211x

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Pro speedyho nebo jak si vlastně teď říká:
Srovnávat opla z roku 1997 s novou ladou 2004 je fakt pro zasmání. A jak jsi narážel na frantu nebo fandu. Jsem franta ne fanda. Ale bohužel v době kdy jsem kupoval ladu za 242kkč mi nikdo nedal lepší nabídku a těch značek jsem prošel mraky od škody,korejce japonce, rumuny francouze i oplu jsem byl a bohužel. obdobné auto jako 2112 16v stálo o 100-150kkc víc. A pokud to sleduji i dnes tak musím konstatovat, že levnějšího než lada nic není. Logan v podobné výbavě+30000kč. Všechno jsou to jednoduché počty, ale asi je tu někdo nezvládá. A to, že se tu prodá 100-200 ročně je jen dobře aspoň to není okoukané. Možná jsem out, ale umím počítat.
Franta
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

No, to ale nijak neodporuje tomu, co tady všichni psali.
Ale dík, užitečná informace. :wink:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

V pátek jsem si byl pro auto v mělníce. Musím říct, že bych po výčtu všech objevených restů ze servisů kam jsem dával ladu před tím je mi na nic. Opravdu to vypadá že jinam než do mělníka nemá cenu jezdit.
No mám v autě skoro novou, repasovanou převodovku, musím říct že takhle tiché ještě auto nikdy nebylo:-))) Bohžel dnes jsem zjistil že vodu stácím i po výměně hadic, studený to nedělá, jen když se to ohřeje:-( NO uvidím kdy a jak to vyyde. jedu tam zase:-(((
BTW práve jsem v televizi shledl reklamu na SUPERB. "elektrické stahování všech 4 oken jž v základní výbavě" Fakt stupidita.. to je tak vzácné stahování zadních oken i u auta vyšší stření třídy???
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Pro Anonymouse: Jsem rád, že už se diskuse obrací ke své racionálnější části. Ale doopravdy by mě zajímalo Tvé doporučení ohledně jiného AUTA za 250kkč srovnatelných parametrů s ladou 211x 16V. Víš na tohle mě zatím nikdo nedokázal odpovědět. Takže napiš co máš za možnou novou alternativu k vozu 211x.
K tomu HK a výstavě podrobnosti nevím, ale autosalon v HK na té výstavě asi bude s 2112 a 2111 16v, ale nevím přesně, protože to jsem jen slyšel od majitele autosalonu.
To záleží na tom jestli Ti za to těch 20000kč stojí. Ale pokud nové 2005 mají 1,6 motor já bych raději dal přednost 1,5, ten nárůst výkonu tam je zanedbatelný a 1,5 je vychytaná a asi i méně žravá. Pokud se dílenského zpracování týče už od roku 2002 by mělo být gut. Já osobně bych teď koupil 2004 16v s metlou bez posilovače(pro mě je to zbytečné, rád cejtím přímou odezvu).
K těm ND na končící výrobu 211x řady bych se toho vůbec nebál, ještě minimálně 10 let po skončení výroby je seženeš úplně v klidu a hodně věcí je převzato z lady samary a některé věci vyrábí i jiní výrobci(tlumiče, ŘJ, čepy, výfuky, převodovkové ND ad.).
Franta
Hanz
Příspěvky: 66
Registrován: stř říj 06, 2004 21:14
Bydliště: Praha, Švihov u KT
Kontaktovat uživatele:

.

Příspěvek od Hanz »

anonymouse: Opel Astra motory, benzín, které jsou z nabídky srovnatelné s desítkovou řadou LADA: 1.6 8V 55kW, doporučovaný je ale nejvíce 1.6 16V 74kW, ale také je motor 1.4 16V 66kW, tedy v ruské variantě pro výkon 66 kW musí být motor 1.5, nyní kvůli E4 dokonce 1.6.

:lol: Vy tem autum nejak rozumite... :roll:
Doporucovany je nejvice 1.6 16V 74kw - to snad nemyslite vazne? Po 1.7kach dieslech od Opla (ne Isuzu-oznaceni TDS) je to nejhorsi, co se da v Astre mit...
exLada2105_exLada 2107;
exBMW E 30 318is_ exE30 324d
BMW E 30 325iAT_E 30 316iT
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Chlapi, přišla mi nabída.....ááááá!!! Nemám 25 tisíc, do prdele, jdu do práce, seru na školu, já jí chci!!!!:

--------------------------------------
www.lada.nymbursko.com
tel: 325595163, 605724480
E-mail: nedbal.petr@volny.cz

Autosalon v Sadské nabízí akci na nová osobní vozidla LADA. Stačí složit částku 25.000,-Kč a výše měsíční leasingové splátky včetně havarijního pojištění a povinného ručení je pouze 3.990,-Kč.

