Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jirka11
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 05, 2006 21:32
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka11 »

Preventivne sem vyměnil kolíčky za hladké, tedy bez výstupku za který se dá "vyšpagátovat"
Mno jinak radio sem si koupil alespoň lepší když nic.. :)
Ale to je jediné pozitivum že..
Lada 21124 1,6 16V bosch euro 3
martina
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvek od martina »

no, tak koukám, že se to za dobu, co sem se tu nevyskytovala docela dost rozrostlo a došlo k různým změnám. to teda si dostudovat nestihnu...
skoro rok sem jaksi byla bez netu, ale láďa sekal dobrotu.jen musel na geometrii, to mi krapet šokovala cena - za hoďku práce 1500Kč, to je snad levnější koupit častěji nové gumy :D
až včera si zase vyvzpomněl, že si vypěstuje nějakou mouchu. duní to jak s dírou ve vejfuku a jede to jak stará tisícovka :shock: to sem teda žádostivá toho, co s tim zase je. sem s tim chtěla zajet jen na průběžnou aby mi to napojili na ocásek a řekli co to hlásí a ti blbci pravili, že to je práce na hodinu a že mam přijet za tejden...no, tak tam bych si určitě dala opravit auto, když jim připojení konektoru trvá hodinu, že...

no, tož se mějte pěkně, až zjistím co s tím je, tak se pak zeptám jak to opravit :D
martina
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Mě se kdysi rozpadl katalyzátor a jeho vnitřek ucpal výfuk. Na volnoběh to vrčelo normálně, ale netáhlo to a mělo to divnej zvuk. Dá se to poznat, když ze zadu kopneš trochu do výfuku, tak chrastí, jako by v něm byl nasypanej písek nebo štěrk. Provizorně stačí katalyzátor vyndat a vysypat. Bude ale svítit chceck, neb druhá lambda nebude spokojená s emisema....
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
martina
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvek od martina »

na kat to nevypadá, ten už se nám též vysypal, takže máme zkušenosti
tohle je spíš o zvuku a lehké nepravidelnosti než o totálním netažení. uvidíme. občas o sobě dávala rozvsvícewním CE vědět váha vzduchu, ale vždycky tvrdili, že je to normální...tak už to třeba normální nebude.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Skalouš: Mně se taky zdá, že ten výkon stojí za prd. Jede to dobře, ale jezdilo to prostě líp. Přičítám vinu zanedbání intervalu pro seřízení ventilů. Poslední při koupi 37 tis. km, dnes tacho 75 tis km. Začnu tedy katem a výfukem.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

martina píše:sem s tim chtěla zajet jen na průběžnou
Dobrá rada: Průběžná NE, NE, NE. :!:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
martina
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvek od martina »

tak pro velký úspěch to byl opět blok zapalování...no dražší do toho krámu je snad už jen ŘJ. takže čekáme kdy a jestli se zase vysype kat jako minule, nebo tentokrát vydržel. na to tentokrát prdím a jestli zdochne, tak ho jen vyklepem.

je fakt, že včera večer jsme si už z toho dělali srandu, jako že to začíná vypadat na to zapalování jako minule, protože za studena to jakž takž jelo a po ohřátí děs běs..., ale sme si řikali, že to snad není možný.

měl jste někdo už taky problém s timhle udělátkem? já jen že bychom byli taková extrémní rarita a vysypaly se dva zrovna jenom nám....
ještě jsem slyšela o človíčkovi, kterému to taky odešlo, ale zvláštním způsobem - v nízkých otáčkách to pracovalo špatně, cukalo a kuckalo, ale jak to držel pod plynem nad 3 tisíce, tak nebyl problém.

m.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Martino to je ale smula, ja jsem tedy jeste neslysel, ze by to odeslo jeste nekomu jinemu. Odesla ta menena civka nebo ta puvodni? W.
martina
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvek od martina »

Wolfe, oni ty cívky jsou zalité obě v takovém plastovém výlisku, jestli mě pamět nešálí. takže při předchozí výměně modulu se to muselo měnit komplet, tudíž obě cívky byly nové. teď to neodešlo tak brutálně, předtím bylo evidentní, že to šlape jen na dva válce, teď to bylo o něco míň hrozné.

já právě mám taky pocit, že na tenhle kus zrovna žádné další konkrétní stížnosti nebyly....v servisu taky nechápali. no, halt máme štěstí, manža už si dělal srandu, jestli si nemá koupit jeden kus do kufru a při příštích potížích ho rovnou vyměnit. aspoň že to tentokrát nebylo zase v chorvatsku ale doma.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Blok zapalování měnil předchozí majitel, protože když jsem to kupoval, tak tam ležel jako mrcha na podlaze :-) Nechal jsem ho proměřit a prý mu nic není, ale to už jsem tu jednou psal...
Dodge Avenger 2.0 VVT
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

martina píše:... manža už si dělal srandu, jestli si nemá koupit jeden kus do kufru a při příštích potížích ho rovnou vyměnit...
Martino to ale neni spatny napad, nicmene ...
tavri píše:Blok zapalování měnil předchozí majitel, protože když jsem to kupoval, tak tam ležel jako mrcha na podlaze ...
... asi by to nebylo originalni, nebot je mozna i varianta, ze ta myslenka mela jiz sveho predchudce v puvodnim majiteli Tavriho vozu :D
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Martino, kdysi jsem hledal rady na tema Lada a diagnostika a nasel jsem na ukrajinskym netu clanek na tema oprava zaliteho zapalovaciho bloku. Menili tam spinaci vykonovy tranzistor. (no neni to zadna veda ale rozkuchat ten plastovej blok neni asi moc prijemna prace. takze asi sama nebudes:-).Nez jsem se lady zbavil tak jsem byl jeste v melniku, mel jsem problem se spotrebou a nizsim vykonem= hledali co se dalo ale nenasli ....pak to nejak samo od sebe na chvili prestalo...videl jsem tam bednu plnou vymontovanych katalyzatoru ... kdo vi proc.... bednu se zapalovacima civkama neee:-)))
no nic, preju at vas Lada nezlobi..
PS pisu ten prispevek prave v "Ladalandu" (jsem v Moskve)...
Dusan
Příspěvky: 3885
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Mal by som zaujem o jeden vzorek toho vadneho kusu zapalka :D na opravu pripadne experimenty..nedaruje niekto ? :)
martina
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvek od martina »

jiri, no tak nevím, zda je to zpráva dobrá nebo špatná....ale cizí neštěstí potěší, žejo :D


dušane, vzhledem k tomu, že jsme jediný, komu to odešlo, tak to asi bylo na mě. ale vzhledem k tomu, že první kus odešel v záruce, tak patřil celičkej dovozci :D no a vzhledem k tomu, že nemáme chuť ani čas se v autě vrtat, tak manžu jaksi nenapadlo, že by si toho zmetka mohl vzít. tak od nás asi těžko přetěžko.

m.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

To Martina: tak Tě tu po roce vítám :) . L.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“