Motor nejde nastartovat

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jedno relé je k ventilátoru chladiče, jedno k čerpadlu paliva a třetí asi zapalování, už přesně nevím. U každýho relé je ještě pojistka.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

zelvotron píše:Jedno relé je k ventilátoru chladiče
To je to první od motoru
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
usirew
Příspěvky: 87
Registrován: sob bře 05, 2011 12:55
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od usirew »

Tak já se taky musím přidat do party, ta moja taky nestartuje. Normálně jsem přijel, zaparkoval před barákem na sidlišti. Vda dny na ni sněžilo a potom potřebuju někam jet a nenaskočí. Startér točí, imobilirér snad funkční. Před otočením klíče slyším bzučení i cvaknutí. Mám 112 1.5 67kw r.v.2002. Právě se mi rozsvítila rezerva něž jsem s tím zaparkoval. Minulou zimu jsem tento problém neměl. Když jsem to nechal točit 2x asi 5-6sekund a vylezl trochu se kouřilo od výfuku. Rád bych mezi svátky vyjel na chatu tak snad tomu pomůže malé oteplnení, jinak jsem v brndě. Mám k tomu servisní knihu a takový sešit od předchodích 2 mjitelů kde je psaný kdy se co měnilo a opravovalo. Případně to tady můžů potom doplnit. JInak já jsem bezradný :-(
Kdo se v tom má vyznat o_O
usirew
Příspěvky: 87
Registrován: sob bře 05, 2011 12:55
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od usirew »

Takže po výměně svíček a chcilce přemlouvání lada naskošila, ujel jsem kilák a potom zastavil a zjistil že mi teče nějaká kapalina pod motor. Podívám se tedy blíž a nejspíš mi rupla nějaká voda z chladiče nevím kde přesně ale všechna voda z nádržky byla za chvilku pryč....snad někda nazamrzla hadice. Potom po druhém startu naskočila kontrolka hladiny oleje a po nahlednutí k filtru oleje jsem uvyděl potok oleje tekoucího ze spoje který je nad filtrem. Potom nechal motor v klidu a měřil hladinu, no a na tyčce ani ň snad jen na špičce...takže se přesouvám do PORUCH, pŕotože první zimní dny ustědřili moemu Láďovi kruté K.O.
Kdo se v tom má vyznat o_O
Uživatelský avatar
csfousek
Příspěvky: 593
Registrován: úte dub 22, 2008 09:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od csfousek »

Zdravím viděl jsem tě u nás na autobusaku jak tam stojíš mám kolegu ktery by se ti na to podival ma i diagnostiku tak jestli budeš chtít tak se ozvi tel. 604507317.
Lada 2105 r.v. 1985
Lada 21044 1700i r.v.1996
Lada 112 1.6 16V r.v. 2006
Lada Vesta 1.6 16V r.v.2018


LADA-Krása a elegance,volnost a svoboda,odolnost a vytrvalost.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od JmJ »

usirew píše:Takže po výměně svíček a chcilce přemlouvání lada naskošila, ujel jsem kilák a potom zastavil a zjistil že mi teče nějaká kapalina pod motor. Podívám se tedy blíž a nejspíš mi rupla nějaká voda z chladiče nevím kde přesně ale všechna voda z nádržky byla za chvilku pryč....snad někda nazamrzla hadice. Potom po druhém startu naskočila kontrolka hladiny oleje a po nahlednutí k filtru oleje jsem uvyděl potok oleje tekoucího ze spoje který je nad filtrem. Potom nechal motor v klidu a měřil hladinu, no a na tyčce ani ň snad jen na špičce...takže se přesouvám do PORUCH, pŕotože první zimní dny ustědřili moemu Láďovi kruté K.O.

jsi si jist, ze nemrznouci kapalina byla nemrznouci?
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od zelvotron »

No ... tak nějak bych to taky viděl...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
usirew
Příspěvky: 87
Registrován: sob bře 05, 2011 12:55
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od usirew »

Je jsité že nebyla.....v nádobce byl led. Jaké jsou možné následky??
Kdo se v tom má vyznat o_O
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od JmJ »

usirew píše:Je jsité že nebyla.....v nádobce byl led. Jaké jsou možné následky??
vytlacena mraz pojistka z bloku. tama ti asi chcije ten olej. snad to bude jedina vec. ty mraz pojistky jsou tam snad dve, nevim jiste.
VAZ 2104 1.3 1989
usirew
Příspěvky: 87
Registrován: sob bře 05, 2011 12:55
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od usirew »

ten olej jde z takové trubky co je nad olejovým filtrem, nejspíš přes vadné těsnění. A ty pojistky, co jako s nimi teď?
Mám fotku toho tekoucího oleje
Kdo se v tom má vyznat o_O
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od JmJ »

usirew píše:ten olej jde z takové trubky co je nad olejovým filtrem, nejspíš přes vadné těsnění. A ty pojistky, co jako s nimi teď?
Mám fotku toho tekoucího oleje
tak z tech mraz pojistek by rozhodne olej tec jen tak nemel, to byla samozrejme blbost :-)

dej fotky a uvidi se. mraz pojistky se daji nalisovat nove.
VAZ 2104 1.3 1989
usirew
Příspěvky: 87
Registrován: sob bře 05, 2011 12:55
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od usirew »

A kvůli těm pojistkám se vypustila chladící kapalina, když teda potom roztála?
Přílohy
Tam jak je to těsnění, tak tam to proudilo jako z žíly
Tam jak je to těsnění, tak tam to proudilo jako z žíly
Kdo se v tom má vyznat o_O
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od JmJ »

No, to nebude olejova trubka, to bude trubka s chladici kapalinou od vodni pumpy. Takze oddelat a pretesnit.
VAZ 2104 1.3 1989
usirew
Příspěvky: 87
Registrován: sob bře 05, 2011 12:55
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od usirew »

Jo ale ten olej se ztrácí kam. Určitě to bude ta chladící kapalina, teď mi došlo že takovou hnědavou barvu určitě muj starý olej mít nemohl :-)
Naposledy upravil(a) usirew dne sob pro 31, 2011 20:38, celkem upraveno 1 x.
Kdo se v tom má vyznat o_O
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Motor nejde nastartovat

Příspěvek od Petr HC »

usirew píše:Jo ale ten olej se stácí kam. Určitě to bude ta chladící kapalina, teď mi došlo že takovou hnědavou barvu určitě muj starý olej mít nemohl :-)
Stará ruská chladící kapalina může mít nahnědlou barvu, ale pokud to je pravda, je to ten lepší případ. Pokud je to opravdu olej (a vidím to v místě hlavního olejového kanálu), pak je "trhlý" blok a to je prů..r. Lituji, že zrovna dnes Ti musím nastínit hororovou situaci. Kdyby v té chladící kapalině bylo jen trochu fridexu, zrosolovatěla by, možná by vytlačila mrázpojistky, ale netrhala by. Tak Ti přeji, ať se mýlím.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“