Nová LADA již za 197.000,-Kč
Motor o obsahu 1500/8V nebo 16V, 57 a 67 kW
spotřeba 6 litrů/100 km BA 95

V základním vybavení je imobilizér, centrální zamykání, otáčkoměr, systém palubní kontroly, elektrické stahování oken, systém automatického udržování teploty, sklopná zadní sedadla 2:1, výškově nastavitelný volant, atd.

Za příplatek:
hliníkové disky kol 6.000,-Kč
metalická barva 7.000,-Kč
---------------------------------------
Do prdele, proč já nemám těch 25 tácků!!!!
Seru na to, jdu se učit ať to mám za sebou a můžu tam vtrhnout třeba už za pár měsíců!!!
Naposledy upravil(a) dmatej dne pon kvě 16, 2005 18:22, celkem upraveno 2 x.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Tak jsem se zase posunul u povinného ručení k vyššímu malusu. :-(
Nekoukal jsem při couvání a docela rychle jsem to narval do Berlinga.
Nemám na autě ani škrábenec, ale na tom Berlingu to vidím na nové dveře a blatník - ten práh snad nějak srovnaj. Asi se zase přihlásím do autoškoly. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Něco pro plzeňáky:
Hehe, tak jsem koukal na spojení do Mělníka, Mostu a Sadské (Nymburk). Nejlepší je Mělník (110km, 2,5 h busem), pak Sadská (120km, 2,5h busem), Most je mimo hru (100km, 3,3h busem). Busy jezdí překvapivě celkem často.

Čili, až si jednou budu kupovat novou Ladu, tak v Mělníku, nebo Sadské, což určitě potěší odesílatele toho mailu viz výše :-)).
Co ho nepotěší je, že to určitě nebude teď, protože na účtu mám -5800 Kč a měsíční příjem 4500Kč. Pokud se mi poštěstí a najdu dobrou práci při studiu, časem to bude aktuální..... pokud z toho nevystřízlivím a nekoupím si jetou 2104 :-)) :idea:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

dmatej píše:Chlapi, přišla mi nabída.....ááááá!!! Nemám 25 tisíc, do prdele, jdu do práce, seru na školu, já jí chci!!!!:

--------------------------------------
www.lada.nymbursko.com
tel: 325595163, 605724480
E-mail: nedbal.petr@volny.cz

Autosalon v Sadské nabízí akci na nová osobní vozidla LADA. Stačí složit částku 25.000,-Kč a výše měsíční leasingové splátky včetně havarijního pojištění a povinného ručení je pouze 3.990,-Kč.

Nová LADA již za 197.000,-Kč
Motor o obsahu 1500/8V nebo 16V, 57 a 67 kW
spotřeba 6 litrů/100 km BA 95

V základním vybavení je imobilizér, centrální zamykání, otáčkoměr, systém palubní kontroly, elektrické stahování oken, systém automatického udržování teploty, sklopná zadní sedadla 2:1, výškově nastavitelný volant, atd.

Za příplatek:
hliníkové disky kol 6.000,-Kč
metalická barva 7.000,-Kč
---------------------------------------
Do prdele, proč já nemám těch 25 tácků!!!!
Seru na to, jdu se učit ať to mám za sebou a můžu tam vtrhnout třeba už za pár měsíců!!!
Tak to by mohlo někoho přilákat. Sice se na leasingu zaplatí navíc nějaká cifra ale nabídka je to lákavá.

Já v budoucnu uvažuji také o něčem takovém.
Líbila by se mi tmavě modrá 2112 samozřejmě 16V.
S palubním počítačem, šíbrem, tažným a podobnými vymoženostmi.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Leasing nevyjde až tak blbě, protože leasingovky mají zase levnější pojištění. (pojištění, ne povinné ručení) Když si pak člověk dá auto ještě do nákladů firmy, tak je ten leasing skoro výhodnější, než normální koupě. Já zaplatil za auto s akontací cca 20000kč a s cenou 305000kč celkem 370000kč. (Ale jsou v tom tři roky pojištění za cca 30000kč)
Takže jsem dal leasingovce navíc cca 40000kč. Tj. cca 14%.
Měl jsem to na tři roky a 9800kč/měsíc.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

no diskuze je sice offtopic ale...
pokud s náhodou stane že běhěm leasingu nebudeš moct splácet.. máš po autě. Chce to určitou peněžní rezervu, stačí měsíc marodit a z nemocenský se moc žít nedá. nebo pojištění přijmu:-))))
U lady to sice není moc aktuální ale v případě krádeže nic moc... Pokud člověk podniká má leasing značné výhody.
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Ani s tou krádeží to není tak hrozný. To auto je povinně pojištěný, takže během splácení se člověk může dostat maximálně v nejnepříznivější době tak na -100000kč a bez auta. S tím chorobroukem souhlasím, chce to rezervy, nebo na to prdět, ale počítat s tím, že Ti to můžou sebrat a ještě chtít doplatek.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
JirkaN

