a proč? Rád se přiučím.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Když se zamyslíš, tak Ti to určitě dojde. :) Utažením domečku vačky změníš její polohu. Obzvlášť pak v případě, kdy byl jeden šroub téměř nedotažený. Kdybys porovnal vůle na všech ventilech před dotažením domečku a po dotažení, tak bys určitě zjistil, že se vůle na některých ventilech změnila. ;) Asi ne nějak tragicky, ale v každém případě bych doporučil si do střednědnědobého pracovního výhledu naplánovat kontrolu ventilové vůle. Lepší, než následně řešit podpálený ventil.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No to jistě, vůli tím roz drbu, ale čekal jsme nějakou hlubší myšlenku. Nebo třeba návrh, domek povolit a utáhout přesně podle postupu... Toto ale neumím vyhodnotit.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

MartasBrno píše:čekal jsme nějakou hlubší myšlenku. Nebo třeba návrh, domek povolit a utáhout přesně podle postupu...
Obávám se, že hlubokého myšlení v této denní (vlastně spíše noční :D ) hodině již nejsem schopen. :lol: :lol:

Zase to nedramatizuj. :) Zkusils dotažení šroubů a pokud jsem správně pochopil, byly všechny utaženy správně, až na jeden, který jsi dotáhnul. Dál to neřeš. Pouze někdy výhledově pro klid duše překontroluj vůle. Punkt.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

OK, tak to beru ;-) To je lidský. :)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Zachovej paniku . Jeden uvolněný šroub na vačici pokud není na kraji nic nespůsobí .Dosedací plochy jsou přesně obrobeny a domeček vačice je dost pevný . Tudíš není možnost aby ovlivnil ventilovou vůli . Na modré 06 mi jeden šroub chybí ůplně neboť na hlavě kterou jsem použil při opravě byl jeden šteft ukroucen a nemněl jsem čas to řešit . Byl to asi v druhé řadě od kola .
Je zajímavé že problémy s mazáním se "zde" vyskytují a to i u motorů s poměrně málo km. Na mé 02 i 043 s tlakem mazání nebyl za celou dobu jediný problém i po (02 490 000 km)
a 043 430 000 km .
Jen jeho spotřeba u 02 již byla značná 1-1.2L/100km !
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“