Ostřikovače světel

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Džuzy
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:05
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Ostřikovače světel

Příspěvek od Džuzy »

ahoj je tu nekdo kdo mel nebo ma stejny problem jako ja kdyz zapojimmotorek ostrikovace svetel tak jak vlastne ostriknu svetla tak mi samospadem vytece vsechna voda z nadobky ostrikovacu ma s tim nekdo skusenosti? prosimvas poradte :lol: :(
Dobi
Příspěvky: 127
Registrován: ned led 01, 2006 18:39
Bydliště: Sezimovo Ústí

Příspěvek od Dobi »

To je fakt zajímavý. Je jasný, že ústí trysek na světlech je níž, než hladina v nádobce, no a tak to může vytéct samospádem. Nevím, jestli tam náhodou není nějaký zpětný ventil, ale co je potřeba, to je - zrušit vodní sloupec před výstupem vody z nádobky. Jako jednoduchý, možná až primitivní řešení bych viděl, zapíchnout do hadičky těsně před výstupem z nádobky kousek injekční jehly, viděl bych tak " zelenou" nebo "žlutou". To je průměr tuším kolem 0,7 mm teď to nevím přesně. V hadičce sice bude malá dírka a voda při spuštění čerpadla maličko tou jehlou poteče - do nádobky -, ale když se čerpadlo zastaví, tak si to cucne vzduch a vodní sloupec spadne zpět k hladině a bude pokoj. Třeba to je blbost. Třeba je tam fakt nějakej vykoumanej udělátor, o kterým nevíme. :roll: :?:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6514
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Spravne mirena dira resi popsany porblem :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Je to sice poněkud primitivní řešení - leč účinné (řečeno slovy Miloše Kopeckého ve filmu Adéla ještě nevečeřela :D :D )
Běžně je v systému motorek - tryska vřazen zpětný ventil.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Dobi
Příspěvky: 127
Registrován: ned led 01, 2006 18:39
Bydliště: Sezimovo Ústí

Příspěvek od Dobi »

Ad Luděk: mě to taky napadlo, tenhle zázrak mám u své "nové" 053 taky, ale zatím se to chová " oploceně" a nic neteče, ale kdo ví. Jediné, co teče, je vodní pumpa, ale to je o něčem jiném. Kde je ten zpětný ventil? Je dobré to vědet předem. Díky. J.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Dobi píše:Kde je ten zpětný ventil?
Jak jsem psal v předchozím příspěvku: někde mezi výstupem vody z motorku ostřikovače a tryskama na ramíncích stěračů světel. L.
PS: já sám ho mám (dodatečně) vřazen ještě před rozdvojovací "téčko".
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Na hadičce vedoucí od čerpadla
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Luděk Ondrůch píše:Na hadičce vedoucí od čerpadla
Ano - vcelku podstatná záležitost mezi motorkem a tryskou - hadička :idea: - a já to neřek :oops: . L.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ta dírka je asi nejvhodnější, nejlépe jich tam pomocí té jehly udělat víc, neb mají tendenci se zatáhnout. Párkrát jsem si již u této činnosti propíchl prstík, takže pozor. Jehlu tam nechávám píchlou jako zajištění a tu a tam s její pomocí obnovuji dírečky. Ten ventil někde prodávají?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Dobi
Příspěvky: 127
Registrován: ned led 01, 2006 18:39
Bydliště: Sezimovo Ústí

Příspěvek od Dobi »

To Koko Loko: Tu jehlu, resp. kousek, tak do 1cm a ještě plynule ohnout do U ( třeba, ale vlastně to není podmínkou ) bych nechal v hadičce zapíchnutý nafurt. A bylo by vystaráno, než se to zanese nějakou usazeninou. Jinak jakmile dorazím do garáže, zahájím pátrání po tom zpětném ventilku.
Uživatelský avatar
Džuzy
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:05
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džuzy »

jj diky s tema dirkama to skusim a pak dam vědět :lol:
Uživatelský avatar
Džuzy
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:05
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džuzy »

ale tak nevim kde by tam mohl byt ten ventil kazdopadne neventiluje :lol: a nevite kde by se dal koupit?? :?
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“