Příspěvek od JirkaN »

Zdravim vsechny,

chtel bych se Vas (zkusenejsich) zeptat, co z nize uvedeneho seznamu je u 2112-ky8V (r.v. 2003) "normalni" (tj. odpovidajici vyrobnim standardum vyrobce, tudiz nereklamovatelne) a co je na reklamaci:
-vetrani – do bocnich a spodnich vyfuku jde (oproti stredu a oknu) velice slaby proud vzduchu. Zda se mi divne, kdyz mam nastaveny vetrak pouze na nohy, ze mi fouka silneji do oci nez na nohy.
-zamky dveri - kdyz se ochladi a je vlhko, malem nejde vytahnout klicek ze zamku. Kdyz odhrnu krici lamelku zamku a fouknu do otvoru, vzdy vyfouknu docela dost vody ze zamku.
-interier - na ruznych mistech (v zavislosti na okolni teplote, rychlosti a otackach motoru) ruzne neprijemne zvuky: vrzani, hrkani, obcasne klepnuti, cinkani. Nejvice mi vadi, ze pri otackach cca 3000 ot/min zacne neco hrkat vpredu u spolujezdce a pri rychlostech kolem 130 zase silne zvuky prichazeji zezadu, stridave z jedne nebo druhe nebo obou stran, vzdy jakoby z diry, kam mizi bezp. pas do kufru. (Kdyz jsme jeli nekolik hodin po dalnici a manzelka se celou dobu lepila na syna vedle sebe, mel jsem obavy, ze se klukovi neco stalo - to jenom ty zvuky se tam nedaly vydrzet. Tyto problemy jsem predtim nemel. Zda se mi, jako by to zacalo po horkem lete (ze by roztahovani plastu?) a hlavne po chladne zime (zeby stahovani plastu?).
-Posledny mesic se mi zda, ze v noci sviti potkavaci svetla nejak divne a velice slabe. Predtim jsem s tim problemy nemel. Zeby odchazeli zarovky?

Jinak ma auto asi rok a mesic, najezdeno cca 27000 a i kdyz jsem kvuli ruznym moucham byl nucen jit nekolikrat do zarucni opravny (motorek centralu, motorek stahovani okna, lamelky vetrani, obrovske vibrace pri ot. cca 2500 - pry uvolneny silentblok motoru; ja tomu moc nerozumim), auto jezdi dobre. Ja jsem potreboval vozitko do prace (denne cca 80-90 km - pravidelne potkavam zaparkovanou modrou 2110 pred skolou v Kozlovicich, obcas i jine 211x) + dovolene (v Alpach bez problemu do cca 1800 m nad morem) + nakupy a na toto je LADA idealni.

Auto vozim do servisu do Opavy. Jednou jsem byl (garancka 1500km) v Chlebovicich, ale pulku toho, co meli neudelali. Ma nekdo zkusenosti s uvedenymi servisy, pripadne jeste Zlin? Do Melniku je to z Ostravy ponekud delsi kus cesty...

Za odpoved diky.
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Poutahuj vzadu pod sedačkama šrouby. A musíš jít metodou pokusů. Ale spíš bych řekl rezonování výfuku. Já mám 2112 16v taky rok a měsíc z 2003. S drnčením mám problém furt ten samý ať je zima nebo léto vepředu u řidiče, zatím jsem nepřišel na to co to je, ale v mém případě to není stále na rovině vůbec a mám ve dveřích repro. Taky se podívej pořádně jestli nemáš něco uvolněného v kufru např. rezervu
Ty světla by měla svítit stále stejně , mrkni se na to zda ti tam nenatekla voda nebo se neloupe parabola, jinak jsou tam h1 aspoň u mě a ty buď svítí nebo nesvítí.
Franta
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Ahoj JirkoN,
co se týče těch zámků, tak to chce prostříknout nějakým wédéčkem nebo MD sprayem. Ale tak akorát, protože jinak to teče po dveřích. Větrání - také mi přijde, že to na nohy moc nefouká a dozadu už skoro vůbec ne. Vrzání tam nějaké je, ale tak hrozné mi to nepřijde.
Erik
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“