Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Mne stierače tiež nevŕgajú a keď som riešil zatekanie vody tak som ich tiež premazal, aspoň tam kde som sa dostal. Je pravdou, že jazdím málo a tak podľa toho čo tu píšete budem mať aj menej problémov. Aspoň dúfam. Jiří a ,,stavebnica pre veľké deti"? Hm. Nemyslel som, že sa pustím do veľkého tunenia práve tohoto auta. Myslel som, že som s tým skončil. No keď som kopu vecí rozhádzal kôli zatekaniu vody a nefunkčnému centrálu, tak som sa neudržal a pustil som sa do toho. Mením interiér. Auto teraz vo vnútri vyzerá strašne , ale dúfam, že za túto zmenu to bude stáť. Zasa zopakujem, že na Tavrii som sa toho dosť naučil, tak len dúfam, že môj tuning bude hodný Lady, tak ako predchádzajúci stačil na Tavriu. Takže máte sa na čo tešiť. Dúfam, že vás milo prekvapím. Musím podotknúť, že to nerobím preto, aby som sa tu zviditeľnil, ale preto, že som podľa Jiřího veľké dieťa, ale ono je to nielen o tom. :wink:
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Stěrače mě taky vržou a mlátí o sloupek.
vlastax
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 17, 2004 14:14
Bydliště: Ústí n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlastax »

Mně na Nivě 2002 si stěrače dělají co chtějí,občas cyklujou,občas mlátí,občas nejdou-prostě strašidelný
Uživatelský avatar
ELSIN
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 25, 2005 12:17
Bydliště: Praha 3

Příspěvek od ELSIN »

Co se týče stíračů, tak jsem už dříve na tomto fóru zaznamenal,že reznou a vržou.
Mě též při počínajícím dešťíčku vrzaly. Na dobrou radu jsem postříkal preventivně celé hejblata stíračů silikonovým srejem , přičemž jsem postříkal i skla, a rozleštil jsem silikonový olej na sklech. A ejhle , při dešti se na skle dělaly kuličky ,které se kutálely po skle jako když se používají t.zv. tekuté stírače. Při vyšší rychlosti jsem nemusel stírat, a když jsem stíral a ostřikoval, tak stírače nevrzaly. Dále mám pocit, že i skla při dlouhém stání na ulici se tolik nezamažou, lépe špínu smývá déšť. Silikonem stříkám i těsnění ve dvřích (aby nepřimrzlo) a co odstříkne nechtěně na skla tak rozleštím a mám pocit že i lehčeji jde el.stahování oken. Zdá se že silikon se "zažere" do skla mikroskopicky a fungujeto. Do zámků je to také prevence před zamrznutím. Tak si libuji.
ELSIN LADA 21113, 1.5L, 16V, 2004
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Podobný efekt splní dražší program myčky s voskováním vozu. :idea:
Dodge Avenger 2.0 VVT
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

tavri píše:Podobný efekt splní dražší program myčky s voskováním vozu. :idea:
To je pravda, vosk na sklech funguje. Ale voskuji si radeji sam rucne, myslim, ze v mycce ten vosk ulpi na karoserii minimalne. W.
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

Vosk je super. Já jezdím na ruční myčku, kde mají vysokotlakou "vapku" s možností navolení vosku v % . Nejdříve teplou vodou umyju,pak houbou a autošamponem vypucuju :) , následně nastavím vosk (odhadem na 10%) a nastříkám tlakem na celé auto - chvílemi vypadá jako sněhulák :D .Pak nechám cca 5 minut a zase teplou vodou spláchnu vosk. Pokud jsem to dělal pravidelně každé cca dva měsíce, lak byl krásně hladký,voda stékala po kapkách a lesknul se. Vosk je perfektní, ale standartní myčka má dle obsluhy vosk tak cca do 0,5 % :!: Ale kvalita laku při pravidelné voskové očistě je znát.
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Hlavně na sklo nestříkejte Silkal. To kdysi někdo doporučil otčímovi u feldy a v dešti nebylo vidět na cestu - hned za stěrači se dělala vrstva a pramínky, později to přecházelo do "mlíka" .... hrůůůza.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Nechodim do autoumyvarne, nevoskujem a ani neolejujem celne sklo. No co som kupil lacne stierace v Lidli, tak uz nevrzgaju vobec a je jedno ci prsi malo a ci vela.
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Tak mám novou přístrojovku, je na ní nápis VDA místo nějaký značky a taky má ještě jeden displej pod otáčkoměrem, ale na něm svítí jen -40 C, apři zapnutí zapalování se na chvíly objeví hodiny.
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Chci se zeptat zde přítomného fóra na následující: Pokud nastaruji auto, které před tím jelo třeba po 5 hodinách, tak se cca. po 100 metrech jízdy jakoby přidusí asi tak na 5 -10s a potom jede normálně a v pohodě. Kontrolky nějakých chyb nesvítí na diagnostice taky nic.
Každé ráno když nastartuji auto a jedu tak v pohodě, ale odpoledne když jedu třeba z práce tak se stane to výše uvedené. Nevím co by to mohlo být, napadá mě voda v benzínu, ale to je asi blbost. Poradí někdo?
Franta
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

přesto ze tam nejsou chyby tak bych na chvili odpojil baterku a sedoval co bude dal....
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Jiří, na to jsem zapoměl, tu baterku jsem měl také odpojenou a stále stejné, ještě mě dneska napadly svíčky, tak to taky zkusím.
Franta
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Nevím, ale tipoval bych to na nějaké čidlo. Nemusí být úplně špatné, takže to diagnostika nevezme. Ale je střílím.
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
vlastax
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 17, 2004 14:14
Bydliště: Ústí n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlastax »

Chlapi nevím.Mám Nivu 2002,elektronika pořád hlásí špatné čidlo to...a to.normálně to jezdí,myslím že je chyba ve vztahu řídící jedotka kontra snímače motoru,váhy vzduchu,lambdy atd atd.Najel jsem s těmahle hláškama check engine skoro 100tis.km a nikde se nic mechanickýho neprojevilo.Všechna čidla mám dvojmo,protože při záručních prohlídkách mi ty "špatný"vtrátili ale fungujou´úplně stejně.Diagnostika a ŘJ u Lady je něco nad čím zůstává rozum stát,asi je třeba se s tím smířit.Ale je to můj názor,jednobodový vstřik je skoro bez poruch.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“