Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Čahoun
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvek od Čahoun »

rudo., A nemáš ty rozvody blbě nastavený??!!Třeba o zub,o dva,ono se to ještě nepotká,ale už rozhodíš časování vačky.
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Hmm rozvody to muzou byt ale praktickou zkusenost nemam.
doporucoval bych odpojit cidlo teploty motoru pro ridici jednotku (rozbehne se vetrak ) a pak i vahu vzduchu a schvalne jestli to bude stejne. Pri odpojeni vahy nebo teplotniho cidla jede ridici jednotka na nahradni program ktery co muze to ignoruje (bere snad jen polohu hridele) ale pokud je vse mechanicky ok tak by to melo jet normalne.
Vadna vaha vzduchu se myslim zltym prasjonkom nesignalizuje:-))
Pokud to drzi volnobeh normalne a startuje na prvni pokus tak by mel byt potenciometr skrtici klapky i servo volnobehu ok.
Pokud by byly pohnuty rozvody bylo by to urcite znat na prubehu tociveho momentu a na spotrebe.
rikas ze je to mozna od sameho zacatku - je mozne ze se ti zda ze auto tahne dobre ale pokud clovek nema sanci porovnat s jinym autem a stejnym typem motoru tak to nemusi byt na prvni pohled poznatelne

btw kdyz budete po neuspesnych domacich pokusech davat auto do servisu tak resetujte ridici jednotku (odpojenim baterky), muze si pamatovat ze ji clovek nekdy ukradl na chvili nejake to cidlo .... aktivni servis ve snaze najit neodhalitelnou chybu pak preventivne vymeni vse co mu padne pod ruce.......
hodne zdaru.
me se na lade stavlo ze z niceho nic sla spotreba nahoru a auto bylo o trosku mene zive.
nepomohlo nic delalo to jak na lpg tak na benzin a protoze ridici jednotka LPG se stara jen o lambdu (ta se menila a nic) tak podezreni bylo jen na zapalovaci blok a ridici jednotku.
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Nastavenie rozvodov som pre istotu zopakoval ešte raz. Zkontroloval som ich pretočením na mieste a potom ešte po jazde, sú v poriadku. To s tým čidlom teploty a váhou vzduchu vyskúšam hneď zajtra. Nespomenul som, že remenica (tlmič kmitania) sa rozpadáva, je trošičku vyosená, len zanedbateľne. To môže byť tiež príčinou. Voľnobeh nebeží hladko, niekedy aj kolíše. Toto by mohlo mať na svedomí snímač polohy škrtiacej klapky?????? Zajtra idem do Košíc a chcel by som ju kúpiť spolu s remenicou vo výpredaji. Možno pre vás informácia: totálny výpredaj súčiastok na všetky Lady, podľa mňa skoro za RU ceny no nie všetky - www. slovlada.sk Ešte k môjmu problému: spotreba je ako pred tým, priemer 6,5 l. Porovnal som to s Ladou 112, mala ten istý motor, čo ja a 12 000 km r.v. ako môj, no, ako nová. Na nej to bolo podľa mňa v norme, aj keď nie úplne ideálne, ale tak asi to má byť. Na parkovisku, hneď vedľa seba. Hlavne mi ešte poraďte či súvisí snímač škrtiacej klapky s nerovnomerným chodom motora a jeho občasným kolísaním na voľnobeh. Vďaka.
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Když jsem měl vadný snímač polohy škrtící klapky, tak mi to: 1) po přidání plynu se to jakoby dusilo, nechtělo to jet, až když jsem změnil polohu plynového pedálu (ale dělalo to jen někdy) 2) houpal mi volnoběh, jak při jízdě, tak při stání.
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

vadny snimac polohy klapky zpusobuje nestabilni volnobeh , nekdy i chcipani, muze byt i blba akcelerace z volnobehu (takova nekultivovana).
pri jizde pak vaha vzduchu dava informaci kolik paliva je potreba na pozadovany prutok vzduchu takze to "jede" celkem dobre. a spotreba je taky ok.
horsi muzou byt prechodove stavy, prudke priddai plynu kdy se smes trochu vic obohati na zaklade udaje o otevreni skrtici klapky.
v cesku stoji kolem 1200, v rusku pocitam tak do 400rublu.
rozvody - nevim jak se kontroluji "protocenim" ale normalni je ze se ustavi klika do definovane polohy a pri tom se zkonrtroluje jestli i vackovy hridel je ve spravene poloze . Spravnou polohu urcuji bud znacky na remenicich a bloku nebo treba taky horni uvrat nejakeho valce.. navim jak je to u lady.
To cemu rikas tlumic kmitani se spis nazva napinaci kladkou a stara se o napnuti remenu aby nemohl preskocit. doporucuju ji vymenit ale rozhodne ty problemy o kterych pises nezpusobuje
J
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Na budúce sa ešte ozvem. Jiri,skontroloval som to ako si mi radil, vysledok je 100% chod motora. viem co je napinacia kladka, vodiaca kladka, spravne napnutie remena,..., vsetko je OK. tlmic kmitania je na klukovej hriadeli. zatil ahoj a diki za rady a ochotu.
Uživatelský avatar
Jirka11
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 05, 2006 21:32
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka11 »

Ahoj kluci,

Tak dneska sem byl schvalit lakyrnickou praci na me laděně.Mam komplet nově střiklé dvoje dveře + předni blatnik.Musim uznat že se jim prace celkem povedla, joo nova barva je o něco sytější než ta puvodni ale to se dalo po pul roce ježděni ve slanejch srackach a parkovani na ulicich Prahy 1 čekat.Nicmeně i tak chvalim, jelikož rozdil je fakt malej a je vidět jen z některych uhlu a typu venkovniho světla.Co do kvality laku tak super a celkově mě moc potěšili.Celou laděnu umyli a navoskovali.Jsem moc rad, že mi nezrezivi dveře kvuli šilenymu traktoristovi :( .Jinak lakovnu Auto Turman musim doporučit.Skvěle se s nima komunikuje a sou i rychlý a milí.Prostě pokud mi nedejbože někdo uděla něco s lakem jdu tam.A toho debila s traktorem si ještě podám jelikož kvůli němu mám přelakovanou 1/3 pul roku starýho auta.Asi mu objedu traktor kličema :twisted:
Jinak až bude lepší počasí nafotím to a hodím sem fotky..Pokud mi někdo poradite jak je sem dát :oops:

čaau a malo šilenejch sypaču - traktoristů
Lada 21124 1,6 16V bosch euro 3
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Jirka11 píše:Ahoj kluci,

Tak dneska sem byl schvalit lakyrnickou praci na me laděně.Mam komplet nově střiklé dvoje dveře + předni blatnik.Musim uznat že se jim prace celkem povedla, joo nova barva je o něco sytější než ta puvodni ale to se dalo po pul roce ježděni ve slanejch srackach a parkovani na ulicich Prahy 1 čekat.Nicmeně i tak chvalim, jelikož rozdil je fakt malej a je vidět jen z některych uhlu a typu venkovniho světla.Co do kvality laku tak super a celkově mě moc potěšili.Celou laděnu umyli a navoskovali.Jsem moc rad, že mi nezrezivi dveře kvuli šilenymu traktoristovi :( .Jinak lakovnu Auto Turman musim doporučit.Skvěle se s nima komunikuje a sou i rychlý a milí.Prostě pokud mi nedejbože někdo uděla něco s lakem jdu tam.A toho debila s traktorem si ještě podám jelikož kvůli němu mám přelakovanou 1/3 pul roku starýho auta.Asi mu objedu traktor kličema :twisted:
Jinak až bude lepší počasí nafotím to a hodím sem fotky..Pokud mi někdo poradite jak je sem dát :oops:

čaau a malo šilenejch sypaču - traktoristů
Prosím tě mohl bys hodit adresu a kontakt na tu lakovnu do sekce "firmy a kontakty" Dík.
Uživatelský avatar
Jirka11
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 05, 2006 21:32
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka11 »

Ahoj ,

Už je odkaz v kontaktech 8)
Lada 21124 1,6 16V bosch euro 3
Uživatelský avatar
Jirka11
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 05, 2006 21:32
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka11 »

Čauky tady na tomhle odkazu najdete fotky mý laděny:-)
http://galerie.albumfotek.cz/7897/
Lada 21124 1,6 16V bosch euro 3
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Jirka11: Máš to pěkný, je vidět, že to smrdí novotou.
Moje foto je tady http://tam.ru/tavri/mojelada.jpg je to to z června 2003 kdy jsem ji jako mladinkou ojetinku kupoval. No a dnes skoro po 4 letech už je taková jetá :-) Z pod laku místy vykukuje koroze.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Jirka11
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 05, 2006 21:32
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka11 »

tavri: Děkuju :) ty fotky sem dělal ze dvou důvodů, jednak prostě proto, že sem chtěl abych ňáký měl a taky aby tady viděli jak mi přelakovali ten bok u řidiče: přední blatník+oboje dveře..Mno myslím že se mi fotky povedli...Joprosimtě kde se daj sehnat origoš ochraný lišty na dveře?
Lada 21124 1,6 16V bosch euro 3
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jirka11 píše:origoš ochraný lišty na dveře
V Koněvce je budou mít určitě, otázka za kolik...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Originalni gumove listy na 110 stavaly asi 750 Kc, jestli je nezdrazili. W.
Uživatelský avatar
Jirka11
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 05, 2006 21:32
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka11 »

Hmm už sem tam napsal.Přemejšlel sem o takovejch těch chromovejch 13mm širokejch a 3 mm vysokejch co se prodávaj tak pozůznu v délce 5-8 m ale nevím jak by to s nima vypadalo :( ...
Tak mam těžký rozhodování..Na laděnu se asi hoděj víc ty široký..než tam cpát uzký chromy.Co myslíte?
Lada 21124 1,6 16V bosch euro 3
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“